Skocz do zawartości

Silnik do łodzi / pontonu


pasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pasjonat, ja akurat nie jestem zwolennikiem trolingu. Zazwyczaj doplywam do miejsc, ktore dookola biczuje. Ale na takim zestawie komfortowo mozna trolowac.

 

Jak widzisz wszyscy sa zadowoleni z minn kota. Ja mam podobnego staruszka jak Maras z usa, w bialej obudowie. Jedyny minus, ze raczki nie da sie wysunac. Trzeba ewentualnie cos dorqabiac. W nowszych modelach raczka daje sie regulowac na dlugosc. U mnie tylko pochylenie gora dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cam000661.jpgpasjonat mam chybasilnik elektryczny do łudeczki,sprawny jest, trzeba troche popracować nad szczelnością,jutro zerkne wrzuce fotke jak go jeszcze mam

a jeszcze zdążyłem

nie jest to może rewelka,ale znając twoje zdolności coś zmontujesz,jak chcesz to oddam za free

http://imageshack.us/a/img688/2661/cam000661.jpg

 

 

Dzięki Dawid ale właśnie o takim silniku wspominałem w pierwszym poście . Sam oddałem chyba ze 3 takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat, ja akurat nie jestem zwolennikiem trolingu. Zazwyczaj doplywam do miejsc, ktore dookola biczuje. Ale na takim zestawie komfortowo mozna trolowac.

 

Jak widzisz wszyscy sa zadowoleni z minn kota. Ja mam podobnego staruszka jak Maras z usa, w bialej obudowie. Jedyny minus, ze raczki nie da sie wysunac. Trzeba ewentualnie cos dorqabiac. W nowszych modelach raczka daje sie regulowac na dlugosc. U mnie tylko pochylenie gora dol.

 

Oki . Dzięki Koledzy ,

Wasze opinie rozstrzygnęły sprawę. Kupuję zestaw ten , który przyuważyłem (pierwszy post).

Pewnie starczył by mi 30LBS ale te powroty z łowiska z wleczoną za rufą siatą pełną ryb nie zawsze bywają łatwe więc te dodatkowe 10 LBS w zapasie się przyda. ;)

 

Jeszcze raz Dzięki za wszelkie opinie no i co ja tam chciałem jeszcze dodać??

AAAAA

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku ,a że temat skupił głównie wędkarzy to jeszcze dodam Taaaaaaakiich ryb w 2013 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Silniczek mam już dawno w domu . Niebawem trzeba się będzie zabrać za przeróbkę czyli zdalne sterowanie silnikiem bym mógł sterować siedząc na środkowej ławce gdyż na rufie nie siadam. I tu pytanie do Was , Może właśnie z racji profesji Ty Dawid jesteś w stanie mi coś doradzić - pomóc .

Poszukuje jakiegoś silnika na 12v z mimośrodem albo serwa . do sterowania silnikiem lewo - prawo. Przeróbka przód tył i obroty to banał ale lewo prawo wymaga dodatkowej przekładni zamocowanej na pawęży.

 

 

 

spoko,ale i tak mam nadzieje że kiedyś powędkujemy slinka.gif

ps.Latem jeżdże na tuchomekdrive.giftuptup.gif

 

O... przegapiłem to.

 

JA Tuchomek traktowałem zawsze jako akt bliskiej desperacji , jak nie chciało się dalej gdzieś jechać . Ale często trafiałem na sinicę . A nie wiem czy już pisałem gdzieś ale Osowa ( j. Wysockie ) się ładnie odradza. Koleś z roboty tam mieszka i często holuje ładne szczupaki a nawet duże sandacze.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem proste rozwiązanie wstawiam krzesełko do łódki i jest OK

A może takie rozwiązanie.

 

Widzisz . Bez krzesełka za daleko a z krzesełkiem nie miał bym miejsca. Mam mniejszą łódkę niż wskazałeś na przykładzie .

Z kolei siedząc na rufie za mocno zadziera się dziób.

No ale dzięki za pomysł .

 

chodzi ci o coś podobnego do mechanizmu wycieraczek samochodowych,moze uderz w tym kierunku,po odpowiednim przerobieniu powinno ożyć

 

Myślałem o tym bo o ile pamiętam w takim standardowym mechanizmie chyba jest przekładnia ślimakowa. To by przypasiło.

Będę musiał coś wydłubać ze złomu.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po prostu przedłużyć rączkę. Coś w stylu "kija od miotły". Proste i łatwo demontowalne. A ze środka spokojnie sięgniesz. Ewentualnie lekko wygięta na bok by siedzieć prosto.

Wydaje mi się, że jeśli zainstalujesz coś do sterowania w niewielkiej łabie stracisz sporo funkcjonalności łódki przy samym wędkowaniu.

 

Ewentualnie zmiana łódki na ponton. Na swoim spokojnie siędzę na rufie razem z aku 80Ah i dziobu nie podnosi mi. A ponton nie jest duży (290cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po prostu przedłużyć rączkę. Coś w stylu "kija od miotły". Proste i łatwo demontowalne. A ze środka spokojnie sięgniesz. Ewentualnie lekko wygięta na bok by siedzieć prosto.

Wydaje mi się, że jeśli zainstalujesz coś do sterowania w niewielkiej łabie stracisz sporo funkcjonalności łódki przy samym wędkowaniu.

 

Ewentualnie zmiana łódki na ponton. Na swoim spokojnie siędzę na rufie razem z aku 80Ah i dziobu nie podnosi mi. A ponton nie jest duży (290cm).

 

 

W silniku wydłuża się rumpel o 30 cm ale przy skrętach i tak będę musiał wstawać z ławki.

Myślałem też o kiju z elastyczną pętlą , którą bym naciągał na rumpel i wówczas mógłbym i manewrować manetką oraz łatwo skręcać ale to zawsze dodatkowy zwisający pałąk .

 

Łódka jeszcze zimuje na stojaku dnem do góry ale może w sobotę zdejmę ją i przymierze się z silnikiem.

Pamiętam że te problemy z sięganiem miałem z ruskimi silnikami gdzie krótkie były rumple a tu sam górny korpus , w kształcie łzy już nieporównywalnie daleko wchodzi w głąb łodzi . Może okaże się że nie będzie tak źle i nie będę robił nic.

 

 

Co do tej funkcjonalności to nie było by tak źle , w zasadzie tylko jakaś kompaktowa przekładnia z silniczkiem była by montowana na zacisku silnika , reszta zmieści się w górnym korpusie . No i pilot wielkości pilota z samochodowego alarmu. Wszystko mam w swoich szpargałach ale ta przekładnia lewo prawo jeszcze do skołowania.

 

Pewnie wszelkie za i przeciw zweryfikuje praktyka na wodzie . Już się nie mogę doczekać :)

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy spotkał się  ktoś z Was z jakimś elektrycznym lub mechanicznym (na lince) sterem kierunku do elektrycznego silnika zaburtowego?

.

Dumam jak zrobić  sterowanie elektryczne do minn kota ale może niepotrzebnie "wyważam otwarte drzwi"  i jest coś  takiego do nabycia za umiarkowaną  cenę. Tu z tą  ceną nie mam na myśli oryginalnego sterowania do minn kota bo za drogi.

 

O ile przeniesienie sterowania samego silnika (manetka prędkości) na przednią  część  łodzi to banał to sam ster kierunku  czyli mechanizm obracający silnikiem w lewo czy w prawo to już nie takie proste i zanim zabiorę  się  za robotę  wole zapytać  by uniknąć  po fakcie oświecenia że można było coś nabyć o czym na dzień  dzisiejszy nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,siedze w tym kapke i nie spotkałem się z żadnym sterowaniem do silnika elektrycznego oprócz dodatkowego rumpla rozciąganego dość wydajnie,który można nabyć w sklepach wędkarskich.Jeżeli nie robi Ci to zbytniej różnicy to Minn Kota ma bardzo duży zakres trymowania,a więc można ten silnik z powodzeniem montować na burtach i dziobie łodzi.Przy niewielkich rozmiarach jednostki pływającej na akwenach zamkniętych z niewielkim uciągiem tak montowany motorek da sobie rade z powodzeniem.Pozdr.Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.