Skocz do zawartości

Wymiana najazdu


kamilaikrzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

No i cacy robota, ja też po wymianie całego UN jestem mega zadowolony.Teraz rzeczywiście jakby człowiek kompletnie nic nie miał na :pupa: . Nic nie stuka, nic nie wali, człowiek  czasami  zapomina, że przyczepę wlecze za sobą :)  Nigdy w życiu bym się nie decydował na reanimację starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Za tą kwotę nie warto reanimowac. Zwłaszcza w moim wypadku gdzie części do 150v były na zamówienie i dwa razy droższe. Zbędny zaczep opchne za 100zl. A cały najazd kosztował 620zl. Więc za 520zl plus 20zl śruby mam nowy bez babrania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw jeszcze na allegro czy olx stare UN - czasami ludziska szukają do zdezelowanych towarówek, czasami szukają choćby jednej części UN. Może Ci zejdzie  choćby za stówkę.Moje stare UN kupił sąsiad do swojej towarówki.Coś tam poprzerabiał i zamontował, nawet on jest zadowolony.W tym układzie mnie  nowe UN kosztowało tylko 340 zł, więc jaki ma sens reanimacja trupa?

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kalapan napisał:

Wystaw jeszcze na allegro czy olx stare UN - czasami ludziska szukają do zdezelowanych towarówek, czasami szukają choćby jednej części UN. Może Ci zejdzie za choćby za stówkę.Moje stare UN kupił sąsiad do swojej towarówki.Coś tam poprzerabiał i zamontował, nawet on jest zadowolony.W tym układzie mnie  nowe UN kosztowało tylko 340 zł, więc jaki ma sens reanimacja trupa?

Moje stare UN jest zdezelowane. Wycinalem z niego mocowanie koła manewrowego i porozkrecalem. Amorek przepuszcza w jednym miejscu, tloczysko duże luzy na slizgowych. Ogólnie złom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja juz mam nowy najazd. Byłem dziś w firmie Pamer w Wielkich Drogach k. Skawiny  i kupiłem dokładnie taki sam jak miałem, czyli AL-KO 90S/3 czyli 700 do 1000 kg.. Cena z wymianą 600 zl. Odliczyli mi tez zaczep kulowy i założyliśmy mojego AKS 1300. Trwało to moze z godzinę. Ten stary byl calkowicie zajeżdzony. Oprocz dużego luzu  suwadło chodzilo bardzo lekko i to moglo byc przyczyną mocniejszego grzania sie kół bi hamulec dzialał pewnie nawet przy minimalnym zwolnieniu szybkości. Po wyjeździe od razu poczyłem różnicę - hamulec w przyczepie włączał się łagodnie, bez bardzo sinego szarpnięcia. Wracalem do Krakowa autostradą i potem sie zatrzymalem na parkingu bez hamowania hamulcem. . Kola były letnie wiec chyba wszystko OK. Jedynie jak zaczynam cofać słyszę głośny stuk. Kilka razy ruszyem do przodu i za każdym razem gdy potem zaczynałem cofać - słychać uderzenie. Ale już rozmawiałem z gościem, który mi to wymieniał i po Bożym Ciele do niego podjadę to sprawrdzimy co tak stuka. Wydaje mi się, ze to stuka stabilizator o najazd - więc trzeba przed Grecją to zrobić na 100 %. Ale jestem generalnie bardzo zadowolony z nowego UN:)

20190615_104859_HDR.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jednak coś jest nie tak z tym nowym UN. Prawdopodobnie jest walnięty amortyzator. Objaw jest taki, jak napisałem powyżej - gdy ruszę w tył od razu jest głośny tuk a najazd dobija do zaczepu. Jestem z nimi umówiony na sprawdzenie tego ale nie tak sobie tę naprawę wyobrażałem:(. Muszę sprawdzić jaka jest data produkcji tego dziadostwa bo może przeleżał z 10 lat i amortyzator już stracił olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie takiego samego UN jest 100% cisza, najmniejszego stuku nie ma przy ruszaniu czy hamowaniu.Odczucie mam takie jakbym w ogóle przyczepy z tyłu nie miał. Musisz mieć coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kalapan napisał:

U mnie po wymianie takiego samego UN jest 100% cisza, najmniejszego stuku nie ma przy ruszaniu czy hamowaniu.Odczucie mam takie jakbym w ogóle przyczepy z tyłu nie miał. Musisz mieć coś nie tak.

Przy jeździe do przodu jest wszystko w jak najlepszym porządku. też czuję różnicę a ostatnio przejechałem z cepką już po wymianie jakieś 600 km. Stuk pojawia się przy ruszeniu do tyłu. Już to obserwowałem a żona cofała. Moim zdaniem suwadło nie ma żadnego oporu przy cofnięciu. Muszę to zrobić , bo może być problem przy zjazdach w dół i ciągłym działaniu hamulców. No zobaczymy. Jeśli Pamer będzie ściemniał to mam już namiar na serwis w Krakowie, który obsługuje przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj hamulce na tarczy kotwicznej  > na linkach sprawdzając  orczyk > cięgno i powinno być OK.

Patrząc na Twoją fotę to ten ręczny jest za bardzo zaciągnięty czyli łapie "końcówkę " a to już jest na samym końcu skoku suwadła. 

Po paru/ parunastu strzałach w hak załatwisz amorek. To hamulce ,sprawne hamulce powinny wyhamować przyczepę a nie amorek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maras też mnie to zastanawia dlaczego ten ręczny zaciąga się na końcu. Szczęki są jeszcze ok. Regulację i czyszczenie robiłem kilka tygodni temu w Goliacie - ale dopiero po wyjeździe od nich i klkusetkiletrowej jazdy okazało się ,że suwadło ma duży luz. Dlatego go wymieniłem. Hamulce działają dobrze, ale jednak kola się trochę za bardzo grzeją jak na mój gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawel1966 napisał:

ale jednak kola się trochę za bardzo grzeją jak na mój gust

Koła mogą się grzać z trzech powodów: 

Za mocno naciągnięta linka hamulca - szczęki trą o bębny.

Za mały luz w łożyskach na piaście. Nie wiem czy masz stożkowe czy walcowe.

Za niskie ciśnienie w oponach. To chyba możemy wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.