Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Cezarr napisał:

napęd 4x4 jest jednak fajny

Wiadomo ;)

Nawet Haldex robi robotę. 

Zwlaszcza na mokrym albo na śniegu. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.12.2018 o 09:02, maarec napisał:

dziś na swojej stronie Skoda zasugerowała, że planują wprowadzić wersję VRS do Polski

http://www.skoda-auto.pl/swiat-skody/kodiaq-rs

oczywiście cennika, konfiguratora itd - brak.

edycja - to samo w najbliższym salonie, cennika brak.

Czeka na Ciebie ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-kodiaq-rs-2-0-tdi-biturbo-240-km-4x4-dsg-od-reki-u-dealera-skody-gall-icm-ID6BCAxC.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, golob napisał:

Paranoja. Oczywiście w temacie ceny. Mają jazdy próbne? ;) będę za kilka dni we Wrocku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dudek_t napisał:

To teraz chyba poczeka. 

Czuję że przebije Terenowca?

15 minut temu, dudek_t napisał:

Po zmianach podatkowym nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby kupić Kodiaqa za tyle kasy :D

Po zmianach to jak to jest kwota tej różnicy? Jeśli ktoś chce kupić to i tak kupi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dudek_t napisał:

To teraz chyba poczeka. Po zmianach podatkowym nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby kupić Kodiaqa za tyle kasy :D

powoli pojawiają się pierwsze testy "dziennikarskie" - jeszcze nie Polskie, jednak coś tam można z nich wywnioskować. Ponoć samochód prowadzi się bardzo dobrze i spokojnie można powiedzieć, że jest o półkę wyżej od wersji sportline. Niektórzy wręcz twierdzą, że to zupełnie inny samochód. Odnośnie sztuki z Wrocławia to faktycznie - ma nawet hak i pewnie z tej ceny spokojnie można 10.000zł urwać albo i więcej bo to ubiegły rocznik :)

brawo dla salonu, że mają pierwszą sztukę w Pl, minus że jakieś 2 miesiące po Niemcach no i oczywiście w tygodnie za późno aby kupić ją na starych zasadach.

Odnośnie zasad, jestem przekonany że my Polacy coś tam wymyślimy aby nie dać się skubać na tych podatkach bo w innym wypadku salony Audi, BMW, Mercedesa będą teraz robiły łapankę aby tylko ktoś wszedł do salonu. Sam znam kilkadziesiąt przypadków, gdzie prędko na siłę kupowano samochody typu Porsche Macan aby tylko umowa leasingowa poszła w grudniu. Także w najbliższych miesiącach powinni mieć tam pustki.

A odnośnie kodiaqa - jeżeli mam zapłacić za niego 30.000zł więcej niż VW tiguan allspace do produkcji (2019r), który już będzie bardziej dopracowany i będzie miał więcej dodatków... to sami sobie odpowiedzcie co zrobię. 

 

P.S. pewnie udam się do salonu forda, tam te same NM kosztują trochę mniej. Ja jednak poczekam na kolejne propozycje na rynku i aktualizacje modeli. Już czytałem o liftingu tiguana, pewnie dadzą mu też 20KM więcej aby był szybszy od kury na kierownicy.

Aha i jeszcze jedno - skoda z 7 siedzeniami i szklanym dachem ma mega ograniczenia holowania - z 2000 na 1650kg

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dudek_t napisał:

To teraz chyba poczeka. Po zmianach podatkowym nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby kupić Kodiaqa za tyle kasy :D

Mam znajomego co prowadzi punkt gdzie sprzedaje fajki, zawsze jak podnoszą akcyze albo coś innego kombinują że fajki drożeją to 2-3 dni jest spokojniej bo ,,każdy,, rzuca palenie, a po tych paru dniach wraca do normy. 

 

To samo będzie tu, teraz będzie spokojnie w salonach bo ludzie nakupili fury w grudniu, ale za pare miesięcy będzie jak dawniej

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, danielpoz napisał:

Czuję że przebije Terenowca?

Po zmianach to jak to jest kwota tej różnicy? Jeśli ktoś chce kupić to i tak kupi. 

przy aucie za 235 tyś w skali 5 lat to będzie pewnie pod 30- 50.000zł w zależności od przebiegu przy aucie za 600.000zł będzie bliżej 100K :)

w poszukiwaniach na pewno przebiję kolegę Terenowca, jednak w czasie odpowiedzi na zadane pytanie - jak mu się jeździ Citroenem - jakoś latem.... już chyba nie. Może nawet zdążę kupić zanim odpowie :)

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.