Skocz do zawartości

Nie działa lodówka


Ptoniu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam koledzy

  Mam pytanie;czy działanie iskrownika przy odpalaniu lodówki słychać jak przy ogrzewaniu,i w ogóle jak nalezy sie zabrac do odpalenia lodówki na gazie?

Iskrownik słychać tak jak przy ogrzewaniu. Chłodziarkę odpalasz podobnie jak piecyk. Przełączasz na panelu chłodziarki na gaz, wciskasz pokrętło gazu (ustawione na maksa mocy) i trzymasz, wciskasz iskrownik (kilkakrotnie). Jak w okienku pojawi się płomień trzymasz pokrętło wciśnięte jeszcze około 5 - 7 sekund, później puszczasz pokrętło i to wszystko.Skoro pytasz czy słychać iskrownik to wnioskuję,że Ty nie słyszysz, więc iskrownik jest uszkodzony - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrownik słychać tak jak przy ogrzewaniu. Chłodziarkę odpalasz podobnie jak piecyk. Przełączasz na panelu chłodziarki na gaz, wciskasz pokrętło gazu (ustawione na maksa mocy) i trzymasz, wciskasz iskrownik (kilkakrotnie). Jak w okienku pojawi się płomień trzymasz pokrętło wciśnięte jeszcze około 5 - 7 sekund, później puszczasz pokrętło i to wszystko.Skoro pytasz czy słychać iskrownik to wnioskuję,że Ty nie słyszysz, więc iskrownik jest uszkodzony - niestety.

Z Twojego posta wynika,że iskrownik powinno być słychać przy kazdorazowym naciśnięciu nawet gdy nie włącza się pokrętła gazu,czy tak?Wyczytalem gdzies na forum,ze iskrownik moze byc zasilany z baterii,moze u mnie tak jest?I jeszcze jedno pytanie jesli na gazie nie odpale czy na 230v powinno działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego posta wynika,że iskrownik powinno być słychać przy kazdorazowym naciśnięciu nawet gdy nie włącza się pokrętła gazu,czy tak?Wyczytalem gdzies na forum,ze iskrownik moze byc zasilany z baterii,moze u mnie tak jest?I jeszcze jedno pytanie jesli na gazie nie odpale czy na 230v powinno działać?

 

z tego co mi wiadomo to iskrownik przy lodówce nie działa na baterie.

 

może działać na prądzie a na gazie nie - to całkiem inne i niezależne od siebie źródła mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Lodówka na 220V w przyczepach działa niezależnie od gazu.Iskrownik do odpalenia lodówki na gaz może

potrzebować 12V,które się pojawi po załączeniu 220V lub akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Lodówka na 220V w przyczepach działa niezależnie od gazu.Iskrownik do odpalenia lodówki na gaz może

potrzebować 12V,które się pojawi po załączeniu 220V lub akumulatora.

kolego iskrownik w lodowce jak i ogrzewaniu nie potrzebuje ani 12v ani 230v do odpalenia danego urzadzenia na razie, podobne dzialanie maja zapalarki domowe do gazu-a czy one potrzebuja jakiegokolwiek źródła zasilania-NIE POTRZEBUJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Lodówka na 220V w przyczepach działa niezależnie od gazu.Iskrownik do odpalenia lodówki na gaz może

potrzebować 12V,które się pojawi po załączeniu 220V lub akumulatora.

 

 

kolego iskrownik w lodowce jak i ogrzewaniu nie potrzebuje ani 12v ani 230v do odpalenia danego urzadzenia na razie, podobne dzialanie maja zapalarki domowe do gazu-a czy one potrzebuja jakiegokolwiek źródła zasilania-NIE POTRZEBUJA

Nie do końca ma cie się o co sprzeczać bo pośrednio w dwójkę macie racje. Zależy jaką kolega posiada lodówkę, bo może mieć zapłon piezoelektryczny i wtedy działa tak jak w kuchence w domu, a może mieć tak jak ja że jest w całości sterowana elektrycznie i jak nie mam 12v to jej wogóle nie uruchomię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie (i mojego skromnego doświadczenia) do odpalenia chłodziarki na gazie przy iskrowniku piezoelekrtycznym, oprócz gazu nie potrzebne jest żadne zasilanie prądowe, ani 12 ani 230 V. Jeżeli Bartosz ma sterowanie elektryczne to faktycznie niektóre modele może tak mają, ale ja nie spotkałem się z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co  nie działa?

Nie pstryka, czy pstryka i  wtedy nie dochodzi gaz :oslabiony:

nie pstryka,a lodówka to elektrolux tylko nie pamiętam jaki numer jak pojadę do cepki to zerknę i ew. zrobie fotkę.Przyznam,że njeszcze nie próbowalem jej odpalić ale bawiłem sie przyciskami i pokrętłami,patrzylem co do czego i tak mi sie wydaje ,że jak nacisnąłem na iskrownik to nie strzelał,już mam taką wresję że trzeba nacisnąć mocniej lub kilkakrotne?Dodam ,ze piec i kuchenka dziala znakomicie więc z gazem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja lodzia to elektrolux RM4230-wie ktoś jaki ma iskrownik?

Piezoelektryczny.

Trzeba ,,strzelać''.

Zdjęcie nr 1 lodówka RM4230 z zapłonem piezoelektrycznym a zdjęcie nr 2 nowszej lodówki RM4231 z zapłonem piezoelektrycznym na baterie.

post-2288-0-63992200-1393776932_thumb.jpg

post-2288-0-75282500-1393776947_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.