Jump to content

Baterie/krany

szary11
 Share

Recommended Posts

Mam problem ze swoimi kranami w przyczepie. Mikrostyki raz załączają raz nie, czyszczenie, podginanie blaszek niemal nic nie daje (najwyżej krótkotrwale) a mnie szlag trafia :)

Co robicie w takich sytuacjach? Zaczynam myśleć o wymianie baterii na nowe ale one sporo kosztują :) O tych tańszych (35zł) słyszałem niepochlebne opinie, a nie chcę wydawać 200zł. Może byście coś polecili jakie krany są niezłe i cena nie jest wygórowana? Albo jakiś patent na naprawę? Będę wdzięczny za pomoc :):):):):)

A jesteś pewien, że to krany się psują? U mnie było podobnie i okazało się, że pompka siada.

szary11, na Twoim miejscu odslonilbym kostke, do ktorej wpiete sa przewody baterii. Jesli zdarzy sie, ze po otwarciu zaworu pompka bedzie milczec - zewrzyj styki na kostce i przekonasz sie czy aby nie robi Cie w konia pompka jak sugeruje to Yabulon.

Faktem jest, ze te mikro styki nie wytrzymuja dlugo, nawet w bateriach drozszych :)

Sprawdzałem łączenia na kostce. Jak połączam kable pompka startuje prawidłowo. Na 100% jestem pewny, że to krany :)

Miałem taki sam problem. Podjechałem do firmy Camppol (namiary są w necie) i gość mi je wyczyścił. Pokazał że działa. Jak przed odbiorem sprawdziłem osobiście nie działało znowu. Rozebrał jeszcze raz i czymś popsikał. Od tej pory problem znikł. W tej chwili działa już drugi miesiąc intensywnego używania bez problemu. Może zadzwoń do nich i zapytaj czym to się spryskuje.

W sklepach elektronicznych mozna kupic srodek w aerozolu do czyszczenia stykow.

W sklepach elektronicznych można kupić środek w aerozolu do czyszczenia styków.

wlasnie chcialam to samo napisac, moze sprobowac "kontakt spray-em" do rzeczy elektronicznych...albo takim ktorym sie psika nieraz w kopulkach zeby iskra dobrze skakala ?

• 2 weeks later...

Wiecie co? Prysnąłem zwykłym WD 40 i zaczęło działać :ok: Tylko ciekawe na jak długo... :piwko:

Witam. Widzę, że nie jestem osamotniony w walce z mikrostykami w kranach. W mojej przyczepie oczywiście tuż przed wyjazdem na urlop też wysiadł mikrostyk od zimnej wody. Czyściłem styki dwa razy mechanicznie i pomagało ale na 5 minut. Pomysł z kontakt-sprayem bardzo mi się podoba zwłaszcza, że już go używałem do poprawy styku w gnieździe przyłączeniowym do przyczepy - pomogło natychmiast.

w przypadku mocniejszych pompek warto zamontować mikro przekażniki.styki w kranie sterują cewką przekażnika a on uruchamia pompkę.prąd potrzebny do "poruszenia"przekażnika jest bardzo mały i nawet przy dużych oporach na zaśniedziałych stykach przekażnik bęszie działał.można sprubować przeróbki na magnetyczny kontaktron.

• 1 year later...

Witam. Mam HOBBY 460 DeLux którą właśnie kupiłem.MAM TYLKO WYŻEJ OPISANY PROBLEM Z KRANAMI . Sprawdzałem pomka działa. ponieważ te kraniki to plastik zanim się do nich dobiorę to prosze o inf. jak dobrać się do mikrostyków i jak i co rozebrać.

to kranik w łazience

post-56641-imported-a2e59ac2-e812-4a83-a3fd-043d3525e842_thumb.jpg

to przy kuchni

post-56641-imported-99190624-fd10-4ec6-bb1e-a770da10e2b8_thumb.jpg

Krany są dość delikatne i naprawa ich bywa bardzo trudna. Na szczęście usterka kranu najczęściej wiąże się brakiem przewodności na stykach. Więc najpierw jak rezbierzesz kurek to pryśnij na styki WD40. W większości przypadków pomoże i kran będzie działał znowu.

Mi nie udało się rozebrać kranu. Dodatkowo zaniemógł na kempingu, więc kupno nowego było utrudnione. Za pomocą blachowkręta samo wiercącego zrobiłem otworek i WD-40 na styki. Działa do dzisiaj. :ok:

post-56650-imported-8937e636-f7bc-480b-9b68-29c039acff92_thumb.jpg

Ok tylko miałem na mysli sposób rozmontowania kranów. Bo w łazience jest tak jak na załączonym zdjeciu i pewnie trzeba to pokrętło delikatnie wyciągac z obudowy ale czy własnie tak to robić to nie wiem i tego chciałem sie dowiedzieć, może macie doswiadczenie z tego typu konstrukcjami. W zlewie brak jakichkolwiek zaslepek, kran jest mniejszy i pewnie muszę próbować "brutalnie " wyciągnąć pokretło. Ale zanim to zrobię to może inf. czy ktoś dobierał sie do takich kranów :)

post-56652-imported-737c9071-7d79-478a-991b-b30ccb66fb59_thumb.jpg

Ja się dobierałem do takich jak Mymlon zapodał na fotce. Ale na pomysł nawiercenia nie wpadłem :piwko: Bardzo sprytnie :ok::piwko: Spróbuj tak, bo faktycznie łatwo uszkodzić obudowę, lub źle podważyć i połamać.