Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Ok w poniedziałek jadę oglądać " hultaj"  2.0 diesel 112 KM 255Nm przyczepa max 1000 kg i takiego auta będę szukał

dlaczego :hmm:   myślę że to dobre auto, wymagań nie mam dużych, napęd 4x4 i automat.

Ogłoszenie przykładowe

 

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-2-0-crdi-113km-4wd-tiptronic-sprowadzony-oplacony-ID6yIfwp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym się mylił, ale nie boisz się, że parę tysięcy trzeba będzie w takie auto na dzień dobry włożyć, (nie tyle od razu, co w ciągu roku od zakupu, gdy zaczną wychodzić zamaskowane przed sprzedażą problemy) a i tak za dwa lub cztery lata przepróchnieje i będzie trzeba w cenie złomu sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym się mylił, ale nie boisz się, że parę tysięcy trzeba będzie w takie auto na dzień dobry włożyć, (nie tyle od razu, co w ciągu roku od zakupu, gdy zaczną wychodzić zamaskowane przed sprzedażą problemy) a i tak za dwa lub cztery lata przepróchnieje i będzie trzeba w cenie złomu sprzedać?

ALE CO MAM ZROBIĆ JAK MNIE  PO PROSU NIE STAĆ NA NOWE AUTO????????????????????????????????????????????????????????????????????

Mam się zadłużyć jeść suchy chleb tylko po to aby jeździć nowym autem :hmm:   niestety jestem skazany na jazdę starymi trupami, jestem skazany

na to aby zazdrościć takim ja Ty że mają nówki a ja biedny plebs zasuwam starym wrakiem :oslabiony:  jestem skazany na ciągłe naprawy itd. itd. itd.

Liczyłem an odpowiedź typu tak to auto spokojnie pociągnie przyczepę 1000kg, lub to auto jest za słabe poszukaj czegoś innego mocniejszego :hmm:

Powiem Ci tak gdybym mógł obstawiać Twoje odpowiedzi na niektóre zadane tu pytania w zakładzie bukmacherskim to był bym milionerem

taki jesteś przewidywalny, ale i niestety monotonny a szkoda bo lubię Twoje wypowiedzi a na zadane przez Ciebie pytanie staram się odpowiadać

tak aby pomóc a nie zdołować, a mogłem napisać jak to kupujesz starą przyczepę  :look:  chcesz jeździć takim starym trupem :hmm:

Popatrz na swój temat z kupnem przyczepy.

Pozdrawiam

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syty głodnego nie zrozumie, bogaty  biednego wyśmieje :-)

Generalnie auto fajne ale ja bym szukał benzynowca, napewno mniej potencjalnych awarii. Auto 1000kg nie powinno zbytnio odczuć.

Kwestia estetyki jest indywidualna ;-)

Edytowane przez lucas_ka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w poniedziałek jadę oglądać " hultaj"  2.0 diesel 112 KM 255Nm przyczepa max 1000 kg i takiego auta będę szukał

dlaczego :hmm:   myślę że to dobre auto, wymagań nie mam dużych, napęd 4x4 i automat.

Ogłoszenie przykładowe

 

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-2-0-crdi-113km-4wd-tiptronic-sprowadzony-oplacony-ID6yIfwp.html

 

Nie jestem obiektywny bo mam hultaja.

 

Mam też astrę G z 2L dieslem o podobnych ale gorszych parametrach.

2L, 101KM, 230NM więc różnica dość znaczna bo u Ciebie o 11KM i 25NM więcej.

 

Ciągnąc swoją niewiadkę nie wsadziłem nawet piątki ale też to nie jest miarodajna opinia bo zaledwie ciągnąłem ją kilkanaście km po ekspresówce więc było gdzie się napędzić. Pewnie piątkę mógłbym wsadzić ok 100km/h a dla mnie to zdecydowanie było za szybko tak lekkim autem.

 

Dodatkowym atutem jest napęd 4x4 i wielkość więc i opory powinny być mniejsze.

Taki drobiazg ale dla mnie ważny, tylne drzwi otwierają się w dobrą stronę a nie jak w japońcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obiektywny bo mam hultaja.

 

Mam też astrę G z 2L dieslem o podobnych ale gorszych parametrach.

2L, 101KM, 230NM więc różnica dość znaczna bo u Ciebie o 11KM i 25NM więcej.

 

Ciągnąc swoją niewiadkę nie wsadziłem nawet piątki ale też to nie jest miarodajna opinia bo zaledwie ciągnąłem ją kilkanaście km po ekspresówce więc było gdzie się napędzić. Pewnie piątkę mógłbym wsadzić ok 100km/h a dla mnie to zdecydowanie było za szybko tak lekkim autem.

 

Dodatkowym atutem jest napęd 4x4 i wielkość więc i opory powinny być mniejsze.

Taki drobiazg ale dla mnie ważny, tylne drzwi otwierają się w dobrą stronę a nie jak w japońcach.

 

nie ma co porównywać do astry, bo hultaj będzie sporo cięższy (MW 1680-1820 kg) a i budka cięższa (+300kg), zestaw Tomka będzie miał min +700kg

i piszę z doświadczenia, bo przesiadłem się z 120 do 150KM auta 1.8 na 2.0, ale auto +250kg i 4x4, praktycznie nie czuc tych dodatkowych 30KM

Patrzałem an 2,7 ale są tam problemy z panewkami które się wysypują, a diesel jest dosyć trwały i mimo małej

mocy ma 255Nm od 2000 obr. tyle co benzyna 2.7 od chyba 5000 obr.

Z naprawami nie mam problemu robię wszystko sam. :]

 

a nie chcesz mniejszego tucsona ? będzie lżejszy o 200kg

nie wiem w jaką kwotę celujesz, ale młodszy ma 140KM

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-tucson-2-0-crdi-140km-4x4-skora-klimatronik-6biegow-ID6yIyrZ.html#bda0c1d068

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Tuscon też fajne auto, nie wiem tylko czy automat to będzie zaleta czy wada :hmm:

 

nie pomogę bo szukałem benzyny z końca produkcji (2008-2009)

ale z braku aut 4x4 stanęło na czymś innym

 

masz też bliźniaczą sportage które wbrew pozorom jest droższa

 

silnik 2.0 benzyna ma dobre opinie i dobrze znosi gaz, to wyczytałem ;)

a serwis tańszy niż diesel i będzie miał mniejszy przebieg 

ciągnę podobnym autem 1000kg budkę i daje radę, zresztą wcześniej jeździłem 1.8 120KM 

tylko tych aut jest mało z 4x4, a Tobie widzę bliżej do większych wózków ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po utracie Terracana jakoś ciągnie mnie do tego typu aut, ale raczej chce mniejsze i dlatego ten hultaj mi tak wpadł.

Patrzę też na Mazdę Tribute albo Forda Mavericka, ale chyba ten hultaj będzie najlepszy :niewiem:

Wiem co czujesz :( też szukam coś większego i chyba znalazłem ale to się okaże po przeglądzie na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.