Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słyszałem że V6 w dieslu będzie. W to 2.0 nie wierzę za bardzo. Tzn. na pewno ma 200coś tam koni i chyba 2 sprężarki ale to dalej jest tylko 2.0...

Czytałem gdzieś że robili badania i wyszło im że 80% aktualnej sprzedaży to wersja 3.2 w dieslu. Zobaczymy jakie z tego wyciągną wnioski.

EDIT. U mnie na razie Disco zostaje to jest holownik idealny jak dla mnie. Mogę go zamienić ewentualnie na D4

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, danielpoz napisał:

Czyli tragedia z silnikiem. 

Wstaw jakąś fotkę. 

Edit. Właśnie znalazłem. To raczej lift a nie nowy model. Jest też silnik benzynowy 270hp ale pewnie nie na nasz rynek. 

dokładnie, bardziej to wygląda na lift. Testy na youtubie już są. Faktycznie do takiego klocka (5,2m?) 2.0 to lekka przesada. Na logikę powinien być tańszy od poprzednika, skoro akcyza odpada :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, danielpoz napisał:

Tu akcyza chyba nie działa bo to auto ciężarowe. 

możliwe, nie znam się. Osobiście wolałbym homologację na ciężarowe.

Ford wpakował do nowego rangera skrzynię automat 10 biegów :) być może tym chce nadrobić braki pod maską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna skrzynia A6 to fordowska wersja ZF 6hp26 robiona na licencji. Dobrej znanej konstrukcji stosowanej przez wielu producentów samochodów. Ta A10 to jest podobno autorski wynalazek Forda. Jak dla mnie brzmi to groźnie... Czytałem też opinie o tym silniku 2.0 na forum Forda chyba w UK bo ten silnik od jakiegoś czasu jest m.in. w Transit’cie. Ogólnie to nie za bardzo ale może to choroba wieku dziecięcego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, obczaj nowego Tarraco jeśli bierzesz pod uwagę Kodiaqa. Co prawda TSI 190 koni ale cena transakcyjna pewnie na poziomie około 170 tysięcy z DSG i 4drive. Mocno się zastanawiam czy nie wymienić Civica na zapasowy holownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ok 165 brutto można mieć Allspaca highline 4x4 z bieżącej produkcji TSI/TDI 190 ps

o ile w większości Seaty broną się stylistyką to ten Tarraco jakiś nie teges , szczególnie z tyłu , tapicerka też jakaś nie taka, jak tweed na płaszczu dziadka

jak dla mnie w tym duecie Vw  wypada dużo lepiej,  kwesta gustu oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dudek_t napisał:

Maarec, obczaj nowego Tarraco jeśli bierzesz pod uwagę Kodiaqa. Co prawda TSI 190 koni ale cena transakcyjna pewnie na poziomie około 170 tysięcy z DSG i 4drive. Mocno się zastanawiam czy nie wymienić Civica na zapasowy holownik...

Oczywiście pojazd znam ;) są już recenzje na yt generalnie nie do końca pozytywne. Niby, że twardy i nie na nasze drogi, zbyt sportowy.

Z tych trojaczków najbardziej pasuje mi VW,  ale miłości z tego nie będzie raczej. Ic innego poza 240km mnie nie interesuje. 190KM mogę mieć w smaxie i będzie to znany wróg i znane procedury w serwisie. Salon forda odwiedzam z uśmiechem jak u dobrych znajomych na kawkę. W skodzie im przeszkadzam a VW jest ok, kompetentnie lecz trochę drogo.

Czekam na jakieś nowości, oszczędzam $  i cieszę się z jazdy moim smaxem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas miał być Tiguan ale można powiedzieć że szczęśliwie opóźniała się produkcja czy też wdrożenie nowego TSI 190 koni gdyż jednak stwierdziliśmy że zwykły jest dla nas za mały, a AllSpace w opcji które sobie wymyslilismy to prawie pod 200 się robi. Oglądaliśmy Kodiaqa, w końcu ten silnik pojawił się w cenniku i w tygodniu jadę rozmawiać co i ile wyjdzie, w grę wchodzi albo SportLine albo L&K. I kolejny raz Kodiaq autem rodzinny roku pod przyczepę angielskiego Caravan Club - https://www.caravanclub.co.uk/whats-on/awards/towcar-of-the-year/2018-winners/

Myślę że dobry będzie z tego holownik.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@borek6 tylko Kodiaq wcale szybciej niż Tiguan raczej nie będzie, dowiaduj się, ale przy TSI 190 tez pewnie będzie się czekało długo i raczej najbliższe wakacje mogą być stracone, widzisz na forum kodiaqa ile ludzie czekają, TDI byłoby może szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon jeszcze pociągne przyczepę Mazdą, na tą chwilę termin odbioru jaki mnie interesuje to listopad nie wcześniej a że ludzie czekają nawet prawie rok to też słyszałem. Produkcja nowego TSI już ruszyła.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.