Skocz do zawartości

Silnik do łodzi / pontonu


pasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wiosnę zaplanowałem przeprowadzić remont - tuning swojej łódeczki.

Zamierzam wyposażyć się w silniczek elektryczny i aktualnie jestem na etapie wertowania ofert i tu chciałbym zasięgnąć opinii Kolegów mających już doświadczenie w sprawie.

Ja moje doświadczenie z silnikami zakończyłem wiele lat temu na radzieckim modelu z lat 70tych .(bez porównania z aktualnymi sprzętami)

 

Tak na pierwszy rzut oka znalazłem >>>>>>> OFERTĘ<<<<<<<. Może Ktoś z Was ma ten model ? Bardzo proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam silnik Minnkota Endura 30. Używałem go w łodzi wędkarskiej 3,10dłg. 65kg.i nie było problemów. Teraz używam go w pontonie Pro Marine 3,20 i pływa się też bez problemu. Nie jest to motorówka, ale daje radę nawet na fali.

post-87-0-32529200-1356956600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw jak Jurek. Ponton pro marine 280 i minn kota 35lbs. Do wedkowania super zestaw - nawet nie korci do zmian. Mam tez 3KM spalinowke, ale praktycznie z niego nie korzystam bo na wiekszosci zzbiornikow i tak jest strefa ciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat mam 9.9 HK Volvo na zbyciu za psie pieniadze waga jakies 15 kg tyle ze spalinowy

 

Dzięki , ale ja tylko na zbiorniki ze "strefą ciszy" więc odpada .

 

Mam silnik Minnkota Endura 30. Używałem go w łodzi wędkarskiej 3,10dłg. 65kg.i nie było problemów. Teraz używam go w pontonie Pro Marine 3,20 i pływa się też bez problemu. Nie jest to motorówka, ale daje radę nawet na fali.

 

 

Rozumiem że "endura 30" - Te 30 to lbs? . Widzę wędki a czy na tej trzydziestce trolingujesz także ?

 

szary11 też trolingujesz na swoim silniczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Kolego wszystko zależy od wielkości i ciężaru łódeczki,musisz brać pod uwagę ile łódka będzie ważyła po po jej załadowaniu podczas wyprawy na wodę.Jeśli możesz to cyknij fotke lub napisz jaka to łódka.Trochę w tym siedze i postaram się pomóc.Pzdr.:drive: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej łajbie mam od kilkunastu lat Minn Kota Endura 30 -stary model USA , biały kolor obudowy- i jestem z niego mega zadowolony.Przez 12 lat silnik jest nadal sprawny i nigdy mnie nie zawiódł. Moc 30 Lbs jest wystarczająca do przemieszczania się po akwenie .Najczęściej śmigam na trzecim biegu co w efekcie końcowym daje dłuższy czas pływania na akumulatorku 100 Ah .

Jakiś czas temu będąc nad wodą zrobiliśmy porównanie z mocniejszym silnikiem ,była to 40 Lbs na łódce nieco większej od mojej .Dystans do przepłynięcia to około 800 m i przez 1/3 drogi praktycznie płynęliśmy na 5 biegu obok siebie ,mogliśmy rozmawiać ze sobą. Po przypłynieciu do celu ,byłem na miejscu około 20 -30 sekund pózniej ,czyli nie wiele ale na pewno mniej energi zużyłem ze swojego aku ,co jest bardzo waże wybierając się w dzicz np. na dwa-trzy dni wędkowania.Gdybym w przyszłości zmieniał lajbę na większą to ten silnik na pewno zostanie .

 

pasjonat , tu masz ciekawą stronę , oraz sklep z serwisem gdzie jako jedyni w Polsce potrafią naprawić elektryczne silniki oraz zrobić tunning !! profesjonalnie.

 

http://www.mc-sklep.pl/

Do tego odpowiedni aku + ładowarka .Dla mnie aku kwasowe się sprawdziły i na żelowy jakoś nie mam ochoty, raz ,że droższy a dwa ,że cięższy.

Aku mam taki

http://sklep.prostow...1-dc-p-178.html

 

 

 

EDYTKA : mamy na rynku godne uwagi motorki pod nazwą HASWING Osapian ,japońce !!

A może to przeniesiemy do wędkarskiego kącika ?

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik Minnkota Endura 30. Używałem go w łodzi wędkarskiej 3,10dłg. 65kg.i nie było problemów. Teraz używam go w pontonie Pro Marine 3,20 i pływa się też bez problemu. Nie jest to motorówka, ale daje radę nawet na fali.

 

 

Witam Jurek,czy ta fotka nie jest przypadkiem z tegorocznego urlopu nad Probarkiem Na Cyplu??.Pzdr.:drive:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , ale ja tylko na zbiorniki ze "strefą ciszy" więc odpada .

 

 

 

 

Rozumiem że "endura 30" - Te 30 to lbs? . Widzę wędki a czy na tej trzydziestce trolingujesz także ?

 

szary11 też trolingujesz na swoim silniczku?

 

 

Tak,trolinguję. Nie odczuwa dodatkowego oporu. 30 to 30lbs.Jak napisał Szary ,też nie odczuwam potrzeby zmiany. Też miałem silnik spalinowy 4,5 KM, ale sprzedałem bo nie było gdzie pływać, zdecydowana większość fajnych miejsc to strefa ciszy.

 

Witam Jurek,czy ta fotka nie jest przypadkiem z tegorocznego urlopu nad Probarkiem Na Cyplu??.Pzdr.:drive:.

 

 

Masz wprawne oko, fotka jest z Cypla.A byłem tam w 2011r. w sierpniu. I w tym nowym roku w sierpniu też tam pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Kolego wszystko zależy od wielkości i ciężaru łódeczki,musisz brać pod uwagę ile łódka będzie ważyła po po jej załadowaniu podczas wyprawy na wodę.Jeśli możesz to cyknij fotke lub napisz jaka to łódka.Trochę w tym siedze i postaram się pomóc.Pzdr.:drive: .

 

 

Moja łódeczka to chyba najmniejsza jak może być . Śmiało z zapasem mieszczę się w pierwszych rubrykach tabel wagowych w ofertach silnikowych.

Fota mojej łupinki jest TUTAJ

 

Dodam że nie siadam na rufiie. 100% pobytu na łodzi moje dupsko spoczywa na ławce środkowej więc w czasie pływania na silniku nie mam poddartego dzioba i łódź siedzi w wodzie maksymalną powierzchnią dna.

W związku z tym trochę sterowanie z oryginalnego rumpla (nawet przedłużanego) mi nie pasi więc chce w okolicy ławki środkowej gdzieś na burcie zrobić własny panel sterowania .

Prawdopodobnie będę musiał zaingerować nieco w konstrukcje i elektrykę oraz chyba skrócę dyszel bo nie widzi mi się tak wysoko wystający rumpel ponad burtę więc już na wstępie pozbawię się gwarancji i z tego względu opinie o awaryjności tych silników są bardzo dla mnie cenne.

 

A może to przeniesiemy do wędkarskiego kącika ?

 

 

Zastanawiałem się nad tym zakładając temat.

Jeśli można to przerzucić to ja nie mam nic przeciwko.

 

Ps . Dzięki Maras za linki ale chciałbym się zmieścić w 1500 (z hakiem) i ta właśnie oferta mi przypasiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć satysfakcję z dobrze wydanych pieniędzy to tylko Minn Kota. Trzy lata temu kupiłem mocny silnik z tej serii (Minn Kota Traxxis 45) dlatego, że "moje" jezioro jest mocno zarośniete i idzie po nim jak burza. Śruba ma specjalne nacięcia (podobne jak w nożach do krojenia chleba) które powodują żę moczarka kanadyjska jest mielona jak w sieczkarni. Na rynku jest sporo silników które są dużo tańsze, ale uważam, że lepiej uzbroić się w cierpliwość i dozbierać niż potem żałować. No i jeszcze do tego dooobra duuuża żelówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,trolinguję. Nie odczuwa dodatkowego oporu. 30 to 30lbs.Jak napisał Szary ,też nie odczuwam potrzeby zmiany. Też miałem silnik spalinowy 4,5 KM, ale sprzedałem bo nie było gdzie pływać, zdecydowana większość fajnych miejsc to strefa ciszy.

 

 

 

 

Masz wprawne oko, fotka jest z Cypla.A byłem tam w 2011r. w sierpniu. I w tym nowym roku w sierpniu też tam pojadę.

 

 

Kolego w tym roku byłem nad Probarskim w sierpniu i żona pływając naszym pontonem miała leciuchną kolizję z podobną jednostką do Twojej.:hehe: .

Edytowane przez michodriver (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik MINN KOTA 40 LBS i po pięciu latach użytkowania niczego złego nie mogę o nim powiedzieć, Solidna maszyna, nie do zdarcia, Z akumulatorem 100Ah można spokojnie pływać cały dzień. Równo ze mną kolega kupił NERAUSa 40 LBS, zaoszczędził kilkadziesiąt zł, ale miał z nim sporo kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cam000661.jpgpasjonat mam chybasilnik elektryczny do łudeczki,sprawny jest, trzeba troche popracować nad szczelnością,jutro zerkne wrzuce fotke jak go jeszcze mam

a jeszcze zdążyłem

nie jest to może rewelka,ale znając twoje zdolności coś zmontujesz,jak chcesz to oddam za free

http://imageshack.us/a/img688/2661/cam000661.jpg

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.