Skocz do zawartości

Zasilanie cepki z wlasnego AKU, przeróbka...


BartoszK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I olo1 i BartoszK kombinujecie jak koń pod górę. Jest proste rozwiązanie z gniazdem i wtyczką 13 pin. Wszystko na ten temat już na Forum zostało opisane, a co najważniejsze sprawdzone praktycznie. Nie rozumiem po co pamiętać o przepinaniu wtyczek - daję głowę, że za którymś razem "skleroza" da o sobie znać i macie gotowy pasztet na drodze. No ale cóż zrobicie jak Wam pasuje zgodnie z porzekadłem jeden lubi czekoladę a drugi jak mu nogi śmierdzą. Życzę powodzenia w kombinacjach "tysiąca" wtyczek i gniazd. A tak na marginesie olo1 poraził mnie ten Twój rysunek

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Kombinujecie.

 

U mnie jest tak:

 

post-9355-0-58462500-1380206395_thumb.jpg

 

W bakiscie jest kostka na przyłączenie 12V i stamtąd idzie na resztę, włącznie lodówką (teraz już nie, bo rok temu wyjarało bezpiecznik po próbie podłączania). 

 

Do tek kostki podłączyłem dwa przewody dwużyłowe. Jeden idzie do AKU w bakiście i zakończony jest "krokodylkami" a drugi do bagażnika i kończy się normalną wtyczką do gniazda akcesoryjnego. Wszystko hula jak ta lala. W czasie jazdy prąd idzie tylko na AKU i troche go podładowuje a na postoju gniazdo się wyłącza i prąd idzie z AKU z bakisty. 

 

Lodówka idzie cały czas na gazie w czasie jazdy, bo na tych 12V, to na usilne prośby jednego z forumowiczów rok temu spróbowałem i w efekcie przez pierwszy dzień nie miałem prądu w cepie, zanim doszedłem metodą prób i błędów gdzie jest bezpiecznik. I na tym zakończyła się moja przygoda z lodówką na 12V :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka idzie cały czas na gazie w czasie jazdy, bo na tych 12V, to na usilne prośby jednego z forumowiczów rok temu spróbowałem i w efekcie przez pierwszy dzień nie miałem prądu w cepie, zanim doszedłem metodą prób i błędów gdzie jest bezpiecznik. I na tym zakończyła się moja przygoda z lodówką na 12V :)

 

Mam nadzieję że masz odpowiednie zabezpieczenie przeciw-wypływowe na butli - skoro jeździsz z odkręconą  :hmm:  :] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I olo1 i BartoszK kombinujecie jak koń pod górę. Jest proste rozwiązanie z gniazdem i wtyczką 13 pin. Wszystko na ten temat już na Forum zostało opisane, a co najważniejsze sprawdzone praktycznie. Nie rozumiem po co pamiętać o przepinaniu wtyczek - daję głowę, że za którymś razem "skleroza" da o sobie znać i macie gotowy pasztet na drodze. No ale cóż zrobicie jak Wam pasuje zgodnie z porzekadłem jeden lubi czekoladę a drugi jak mu nogi śmierdzą. Życzę powodzenia w kombinacjach "tysiąca" wtyczek i gniazd. A tak na marginesie olo1 poraził mnie ten Twój rysunek

 Szanowny ED - bez urazy,ale jak się już wymądrzyłeś nade mną to pozwól na małe ad vocem :

są proste rozwiązania,wszystko już było na forum itd. owszem.są proste dla CIEBIE!!  wiele wypowiedzi WojtEwa,witusa i innych kolegów są wręcz oczywiste-dla CIEBIE!! a jeżeli myślisz,że po przeczytaniu 100u postów i tematów(a przyłożyłem się do tego)nauczę się elektryki-to sorry-ale nie. Po lektórze wiem,że można coś zrobić dlatego zadaje pytania .może nie zawsze trafne,może śmieszne,ale wielu z Was pisało,że nie ma śmiesznych pytań i że po to jest forum!  No chyba ,że Ty zawsze wiesz wszystko od zawsze  .ja jestem w elektryce noga...wręcz małpa która wsadzi gwóźdź do kontaktu dlatego też szukam  rozwiązań NAJPROSTSZYCH!  A co może być prostszego niż wyjęcie wtyczki i jej wpięcie obok???  Ty porozkręcasz swoje trafo i inne skrzynki,powpinasz się w plusy i minusy a jak Ci ich braknie to dorobisz z osiem innych rzeczy diód,przekażników i będzie ok. jeszcze tak zabudujesz aku że nikt go nie znajdzie.I CHWAŁA CI ZA TĄ WIEDZE!  na moim poziomie moge : kupić w moto-sklepie klemy.przewód ,gniazdo i akumulator ,moge zanieść to do elektryka,który zrobi mi z tego przenośne zasilanie. JA przykręce sobie gniazdo do dyszla(chyba) i będe się cieszył tak jak Ty. A żeby nie zapomnieć się przełączyć przed drogą przykleje sobie karteczkę na kierownicy. Ty pewnie miałbyś migającą diode grającą marsza! :]  Gdy staniemy obok siebie na postoju Ty wyłączysz kluczyk w aucie i dumnie naciśniesz przełącznik świateł w przyczepie-zadziałają!!  Ja ze wstydem przełącze wtyczki...i też zadziałają! Po podpięciu 230V Twój aku zacznie się sam ładować - ja ze wstydem wyjmę prostownik i podłącze do aku..efekt - też się naładuje.

A Jeśli chciałbyś ED np.nauczyć się leczenia zębów to zapraszam na forum dentystyczne.tam też wszystko o tym było,się sprawdziło,nikt o nic nie pyta i każdy życzy sobie powodzenia w leczeniu.A jak czegoś nie zrozumiesz...to sorry...już było...

BARDZO PRZEPRASZAM ŻE JA PIĘĆDZIESIĘCIOTRZYPOSTOWY FORUMOWICZ OŚMIELIŁEM SIĘ WDAĆ W DYSPUTY Z WETERANEM I MIEĆ INNE ZDANIE ALE NIE MAM NA CELU NIKOGO OBRAŻAĆ ANI URAŻAĆ!!! JEŚLI TAK SIĘ KTOŚ POCZUŁ TO PRZEPRASZAM! KRYTYKĘ ZAWSZE PRZYJMUJE Z POKORĄ(patrz temat wyjazdu po przyczepę). Ale dalej gdy coś będzie mnie nurtować to zapytam..choćby o głupote :),wystarczy powiedzieć jak dziecku :tak lub nie. Ja też kiedyś będę doświadczony!

ps1.lubie czekolade

ps2.polecam miske z mydlinami na śmierdzące nogi :ee:

ps3.wiem,że nie jestem Picasso

ps4. I tak się nie zniechęce,uwielbiam czytać forum.....i ED...wiszę Ci super naleweczke za śmiałość :)..nie pożałujesz..samoróbka z własnych owoców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że masz odpowiednie zabezpieczenie przeciw-wypływowe na butli - skoro jeździsz z odkręconą  :hmm:  :] ?

 

Przeciw wypływowe powiadasz... hmmm niech no pomyślę..... :hmm:  :hmm:  :hmm:    :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo a tak z ciekawosci to tam miska jest:

1. do wypicia

2. do mycia...

 

:] Wyluzuj chłopie... Wkrótce przekonasz się że tu każdy ma najepszą cepkę z najlepszym rozkładem w środku, naj. aku na którym bez ładowania objedzie 5 wakacji, dysponuje najoszczedniejszym holownikiem, osiaga najwięsze prędkości, a w przyszłym sezonie cześć elektryków zaproponuje reaktor atomowy.

Jeśli czujesz że ktoś dobrze ci tłumaczy to pisz do niego na WP yyy tzn. na PW

 

Pozdrawiam, też półnoga elektryk...



Kajtek masz masz, przecież sam ci to montowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech dupę przed ludźmi Ci chciałem ratować, żeby wstydu nie było, że jaskiegoś tam dławika nie masz, a ten jak baba rece załamał :foch:

 

eeee, no ten tego, już sobie przypomniałem, no przecież faktycznie , no wtedy, nooo jasneee!!!!  :]  :]  :]  :]  :]  :P  :P  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż olo 1 jeżeli poczułeś się urażony tym co napisałemto to bardzo Cię przepraszam. Nie było moim zamiarem nikogo obrażać. Pisząc tego posta chciałem namówić na spawdzone sposoby połączeń przyczepy z samochodem. Prawdę powiedziawszy to wolałbym z Tobą porozmawiać twarz w twarz  przy obiecanej naleweczce niż teraz się rozpisywać  Jeszcze raz przepraszami do miłego spotkania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo a tak z ciekawosci to tam miska jest:

1. do wypicia

2. do mycia...

 

hahaha... najpierw wszyscy się umyją, a potem ELEKTRYCY wypiją :) :)

 

:] Wyluzuj chłopie... Wkrótce przekonasz się że tu każdy ma najepszą cepkę z najlepszym rozkładem w środku, naj. aku na którym bez ładowania objedzie 5 wakacji, dysponuje najoszczedniejszym holownikiem, osiaga najwięsze prędkości, a w przyszłym sezonie cześć elektryków zaproponuje reaktor atomowy.

Jeśli czujesz że ktoś dobrze ci tłumaczy to pisz do niego na WP yyy tzn. na PW

 

Pozdrawiam, też półnoga elektryk...

 

hahaha...a to jako nowy zauważyłem od razu... :))))   Ja w przyszłym roku tak się rozwinę,że zasilanie 12V zrobię ekologiczne - prosto z dolnej kasety Thetford :) - oczywiście jeśli ED pomoże mi zrobić instalacje ::)))))

 

Ed - Luzik :)  ,wiem,że chciałeś dobrze! najlepiej by było,żeby każdy sprawdzony sposób można było zainstalować innym do przyczepy przez USB :)

ps.Ed - naleweczka aktualna !!!!!! pozdrawiam ! :]

 

Za to właśnie lubię tu być - dystans do siebie i luzik :miga:   Qrcze - muszę się z Wami spotkać " na żywo" !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ed dobrze prawił - ja bym też przerobił wszystko po obu stronach na 13 pin i nie bawił się w dodatkowe wtyczki, przejściówki itd. Wiem, że niektóre auta - tak jak BartoszK - są przeładowane elektroniką i nie zawsze jest to takie proste.

 

A skoro nie jest proste dla użytkownika - to każdy elektryk za 100 czy też 200 wyprowadzi to do stanu uniwersalnego.

 

czemu kombinuje nad tym aby jeździć na 7 lub 13 pin ? aby w razie W (czego absolutnie nikomu nie życzę - ale trzeba brać pod uwagę) - nie wozić ze sobą 20 przejściówek i schematów - tak aby później laweta mogła zabrać holownik i zapiąć cepę na hak i mieć światła.

 

ja w gniazdko 13 pin upchałem jeszcze kabel do kamery cofania na zderzaku przyczepy i działa to pięknie (mimo początkowych problemów - jak się okazało - z wtyczką przy samej kamerze).... - wpinam teraz jedną wtyczkę i od razu mam światła / ładowanie aku w cepie/ lodówkę / kamerkę cofania..

 

a teraz innej beczki. Kajetan - jak Ty podpinałeś tą lodówkę, że nie śmigało ?. Kabelek z bagażnika miałeś wpięty przez gniazdo w aucie i zasilany z gniazda z bagażnika czy zwyczajnie wisiał Ci drugi kabel od auta do cepy i np był przycięty klapą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ja bym też przerobił wszystko po obu stronach na 13 pin

maarec - to nie tak! popatrz na mój porażający :)rysunek.MAM w aucie i przyczepie 13 pin.Nic nie chcę przerabiać! chce dołożyć dodatkowe gniazdo też na 13 pin. Żadnych przejściówek nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec - to nie tak! popatrz na mój porażający :)rysunek.MAM w aucie i przyczepie 13 pin.Nic nie chcę przerabiać! chce dołożyć dodatkowe gniazdo też na 13 pin. Żadnych przejściówek nie będzie :)

no to fajnie, w pracy jestem i w sumie przyznam się, że nie patrzałem na rysunki.

 

jedno jest pewne - spokojnie można jeździć z lodówką na 12V, wystarczy dobra instalacja - u mnie mrożonki mają w trasie ok -12 do - 18C - a piszę o trasie do Chorwacji czyli 25-38C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.