Skocz do zawartości

Dobry telefon komórkowy


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jednak przeciwnie do kolegi WojtEwa z Androida jestem zadowolony :ok: Nie odczuwam by był wolny, ma sporo możliwości, łatwy w obsłudze. Ale to moje subiektywne odczucia... może kwestia telefonu/marki. Mam SonyEricssona Xperię mini pro. Modelu nie polecam... jak i marki... od 10 lat miałem same SE i o ile starsze modele były ok, to nowsze są marną kaszanką. Ale to też moje subiektywne wrażenia ;)

 

Zgadzam się z każdym Twoim słowem w tym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji jak Ty.

Dla mnie już ustalone jest jedno najważniejsze kryterium, to by telefon nie latał na Androidzie.

To jest chory system i dla cierpliwych, szczególnie userów Samsungów.

Szukam te z Windows/kafelki.

Rozważałem N Lumia800, ale ich wartość szybko leci, pojawił się model 820.

Rozważałem Xperie - wszystkie odpadają z Androidem

Rozważałem Samsungi, tylko 2 modele wchodzą u mnie w rachubę.

'Macałem' dziś m.in. Wave III - bardzo sympatyczny model, pachnie luksusem.

Najbliższy mojemu sercu jest Apple iPhone 4 bez S , z własnym systemem - jest on w moim zasięgu finansowym/abonentowym u konkurencyjnej sieci.

Jutro stawiam warunki swojej macierzystej sieci, jak nic mi nie wymyślą to po 13 latach u nich , demonstracyjnie przenoszę numer po iPhona.

poza baterią mogę polecić mam 4S ,bateria to max 2 dni ,ważne aby zamykać otwarte aplikacje nie poprzez wychodzenie ale faktyczne zamknięcie wydłuza pracę bateri znacznie .dodam jeszcze że pisząc to korzystam z telefonu jako rutera bezprzewodowego i jest OK

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, stary nie skorodował. Mam podpisać umowę. Przysługuje mi telefon. Jak go nie wezmę za darmo, to będę frajer. W firmie mam do dyspozycji 5 telefonów - aparatów. Korzystam z dwóch, ale ode mnie zależy, do której z 5 obudów włożę kartę. Jeden z tych 5 modeli, to 8 - 10 letnia Nokia z dolnej półki cenowej. Wstyd ją wyjąc nawet na punkcie skupu złomu. Ją własnie chcę wymienić na coś, z czego mógłbym korzystać. Dziś przy sobie nosze najczęściej diw podobne Nokie 6700 Calsik i E52. Jeżeli nie ma dla mnie lepszych telefonów od tych dwóch, to wezmę jakąś Lumię, czy HTC i dam go 7 leniej córce niech się bawi. Ale powtórzę, szkoda nie wziąć, skoro dają za darmo. Jednak córce, czy żonie też wolą wziąć telefon lepszy niż gorszy. Stąd moja do Was pytania. Dodam, że córka tez nie jest mieszaczem i aparat, jak nie powędruje do mnie, to skorzysta z niego żona.

Padła jeszcze propozycja Nokii 500 lub N8? Ponoć są lepsze od tej Lumii 800.

Dodam, że jakość zdjęć, czy filmów nie ma dla mnie dużego znaczenia, a internet używany 2 razy w roku, służył będzie do znalezienia zakładu wulkanizacyjnego jak na trasie złapię gumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej:

nie ma już Sony Ericsson, obecnie jest to już Sony (tylko).....

 

ale zdajesz sobie sprawę że telefony nowe sygnowane jeszcze SE są dostępne u wielu operatorów, mówię między innymi o SE Xperia ARC S, który jest obecnie świetnym telefonem bardzo niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam HTC Desire Z i jestem z niego mega zadowolony. Nokii osobiście jakoś nie lubię i nigdy nie mogłem się do nich przyzwyczaić. Największą zaletą tego HTC jest dodatkowo pełna wysuwana klawiatura oprócz dotykowej i Android. Chociaż widzę że tutaj dość mocno podzielone są opinie na temat tego systemu. Miałem okazję przerobić większość systemów w telefonach i zdecydowanie Android jest dla mnie the best chociażby z tego powodu że dzięki usługą google można w pełni zsynchronizować telefon z tzw. chmurą i na wszystkich urządzeniach (jak ma się ich kilka) z Androidem mamy te same ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z każdym Twoim słowem w tym poście

 

Oczywiście Koledzy, moja opinia jest subiektywna na podstawie doświadczeń z tym durnym telefonem.

To Szajsung z Androidem. Najczęściej wkurza za nieposłuszeństwo. Zrób coś> on nie reaguje. Włącz coś > on się zastanawia czy warto...

Zakończ rozmowę, klik 12 razy w czerwone...

Po naładowaniu budzi i zawraca gitarę aż do skutku, obudzi wredota bo się hrabia naładował i ja muszę na to zareagować bo waćpan nie potrafi milczeć rant.gif

Ponadto, zlicza i pamięta wszystkie ruchy. Coś co było przed chwilką , na konieczność oddzwonienia po napisaniu esa trzeba tego szukać.

Jeśli te durnoctwa są lubianą normalnością, to każdy będzie sobie je chwalił.

Bawiłem się iPhonem, zupełnie inna bajka, ten telefon "z góry" wie co chcę zrobić, jest bardzo intuicyjny, dlatego mam zamiar do wyciągnąć w jakiejkolwiek sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Koledzy, moja opinia jest subiektywna na podstawie doświadczeń z tym durnym telefonem.

To Szajsung z Androidem. Najczęściej wkurza za nieposłuszeństwo. Zrób coś> on nie reaguje. Włącz coś > on się zastanawia czy warto...

Zakończ rozmowę, klik 12 razy w czerwone...

Po naładowaniu budzi i zawraca gitarę aż do skutku, obudzi wredota bo się hrabia naładował i ja muszę na to zareagować bo waćpan nie potrafi milczeć rant.gif

Ponadto, zlicza i pamięta wszystkie ruchy. Coś co było przed chwilką , na konieczność oddzwonienia po napisaniu esa trzeba tego szukać.

Jeśli te durnoctwa są lubianą normalnością, to każdy będzie sobie je chwalił.

Bawiłem się iPhonem, zupełnie inna bajka, ten telefon "z góry" wie co chcę zrobić, jest bardzo intuicyjny, dlatego mam zamiar do wyciągnąć w jakiejkolwiek sieci.

 

Widzisz ile osób tyle zdań znowu będzie skromny.gif Ja znowu mam to samo co ty z Androidem z Iphonem, poprostu nie jestem w stanie go strawicsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Samsunga J700. Prze kilka dni miałem do dyspozycji z ekranem dotykowym - dosłownie przeklinałem go, niewiele lub nic widać na ekranie, trzeba mieś pod ręką obie ręce. Może to przyzwyczajenie do normalnej klawiatury, ale na pewno nie kupię telefonu dotykowego. Telefon dla mnie to przede wszystkim to rozmowy i SMS.(po to go mam) Reszta może nie istnieć. Do zdjęć mam aparat fotograficzny. W fotografii wiadomo że najważniejszy jest obiektyw, a jakiej jakości może on być w telefonie. Takie jest moje zdanie i niekoniecznie każdy musi się z tym zgadzać.

Pozdrawiam i życzę praktycznego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe zdjęcie zrobione aparatem tego telefonu kilkanaście dni temu (końcówka października, ok. godz. 9 rano):

 

całkiem niezła

uważam że aparat w tel się przydaje, nikt z nas nie nosi aparatu przy sobie, a czasem może się przydać choćby w takiej sytuacji jak kolizja na drodze.

 

a co do dotykowca ... nie wiem, ma swoje plusy i ma minusy, jak to w życiu

przyzwyczaiłem się i używa mi się bardzo wygodnie, jedynie co czasem wkurza, to że potrafi się odblokować w kieszeni

jeśli chodzi o androida, plusem jest masa aplikacji i zwłaszcza jak tel ma GPS to można go wykorzystać do różnych celów - np jako awaryjna navi

internet też niby zbędny gadżet, a już bywało że ułatwił znalezienie jakiego nr tel, czy innych info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten dyktafon to poleciłbym Ci Samsunga Solid nowszy model, a jak spadnie to warto się schylić.

Mam taki telefon, ale w poprzedniej wersji. Używam już chyba 3 lata i wciąż bateria ładnie trzyma (nie jak nówka, ale i tak kilka dni spokojnie). Jednak nie spełnia jednej podstawowej cechy wymaganej przez Terenowca. Mianowicie nie ma dobrej anteny i jakości dźwięku. Rwie czasem rozmowy, jakość dźwięku jest kiepska. W mieście jeszcze czułość anteny nie jest problemem, ale już na granicy zasięgu na wsi bywa kiepsko. Stara Nokia była pod każdym względem gorsza oprócz własnie czułości odbioru słabych sygnałów i jakości fonii. Niestety Samsung Solid nie jest telefonem idealnym. Zatsanow się, bo to po czasie wkurza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara Nokia była pod każdym względem gorsza oprócz własnie czułości odbioru słabych sygnałów i jakości fonii. Niestety Samsung Solid nie jest telefonem idealnym. Zatsanow się, bo to po czasie wkurza.

 

a to nie jest czasem winna eko ? - tzn obniżania "promieniowania" ?

druga sprawa to że sieci dokładają swoje trzy grosze - przeciążenie ?

 

mieszkam akurat na granicy zasięgu, kiedyś nie było problemów z dzwonieniem, od około 2lat jest dramat

tel leży mam 4kreski, chcę dzwonić i nagle zanik sygnału :niewiem:

i to nie jest wina tel, bo sytuacja jest w dwóch różnych modelach samsunga, jak i starszej motoroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zdajesz sobie sprawę że telefony nowe sygnowane jeszcze SE są dostępne u wielu operatorów, mówię między innymi o SE Xperia ARC S, który jest obecnie świetnym telefonem bardzo niskiej cenie.

 

Cichy, masz rację, to jest oczywiste, dlatego napisałem:

Stało się tak w połowie lutego 2012, czyli nowe konstrukcje po tej dacie, to już Sony.

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/bar/GT-E2370FSAXEO 3 tygodnie trzyma bateria, przy intensywniejszych rozmowach 2. Wygląda, jak wygląda - szału nie ma, ale telefon, jak sama nazwa wskazuje służy do telefonowania. Jest rzucany, zalewany i.......nic sie nie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.