Skocz do zawartości

Nie działa lodówka


Ptoniu

Rekomendowane odpowiedzi

Smoku, to jest przewód przenoszący ładunek do wytworzenia iskry.

 Ok. pierwotnie zrozumiałem że przełącznik 12/230v  w poz. 0 jest wciskany i jest również iskrownikiem.

 

No to chyba bez wybebeszenia lodówki i przejścia po przewodach gazu będzie ciężko - ja przynajmniej na razie nie mam koncepcji gdzie może być zawór.   Jedyne podejrzane to pokrętło w środku ale się nie wciska, a przecież musi być zabezpieczenie przeciw wypływowe do momenty zadziałania termopary podtrzymującej dostarczanie gazu a z drugiej strony musi przecież gdzieś być taki zawór :hmm: na logikę powinien on być ku wygodzie obsługi gdzieś w pobliżu iskrownika.

 

"check the cap is perfectly fitted" - też nie powiedziało wiele :(

 

Jeszcze bym może kratki zrzucił i popatrzył od tylca albo przez dolną szafkę  lampa i na lusterko - i patrzeć gdzie lezie rurka od świeczki, albo iść za rurką od zaworów (tych potrójnych) ale to chyba będzie ciężko.

Małe te foty z Mark-1 - ale wydaje mi się że wyłazi dołem  pod przewodem iskrownika rurka. Przecież ten skubaniec musi gdzieś być

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy, a może być, że to pokrętło w środku jest bez termopary i nie trzeba go wcale wciskać ?

 

Wg mnie pokrętło w środku lodówki jest to sterowania mocą chłodzenia na 12/230v

Pokrętło może i owszem może od reg. elektr., nie wydaje mi się żeby jednak gdzieś nie było zabezpieczenia termoparą.  Nie mogę dojrzeć ale chyba u dołu tabl. znamionowej jest rok i miesiąc (?)  Moja lodówka jest 1978 i posiada zabezpieczenie termoparą, bardzo stare znane mi piece gazowe również je posiadały, myślę więc żeby miała atest do użytkowania to również musi takowe zabezpieczenie posiadać to wynika z przepisów dot. bezpieczeństwa i atestowania urz. gazowych.

 

Na pewno ma też regulację chłodzenia bo tabl. mówi max 206W min. 85W

 

Zastanawia mnie jeszcze trochę fakt że w tabliczce jest podział na sekcje prąd i gaz gdzie w sekcjach "prądowych" podane są tylko napięcia , częstotl, prąd i moc 110W a w sekcji tabliczki o gazie podają:

I3 - to jest jasne - urządzenie kategorii I, przeznaczone do opalania gazem z rodziny 3 (gazy płynne)

Nennwarmebelastung (Nominalna moc cieplna) - max 206W min. 85W  - czyżby dotyczyło regulowanej  mocy tylko na gazie ?

Anschlusswert = 16g/h - jasne zużycie gazu na 1h  - to z kolei przeczy bo zużycie też powinno być różne dla różnej mocy.

 

Z drugiej strony wydaje mi się idiotyczne żeby byłyby stała moc na prądzie a regulowana na gazie - ale w sumie tak by można interpretować tę tabliczkę, zobaczę na mojej jak podają.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja dzisiaj wymieniłem grzałkę 125 W/230V w lodówce. Po analizie zdjęć z postu #36 które zamieścił kolega PBorzaty  i zakupieniu grzałki zabrałem się za wymianę. Miejsca było dużo, nawet nie musiałem ściągać ramki od kratek,  pracy na 40 min. i grzałka śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z faktem iż moja lodówka umarła ( jest rozszczelniona ) potrzebuję kupić sprawną i moje pytanie jest następujące: Czy miał ktoś do czynienia z takimi lodówkami ?

 http://allegro.pl/nvox-lodowka-turystyczna-43l-agregatowa-24-230-gaz-i6718819513.html#thumb/1 

Czy te lodówki są warte tych pieniędzy czy lepiej kupić używanego electrolux dometic taką jak miałem w przyczepie ?  

 

Chyba że alternatywą jest zwykła lodówka na 220V

 http://www.euro.com.pl/lodowki/mpm-mpm-46-cj-02-h.bhtml?gclid=Cj0KEQiAl4TGBRDhgvmikdHPsdABEiQAtBcc8InVGn81to0jWSErMk6EiMIDco0E57clyabLxkepTfgaAjNc8P8HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=CIy41OOzy9ICFRbHsgodcTANTg

Proszę o podzielenie się swoim zdaniem na ten temat.

Edytowane przez korba921 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 litry, to nie za dużo. Co u Ciebie się rozszczelniło, wyciekł amoniak? Jaki typ masz lodówki (wewnątrz kartka z danymi). Na tej tabliczce znamionowej masz też określoną pojemność. Może lepiej poszukać takiej samej używki, niż wszystko przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do lodówki kolegi korba921 to uwaga do wszystkich kupujących w firmie http://www.krotocamp.pl/podczas oględzin sprawdzaliśmy sprawność wszystkich urządzeń lodówki też tzn odpaliła na gaz, tyle że nie poczekaliśmy aż zacznie mrozić ale sprzedający zapewniał nas trzykrotnie że wszystko jest super bo sam sprawdzał gdy kupował od Holendra, dodając że jakby coś było nie tak to prosi o telefon i wszystko się załatwi. Po dwóch dniach od zakupu kolega włączył lodówkę na prąd i co? po 3 godzinach był taki smród w przyczepie że nie dało się do niej wejść diagnoza rozszczelniona wali amoniakiem na 10 metrów. No to telefon do przemiłego sprzedawcy  :] niestety sprzedawca już nie był taki miły jak podczas zakupu ale kazał przyjechać przyczepą bo on musi ją sprawdzić osobiście tak też kolega zrobił samochód cepka na hak i jazda do Krakowa. Po dwóch godzinach kłótni i przegadywań "miły pan" dając mu z łaską 400zł kazał wypier....ć i mimo chęci oddania przez kolegę zakupionej przyczepy z tytułu wady ukrytej "miły pan" powiedział że po konsultacji ze swoim prawnikiem nie ma takiego prawa a jak już to z papierami jakie kolega dostał do rejestracji (dodam iż przyczepę zarejestrował kolega w dniu zakupu) i że albo bierze pieniądze albo "tam jest wyjazd" i że nie chce go tam już więcej widzieć. Dlatego uczulam wszystkich potencjalnych klientów aby prosili "miłego pana" o wcześniejsze załączanie lodówki tak aby widzieć czy jest wszystko ok jedyny plus tego jest taki że przyczepa jest naprawdę bardzo zadbana a przede wszystkim sucha tylko szkoda że z niesprawną lodówką.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dokładnie tak jak opisał kolega Laszlo10 tyle że ja już nie mam nerwów do opisywania postępowania tego "miłego pana" 

Wracając do tematu lodówki - w mojej nie ma żadnej naklejki więc nie wiem dokładnie jaka to jest a co do pojemności ona też jest mała ale taka mi w zupełności wystarczy.

post-24976-0-49571600-1489136823_thumb.jpg

post-24976-0-04907900-1489136825_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korba921 masz bardzo podobną lodówkę do mojej, jeżeli chodzi o gabaryty, ale moja jest nowsza i to typ RM4200S o pojemności brutto 60l, zamrażalnik 5l, a chłodziarka 55l.

Tu masz taką jak ja mam: http://allegro.pl/lodowka-dometic-electrolux-230v-12v-gaz-nowy-model-i6743392551.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kolego Port ale z drugiej strony myślę że bez zamrażalnika by się obyło :)

Lodówka z linka kolegi kmtaxi wygląda przyzwoicie tylko czy warto dać  1000zł za ponad 20 letnią lodówkę ?

Edytowane przez korba921 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie nowa czy używana to należy sprawdzić na jakim ciśnieniu pracuje ...

20 letnia ma prawo klęknąć w każdej chwili , jak to mówią jest ryzyko jest zabawa  :]

 

Nowy Dometic serii RM- 60L z zamrażalnikiem to koszt ponad 800 ojro  .No name o podobnych parametrach -12V-230V- Lpg, połowę tej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wydać tyle to nikt chyba nie odpowie. Ryzyko jest zawsze, ale tak jak wcześniej pisałem, należy szukać podobnej, aby nie było znaczących przeróbek. Stare ale mało używane nie musi być od razu dyskwalifikowane. O nie za dużym użytkowaniu tej lodówki świadczy bardzo mała korozja rurek z tyłu lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodziarki używane sprzedawane są przy okazji sprzedaży starej przyczepy na części (to i chłodziarka jest stara) albo po jakimś dzwonie przyczepy (chłodziarki nowsze) i takiej bym szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.