Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

Badania trzeba pokazać przy zakładaniu profilu kandydata na kierowcę, więc przed rozpoczęciem kursu/egzaminem.

 

Gdzieś tam w Polsce nie potrzebuję badań do B96, co znowu sugeruje, że właśnie tam mają rację, bo raczej by nie ryzykowali takiego błędu ze swojej strony, gdyby nie mieli co do tego pewności... Widział ktoś może jakiś oficjalny przepis, który to reguluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem żadnych badań, nie były potrzebne, na placu jeżdżę bez PKK chyba że chcesz pojeździć po mieście wtedy PKK jest potrzebne.

Jazdy doszkalające i PKK nie kolidują ze sobą, można iśc poćwiczyć na placyku a na końcu wyrobić PKK i pójść się zapisać na egzamin.

Wyrobienie PKK w normalnym przypadku około 10min

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się zdążyłem z tym pogodzić, ale jak zaraz po zrobieniu badania wyczytałem tutaj wrzuconą tego samego dnia informację, że nie są potrzebne, to już zdążyłem wyczytać co robić w przypadku, gdy urzędnik wprowadzi człowieka w błąd... (i teoretycznie mógłbym się ubiegać o zwrot poniesionych kosztów, które pokrywa sam urzędnik). W praktyce kwitek od lekarza przyjęli i stwierdzili, że jest niezbędny. Co ciekawe zarówno mój instruktor jak i egzaminator (!) również stwierdzili, że badania były wymagane.

 

Z ciekawostek mam wpisane na arkuszu egzaminacyjnym, że robiłem B+E i jestem ciekaw, co wpiszą w prawie jazdy :)

a sprawdz co masz wpisane w PKK czy profil na B+E czy B96?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz na tramwaj :]

To dlatego te badania, w Poznaniu badania do B96 są nie potrzebne bo to tylko dopisek jest do B i tak jest w całym kraju i nie może być inaczej tyle tylko, że to 96 to dla pracowników urzędu to taki wydziw, że nie wszyscy wiedzą jak to przypiąć do przepisów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdz co masz wpisane w PKK czy profil na B+E czy B96?

 

Heh, tutaj też mają burdel :) Na wniosku o PKK dopisali mi długopisem B96 (bo nie ma dedykowanego pola). Po 10 minut odebrałem PKK na kategorię... B. Pani kierownik oczywiście zapewniła, że to tylko tak na wydruku, bo "w komputerze" będzie dobrze. Przy zapisywaniu na egzamin okazało się, że... profil jest na B (kto by pomyślał!). Na szczęście pani w łódzkim WORDzie na Smutnej była bardzo pomocna i sama zadzwoniła do starostwa w Radomsku w celu wyjaśnienia sprawy... Udało się po łącznie 4 telefonach, bo nie wiedzieli, gdzie oni mają wpisać to B96, żeby w WORDzie widzieli... w sumie to PRAWIE im się udało, bo według systemu na B96 powinienem zdawać też teorię (!), a do tego wpisali mi w gratisie ograniczenie "96" (które nie istnieje). No więc kolejny telefon z prośbą o korektę. Generalnie to gdyby nie uprzejma pani z WORDu, cała sprawa mogłaby mnie kosztować 5 dojazdów z Łodzi do Radomska, takie mamy kompetentne urzędy.

 

Fajnie, gdyby istniał jakiś oficjalny zapis mówiący o braku konieczności badań na kategorię B96 - byłby to jakiś punkt zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.