Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie jeszcze nie wiem, ale prawdopodobnie zawor EGR, wymontowalem go i plytka elektoniczna nie wyglada dobrze . Profilaktycznie zamowilem i wymienie sam i sprawdze, zanim zaprowadze do warsztatu. 


Tak wiec Jacku uwazaj francuskie auta sie psuja!!! Oczywiscie zartuje. Jak na 10 letniego dziadka ze 170kkm na blacie ktorym ja zrobilem ok 70kkm to jest to pierwsza awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiaty, Fordy i Francuskie są do dupy ;)

Fiaty, Fordy i Fszystkie Francuskie powinno byc  :]  :]

Dawno temu bylem swiadkiem zabawnej sytuacji na gieldzie samochodowej dotyczacej Forda.  Obok Forda wystawionego na sprzedaz  przechodzilo kilka osob, w pewnym chwili ktos powiedzial- " Fiat i Ford gowno wort", w tym momencie z Forda wychylil sie znacznej postury handlarz i odpowiedzial - " Taka morda nie pasuje do Forda" . Zobaczyc miny tych osob, bezcenne.  :]  :]

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na francuzow, ja łącznie zrobiłem 1,5 miliona kilometrów na różnych francuskich autach i to po różnych drogach. Złego słowa nie mogę powiedzieć, raz miałem tylko problem w Rosji od złej jakości paliwa, uszkodziłem katalizator. Auto zostało naprawione i jeździ do dzisiaj ma przebieg 400 tys. Kolejne Reno sprzedane i widzę je bardzo często , jeździ do tej pory. I nikt mi nie wmówi ze Francuz nic nie warty

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na francuzow, ja łącznie zrobiłem 1,5 miliona kilometrów na różnych francuskich autach i to po różnych drogach. Złego słowa nie mogę powiedzieć, raz miałem tylko problem w Rosji od złej jakości paliwa, uszkodziłem katalizator. Auto zostało naprawione i jeździ do dzisiaj ma przebieg 400 tys. Kolejne Reno sprzedane i widzę je bardzo często , jeździ do tej pory. I nikt mi nie wmówi ze Francuz nic nie warty

 

 

Rafał Wosik

No nie wszyscy, w zdecydowanej wiekszosci ci co nigdy nimi nie jezdzili. Mialem kilka i tylko Berlingo bylo nowe a reszta to "stare trupy" PSA i jestem zadowolony. Mam tez dwa VW i nie widze roznicy wiec po co przeplacac. A obecny C4GP uwazam za bardzo dobry dla rodziny 2+2, lub jak w moim przypadku 2+3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wszyscy, w zdecydowanej wiekszosci ci co nigdy nimi nie jezdzili. Mialem kilka i tylko Berlingo bylo nowe a reszta to "stare trupy" PSA i jestem zadowolony. Mam tez dwa VW i nie widze roznicy wiec po co przeplacac. A obecny C4GP uwazam za bardzo dobry dla rodziny 2+2, lub jak w moim przypadku 2+3

Ja przyjezdzilem 4 Berlingo miło wspominam

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berlingo jedno, przy 230k km poszło do żyda za 5000zł. Jedyna rzecz która się nie zepsuła to silnik 1.6 HDI (nie dotyczy osprzętu - 2 razy laweta). 

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu przywołam to: http://www.reliabilityindex.com/manufacturer:Czołówka to (jak można było się domyśleć) japońce, pierwszy z francuzów - renault na 10 miejscu. P.żot na 13, cytryna na 21.

Widły "bezawaryjny" Wieśiek dopiero na 26 miejscu, pozostałe niemiaszki jeszcze dalej - końcówka listy. Generalnie widać, że niemieckie samochody psują się najboleśniej (5 niemieckich marek to druga połowa listy, wręcz końcówka), a koszt napraw francuskich raczej nie odbiega znacząco od innych popularncyh marek, ale najlepszą jakość z nich ma renault. w/g tej listy najlepiej mieć japońca.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu przywołam to: http://www.reliabilityindex.com/manufacturer:Czołówka to (jak można było się domyśleć) japońce, pierwszy z francuzów - renault na 10 miejscu. P.żot na 13, cytryna na 21.

 

Widły "bezawaryjny" Wieśiek dopiero na 26 miejscu, pozostałe niemiaszki jeszcze dalej - końcówka listy. Generalnie widać, że niemieckie samochody psują się najboleśniej (5 niemieckich marek to druga połowa listy, wręcz końcówka), a koszt napraw francuskich raczej nie odbiega znacząco od innych popularncyh marek, ale najlepszą jakość z nich ma renault. w/g tej listy najlepiej mieć japońca.

 

 

Ja tam w rankingi dawno przestałem wierzyć z prostego powodu. Pamiętam ranking Dekra czy tam jakiś ADAC. Toyota Aygo jak wiadomo to było identyczne auto co C1 i Peugeot 107. Różniły się znaczkiem. Wszystko wychodziło z tej samej fabryki. Ale to nie przeszkodizło takiej Dekrze, aby Aygo był wyżej w rankingu bezawaryjności niż C1 czy 107 :D Pytanie jakim cudem prawda? Pewnie ze względu na znaczek C1 i 107 się psuły zdecydowanie bardziej, natomiast Toyota jako ten okaz bezawaryjności nie psuła się w ogóle ;)

Nie wiem jak w przytaczanym przez Ciebie przykładzie. Może tam się opierają na czymś innym aniżeli na portfelu producenta ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu statystyka prowadzona przez banki, które oferują produkt, który tam jest dosyć popularny: rozszerzona gwarancja, w zasadzie ubezpieczenie od popsucia się samochodu.. (u nas też są takie produkty, ale na razie chyba głównie w elektronice). Żeby wyliczyć składkę dla konkretnego modelu zbierają informacje o każdej naprawie jaką wykonują w ramach tej gwarancji i stąd powstał ten ranking: Nie określa on awaryjności samochodów, tylko przeciętny roczny koszt naprawy danego modelu. No i waro pamietac, że Brytania praktycznie rzecz biorąc nie ma własnej motoryzacji. (są tam fabryki, ale wszystkie należą do globalnych koncernów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś może i coś w tym było.

Teraz matematyka księgowych wszędzie jest taka sama ;). Za tym poszła i jakość.

 

U Japońca to pewnie księgowy ma w równaniu jeszcze "dbaj o honor/imię" i dla tego może są na górze hmm?

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.