Skocz do zawartości

Lewitujące żarówki


BUMERANG

Rekomendowane odpowiedzi

:miga: Trafiłem na taki oto temat. Jeżeli to prawda, było by to niezłą alternatywą do oświetlenia naszych przyczep, a może przedsionków i markiz. :miga:

 

http://biznes.interi...sokosci,1850368

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:miga: Trafiłem na taki oto temat. Jeżeli to prawda, było by to niezłą alternatywą do oświetlenia naszych przyczep, a może przedsionków i markiz. :miga:

 

http://biznes.interi...sokosci,1850368

 

jako, że dzisiaj nie jest 1kwietnia, to trzeba przyznać, że bardzo ciekawa sprawa.

 

ciekaw jestem jak takie pole elektryczne, wpłynie na działanie innych technologii bezprzewodowych (gsm, wi-fi, bluetoth, itd) oraz na zdrowie ludzi :]

 

pożyjemy zobaczymy, jeżeli koszty produkcji nie będą wysokie, to za 2-3 lata będzie to zalegać na półkach w naszych dyskontach w cenie 5zł :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O ile wiem system zdalnego przesyłu energii jako pierwsza na dużą skalę wprowadziła testowo w jednym ze swych oddziałów firma Google.

Na chwile obecną sam system i technologia jest strzeżona ścisłą tajemnicą i dla przysłowiowego Kowalskiego jest to po prostu choćby z finansowego punktu widzenia nieosiągalne więc pojawia się pytanie skąd sobie jakiś Australijczyk obie nowatorskie technologie posiada i bawi się tym w prowizorycznym laboratorium z kartoników. Przy tym YT jest pełne ściemy z filmikami z rodzaju "wynalazłem perpetummobile ".

Nie kupiłem tego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną sam system i technologia jest strzeżona ścisłą tajemnicą i dla przysłowiowego Kowalskiego jest to po prostu choćby z finansowego punktu widzenia nieosiągalne więc pojawia się pytanie skąd sobie jakiś Australijczyk obie nowatorskie technologie posiada i bawi się tym w prowizorycznym laboratorium z kartoników.

 

Ta latająca żarówka na filmiku wygląda na niezbyt skomplikowane urządzenie jak na swoje możliwości. Jeśli to nie fotomontaż może się okazać osiągalne dla każdego. Najtrudniej wymyślić rzeczy najprostsze :niewiem: Pożyjemy zobaczymy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A co powiecie na to :miga: wentylacja budki za darmo i chłodzenie agregatu lodówki :bevil:

 

 

No cóż ..... Ja powiem tylko tyle .kolejny FAKE (ściema)

 

Za jakiś czas gość pokaże jak z ludzi idiotów zrobił i jak ukrył bateryjkę.

Podobnie jak ten.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ..... Ja powiem tylko tyle .kolejny FAKE (ściema)

 

 

Myślę, ze powinieneś poczytać trochę na temat silników magnetycznych. :jump: Co nie zmienia faktu, że możesz mieć rację :palacz:

 

 

Jak znajdę jeszcze 2 silne magnesy to sprawdzę osobiście czy to działa :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze powinieneś poczytać trochę na temat silników magnetycznych. :jump: Co nie zmienia faktu, że możesz mieć rację :palacz:

 

 

Jak znajdę jeszcze 2 silne magnesy to sprawdzę osobiście czy to działa :hmm:

 

Oki . Sprawdź........ tylko nie zrób tego samego błędu co ten ściemniacz. na filmie.

Bo jak pewnie wiesz magnesy mają ścisłą polaryzację (bieguny) a teraz jeszcze raz obejrzyj film i zobacz jak przyłożył magnesy za pierwszym razem a jak je potem przykleił :lol: ( Chodzi o płaszczyzny - bieguny względem rotora. )

 

Poza tym fortuna za wynalezienie Poerpetum mobile nadal czeka na wynalazce. Myślę że jak by w końcu ktoś to wynalazł to byśmy miesiącami dowiadywali się o tym w różnych mediach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym fortuna za wynalezienie Poerpetum mobile nadal czeka na wynalazce. Myślę że jak by w końcu ktoś to wynalazł to byśmy miesiącami dowiadywali się o tym w różnych mediach. ;)

 

 

 

Problem w tym, że na świecie jest kilka koncernów, które trzymają ludzkość w ciemnocie, żeby mogli z nas zdzierać kasę za paliwa, energię elektryczna etc. Do tego dochodzi klika wojskowa, chowająca przed światem co lepsze wynalazki ( nie koniecznie te z marsa :jump: ) na wypadek swojej urojonej wojenki. Wszak silniki wodorowe działały już z w latach osiemdziesiątych i co ? Nie było jak łoić społeczeństwa z kasy i poszły do lamusa.

 

 

A nikola Tesla jeździł prawie 100 lat temu samochodem elektrycznym. Ale uznano go za wariata :puk:

 

A propo perpetum mobile - czy magnes stały kiedyś przestaje działać ? Trzeba tylko wymyślić jak go wykorzystać. Najprostsze rzeczy są najtrudniejsze :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:miga: Trafiłem na taki oto temat. Jeżeli to prawda, było by to niezłą alternatywą do oświetlenia naszych przyczep, a może przedsionków i markiz. :miga:

 

 

Ciekawe rozwiązanie lecz czy sprawdzone? niewiem.gif

Ja tam używam listwy LED którą przymocowałem do wpustu/rantu czy jak to inaczej zwał trzymającego dach czaszy namiotu do cepki i to na całej długości czyli ok 4,5m. Zasilanie = zasilacz. Efekt super. Sąsiedzi przychodzili często na kempingu popatrzeć co u mnie wieczorem tak jasno w namiocie - polecam. bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wreszcie pojawił się ten temat. Szczerze powiedziawszy sam chciałem go założyć, ale bałem się. I to nie negatywnych opinii, ale znacznie poważniejszych konsekwencji z zamknięciem forum włącznie. Ale skoro wątek już jest - będę się w nim udzielał.

 

Zarówno zjawisko lewitacji magnetycznej jak i bezprzewodowego przesyłu energii jest znane od ponad 100 lat. Właściwie przesył bezprzewodowy był przyczyną psychologicznego i finansowego zniszczenia najgenialniejszego człowieka naszych czasów czyli właśnie Nicoli Tesli, który moim skromnym zdanie przwyższył w osiągnięciach Alberta Einsteina. Twierdzę tak nie tylko dlatego że bardziej cenię praktykę niż teorię, ale dlatego że gdyby nie Tesla nie mielibyśmy w domu prądu, nie byłoby transformatorów, telefonii komórkowej, laserów czy też komputerów. Prąd byłby przywilejem najbogatszych, a Marconi nie miałby od kogo ściągnąć pomysłu na radio...

Ale do rzeczy.

Tesla dość intensywnie pracował nad bezprzewodowym przesyłem energii na przełomie 18 i 19 wieku. Niektórzy twierdzą że skutkiem tych eksperymentów była wielka eksplozja na Syberii która do dziś dnia jest jedną z największych znaną ludzkości i nigdy nie została wyjaśniona pomimo setek prób i ekspedycji (część z nich została zlecona przez samego Berię który jasno powiedział badaczom aby nie marnowali czasu na szukanie śladów meteorytu) Oczywiście taka forma przesyłu energii była nie w smak włąścicielom linii energetycznych którzy dość szybko spowodowali odcięcie Tesli od funduszy i ponoć doprowadzili do zniszczenia jego laboratorium. Ciężko w to uwierzyć, ale jako dowód przytoczę historię zabicia pewnego słonia i pierwszej egzekucji przy użyciu krzesła elektrycznego. Otóż w owym czasie największym uznanym (choć chyba nie do końca słusznie) wynalazcą był nie kto inny jak sam Edison. Nie mnie oceniać jakim był wynalazcą, ale tajemnicą nie jest że biznes nie miał dla niego żadnych tajemnic. Jako że ludzkość nie znała silników pracujących na prąd przemienny (to właśnie Tesla stworzył pierwszy silnik prądu przemiennego) sądzono że przyszłość stoi pod znakiem prądu stałego. I właśnie takie elektrownie zaczął budować Edison. Zainwestował w to ciężkie pieniądze, a tu pojawia się Tesla ze swoim transformatorem umożliwiającym budowę tanich i stosunkowo bezstratnych linii wysokiego napięcia prądu przemiennego. Coż więc było robić - Edison rozpoczął pierwszą w historii kampanię antyreklamową. Trzeba było pokazać jak bardzo niebezpieczny jest prąd zmienny. Zbudowano więc krzesło elektryczne. Ktoś czegoś nie doliczył i skazańca męczono 3 razy z czego za ostatnim razem smażono go prawie 4 minuty. Wreszcie umarł. Później publicznie usmażono żywego słonia aby ukazać diabła tkwiącego w prądzie przemiennym. Dlaczego nikt nie zapytał czy to samo da się zrobić prądem stałym? Najgorsze jest jednak to że się da i to przy użyciu dużo niższego napięcia... Ale o to nikt nie pytał, bo mówiło się tylko o złym prądzie przemiennym.

Dziś nie mówi się o silnikach magnetycznych czy perpetum mobile bez drwiącego uśmiech, natomiast z wypiekami mówi się o nowych silnikach diesla palących 5 litrów na setkę. A 20 lat temu była szaradka od Daichatsu która bez żadnych starań i cudów paliła 3 litry... Póki bogaci mają co sprzedawać - będą to chwalić. Gdy ropa się skończy - to oni dadzą nam nadzieję pokazując tysiące patentów wyciągniętych z sejfów i każą się za to całować po tyłku. Oczywiście nie za darmo....

 

Jestem zwolennikiem teorii spiskowej i całym sercem wierzę że tysiące genialnych wynalazków zostało wykupionych przez najbogatszych tego świata. Leżą u nich w sejfach aby dalej mogli sprzedawać coraz droższą ropę, coraz droższy prąd a już niedługo - coraz droższą wodę. Zobaczcie jak ciężko jest się przebić na rynek samochodom elektrycznym, generatorom HHO, jak drogie są paliwa alternatywne, ile coraz wymyślniejszych podatków jest nakładanych i jak wielkie pieniądze są przeznaczane na zbrojenia. Przeciw komu te zbrojenia??? Kogo ta armia ma bronić? Przed kim???

 

I właściwie czyja ta armia jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pojawił się ten temat. Szczerze powiedziawszy sam chciałem go założyć, ale bałem się. I to nie negatywnych opinii, ale znacznie poważniejszych konsekwencji z zamknięciem forum włącznie. Ale skoro wątek już jest - będę się w nim udzielał.

 

:brawo:

 

A tak, żeby było ciekawiej :bevil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo:

 

A tak, żeby było ciekawiej :bevil:

 

 

 

No i zrobiło się ciekawie do momentu nieudolnego montażu klatek kiedy to "wynalazca" podnosi z wątpliwego uginającego się blatu stołu swe zaczarowane urządzenie.

Czyżby płyta drewnopodobna imitująca blat stołu ? ( bo przecież nie przewiercę dziur w prawdziwym blacie by kabelki ukryć - szkoda stołu.)

Potem tylko kolejność poklejenia klatek i mamy kolejny FAKE na YT :)

Mając już krokodylki , mógł się postarać i w odpowiednim momencie unieść wszystko ze świecącą żarówką , no ale wtedy by musiał pogłówkować jak ukryć przewody za palcami.

 

Kurde jak tak dalej pójdzie , niebawem zobaczymy na filmie jak ktoś napędza żelazko z energii powstałej w czasie rzeczywistym z wzajemnego tarcia dwóch kapsli od piwa :D . Co tam żarówka 5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.