Skocz do zawartości

Nie działa lodówka


Ptoniu

Rekomendowane odpowiedzi

Rover,dzięki za wyjasnienia oraz fotki.A jak wymontować iskrownik wrazie czego?Dużo roboty?

z tyłu przez kratkę

a czasem trzeba wyjąć cała lodówkę

według mnie sporo roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rover,dzięki za wyjasnienia oraz fotki.A jak wymontować iskrownik wrazie czego?Dużo roboty?

Zdjąć osłonę i dostajesz się do iskrownika.

Do palnika dostaniesz się po zdjęciu kratki dolnej.

Trzeba uważać aby przy wykręcaniu palnika nie zgubić dyszy ( zaznaczyłem strzałką na 4 zdjęciu gdzie ona jest zamontowana ) która jest w postaci małej okrągłej blaszki z otworkiem. Ten otworek często się zapycha i wtedy lodówka na gaz nie działa bo nie dochodzi gaz na palnik.

post-2288-0-02782600-1393787760_thumb.jpg

post-2288-0-59343800-1393787773_thumb.jpg

post-2288-0-67596500-1393787792.jpeg

post-2288-0-75529400-1393787836_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele rozwiązań tego maskującego panelu lodówki, zależy od producenta. Generalnie wyjmujesz wszystkie pokrętła, odkręcasz widoczne śrubki i nakrętki na trzpieniach pokręteł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego iskrownik w lodowce jak i ogrzewaniu nie potrzebuje ani 12v ani 230v do odpalenia danego urzadzenia na razie, podobne dzialanie maja zapalarki domowe do gazu-a czy one potrzebuja jakiegokolwiek źródła zasilania-NIE POTRZEBUJA

Fakt ale nie do końca prawdziwy! Tylko nie uwzględniłeś, że np. piecyk Trumy potrzebuje do odpalenia 3 Volt - iskrownik jest zasilany z baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, jestem nowym totalnie nie ogarniającym użytkownikiem technologii gazowo lodówkowych.

Niedawno zakupiłem dla rodziców przyczepę Burstner Club 3551 z roku 1990. Stan absurdalnie dobry, więc sądzę, że wszystko powinno działać.

Poprzedni użytkownik jednak nie korzystał z lodówki na gazie, więc nie bardzo wiem jak ją uruchomić, gdyż sam nie wiedział. Korzystał wyłącznie z 220/12 V...

 

Czytałem,jakby to uruchomić ale nie odnalazłem jednoznacznej podpowiedzi...

Identyczna lodówka jaką posiadam w przyczepie jest na zdjęciu poniżej. 

Panel: Iskrownik, 3 kurki gazowe do kuchenki z dziurami obok i przełącznik 220-12 V. W lodówce w środku pokrętło do mocy chłodzenia i w prawym dolnym rogu dziura, rurka metalowa...

T1841525_10.jpg

w szafce obok są zawory, prawdopodbnie miedziane rurki gazowe, gdzie na jednym z zaworów jest śnieżynka, więc domyślam się że do lodówki...

No i pytanie do doświadczonych użytkowników...czy w ogóle jest opcja zasilania na gaz? a jeśli tak to jak ją uruchomić?

 

będę wdzięczny za podpowiedzi...

Edytowane przez Muzyczny1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ze śnieżynką to dolot gazu do lodówki, czyli jak nic nie było kombinowane i wymieniane to lodówkę masz też z opcją gazową. Nie do końca wierzę w bajkę sprzedającego że nie wie jak się odpala bo nigdy nie używał - może to jakieś takie moje głupie przeświadczenie i chęć widzenia wszędzie podstępów, ale ja bym obstawiał że nie używał bo coś w niej nie działa.

Z tego zdjęci mi jest ciężko powiedzieć jak uruchomić na gazie, ale powinieneś mieć pokrętło z regulację płomienia, najprawdopodobniej to pokrętło będzie wciskane, jak go wciśniesz to obok powinien być drugi przycisk z iskrownikiem i nim musisz "postrzelać" kilka razy trzymając wciśnięte to pokrętło aż w okienku w lodówce zobaczysz płomień - tak to wygląda w większości lodówek z tego okresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za podpowiedź...sprawdzę czy regulacja mocy lodówki jest wciskana...może iskrownik do kuchenki to również iskrownik do lodówki ale gdzie mam szukać okienka w lodówce z tym potencjalnym płomieniem tak się zastanawiam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wierzę w bajkę sprzedającego że nie wie jak się odpala bo nigdy nie używał - może to jakieś takie moje głupie przeświadczenie i chęć widzenia wszędzie podstępów, ale ja bym obstawiał że nie używał bo coś w niej nie działa.

 

Kupowałem we wrzeniu przyczepkę bezpośrednio od pierwszego właściciela u Germancow. Jak zapytałem, czy lodówka działa na gaz to zrobili wielkie okrągłe oczy - :niewiem:

Wziąłem i ja odpaliłem prawie bez problemów - widać było, ze odetchnęli z ulga. Wiec są tacy, co nie używają lodówki na gaz.

 

dzięki serdeczne za podpowiedź...sprawdzę czy regulacja mocy lodówki jest wciskana...może iskrownik do kuchenki to również iskrownik do lodówki ale gdzie mam szukać okienka w lodówce z tym potencjalnym płomieniem tak się zastanawiam?

 

W środku w lodowce małe oczko - widać w nim błyski iskrownika jak zapalasz i malutki płomień jak zapalisz. Przytrzymujesz wciśnięte pokrętło regulacji gazu, szczelasz iskrownikiem, co kilka sekund i jak zobaczysz płomień, trzymasz wciśnięte pokrętło kilka, kilkanaście sekund i puszczasz. Od tego momentu do czasu zakręcenia gazu masz lodówkę działająca na gazie na gazie.

 

Pamiętaj, ze zanim ruszysz gdzieś z lodówka na gazie (szczególnie za granice), to poczytaj o tym - na forum znajdziesz wszystkie informacje.

W niektórych lodówkach zamiast iskrownika (przycisku) jest pokrętło pod lodówka. Jak będziesz miał problemy ze zlokalizowanie, to zrób dokładniejsze zdjęcie, to ktoś Ci pomoże to zlokalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem we wrzeniu przyczepkę bezpośrednio od pierwszego właściciela u Germancow. Jak zapytałem, czy lodówka działa na gaz to zrobili wielkie okrągłe oczy - :niewiem:

Wziąłem i ja odpaliłem prawie bez problemów - widać było, ze odetchnęli z ulga. Wiec są tacy, co nie używają lodówki na gaz.

 

Wyjątek potwierdza regułę :)  :yes:

 

 

.może iskrownik do kuchenki to również iskrownik do lodówki 

Raczej do kuchenki iskrownika nie będziesz miał, jeżeli z kuchenki od przodu wystaje ci taki przycisk który strzela to na 90% to jest właśnie od lodówki

 

Jak możesz to zrób zdjęcie lodówki idealnie od przodu z otwartymi drzwiczkami to ktoś tu na pewno spróbuje zaznaczyć gdzie jest iskrownik, pokrętło od regulacji gazu i okienko w lodowce

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienko do podglądu płomienia, to powinno być to kółeczko widoczne w prawym dolnym rogu lodówki, natomiast nie widzę nigdzie sterowania wielkością płomienia, przeważnie jest na zewnątrz lodówki, a to w środku to będziesz miał od zasilania 12 i 230v.

 

Ten przełącznik gazowy ze śnieżką jest od lodówki. 

 

Powiedz co to za przycisk jest nad lodówką po lewej stronie - działa może jak iskrownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienko do podglądu płomienia, to powinno być to kółeczko widoczne w prawym dolnym rogu lodówki, natomiast nie widzę nigdzie sterowania wielkością płomienia, przeważnie jest na zewnątrz lodówki, a to w środku to będziesz miał od zasilania 12 i 230v.

 

Ten przełącznik gazowy ze śnieżką jest od lodówki. 

 

Powiedz co to za przycisk jest nad lodówką po lewej stronie - działa może jak iskrownik

Bartosz, troszkę OT, ale jak wiesz to napisz. Po co są te okrągłe otwory (trzy szt) przy pokrętłach gazu do płyty grzewczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, widziałem już takie kuchenki i też się nad tym zastanawiałem.

Może do jakiegoś serwisowania. Np do włożenia sondy do sprawdzania upłynności (szczelności) zaworów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.