Skocz do zawartości

grzeje się koło podczas jazdy


siwiryn

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie bo może ktoś spotkał się z takim problemem, otóż podczas jazdy grzeje się czasami lewe koło w przyczepce.Wymieniając łożysko w tym roku na wiosnę mechanik stwierdził że jest wszystko ok(cokolwiek to wg niego znaczyło) w każdym razie po podniesieniu przyczepki koło kręciło się bez oporów.Ale niestety problem pozostał , nie dzieje się to przez cały czas bo na odcinku powrotu z nad bałtyku do domu 560km nie widziałem problemu ale podczas dojazdu na miejsce postoju przyczepki z pod domu znowu jest koło gorące.Czasami również podczas jazdy po wcześniejszym hamowaniu trudno mi rozpędzić samochód przez jakiś czas jakby coś mnie blokowało, słyszę jakieś trzaski wydaje mi się że w dyszlu ale po jakimś czasie spokojnie autko przyśpiesza i problem mija,jednak po każdym przyhamowaniu jest strzał w dyszlu jak próbuję się rozpędzać.Myślałem że może coś z hamulcem najazdowym jest nie tak, sprawdzałem u kolegi i jego zaczep jestem w stanie wepchnąć rękami jakieś 4-5 cm i sam powoli wraca do pierwotnego stanu u mnie zaczep wchodzi może jakiś 1cm i dalej nie chce czy tak ma być? Zastanawiam się nad sprawdzeniem przyczepki w okręgowej stacji kontroli może coś mi tam powiedzą lub zdiagnozują .przyczepa avento 395 rok produkcji 1985.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja również podejrzewam, że raczej masz problem gdzieś w hamulcach- w sensie, że jak postoi trochę przyczepka, to później hamulec nie obija....Czyli czyszczenie i smarowanie elementów które mogą to powodować powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym dyszlem ,że nie można go wcisnąć tak ma być?

co do serwisu to musi być jakiś specjalistyczny tylko od przyczep czy gdzieś indziej można to przeglądnąć? Mieszkam w kotlinie kłodzkiej i nie wiem czy jest taki serwis gdzieś koło mnie.Czy jest jakaś lista lub spis serwisów a nawet gdzie szukać takowych specjalistów ,którzy poradzili by coś na mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwiryn , jeśli po wymianie łozyska koło obraca się bez oporów to z łozyskiem powinno być wszystko OK.

 

Jak wcześniej napisałeś,że po hamowaniu masz problemy z rozpedzeniem zestawu to musisz sprawdzić :

 

- suwadło w UN czy czasem nie jest zapieczone ,serwisowanie tego UN polega też na smarowaniu go ( dwie kalamitki)

 

- do sprawdzenia linki hamulcowe ,tak jak Tomek wyżej napisał, może już czas na wymianę przerdzewiałych linek

 

-koniecznie też sprawdz rozpierak szczęk ,też potrafi być zapieczony i skutkiem tego będzie ocieranie szczęk o bęben .Tu konieczne będzie sciagniecie bębna i sprawdzenie czy ten rozpierak pracuje poprawnie.

 

-a na koniec porawna regulacja hamulców

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio ktoś regulował hamulce w tej przyczepie ?

Koło się grzeje bo szczęki przestały odbijać, np. jeśli któraś z linek jest zapieczona.

Układ hamulcowy też trzeba co jakiś czas czyścić i konserwować.

 

Jeszcze jedna rada: oddaj przyczepę do wykwalifikowanego serwisu (np. Nachtman we Wrocławiu) a nie do mechanika, 99% niestety dalej myśli że hamulce się reguluje "jak w maluchu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła często się grzeją podczas jazdy, szczególnie w górach, ale miasto czyli ruszanie i hamowanie też robi swoje. Z reguły grzeją się oba koła. Z tego co piszesz i co podpowiadają koledzy trzeba wymienić linki hamulca. Smarowanie może nie być skuteczne na 100% bo cepka jest wiekowa i pewnie nikt wcześniej linek nie robił. Dobrze byłoby też zerknąć na same hamulce bo mogą się kończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za podpowiedzi, tak nie wiadomo kiedy i czy były tam smarowane hamulce ,linki itp rzeczy.Ja osobiście smaruję dwie kalamitki na dyszlu i w okolicach bębnów co rok ale samych linek nie smarowałem, to co mogłem zrobić sam to zrobiłem. Sam niestety nie poradzę sobie z tematem, dziękuję Ariel za wskazanie serwisu , znalazłem jeszcze jeden co Ty na to? http://www.bizeo.pl/firmy/kamp-ads/

Jeszcze jedna sprawa natury finansowej ile ewentualnie trzeba zabezpieczyć kaski na taki wjazd do serwisu i potrzebne regulacje? Ariel Ty masz jakieś rozeznanie w temacie?

Edytowane przez siwiryn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(np. Nachtman we Wrocławiu)

 

 

raczej ich nie polecam ... zapłacisz 2-3 razy więcej niż w innych serwisach przyczep :(

 

 

Trochę zareklamuję kolegę Przyczepy-wiola, jeśli u siebie w okolicy nie znajdziesz jakiegoś serwisu to wybierz się do Gliwic ... będziesz miał pewny przegląd i wszystko zrobione w naprawdę dobrej cenie.

 

Nie tylko ja ale wielu innych forumowiczów jest bardzo zadowolonych z usług Serwisu Przyczepy Wiola i warto nawet 200km do nich jechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki krzy_

za informację o wałbrzychu , pracuję w Twoim mieście więc podjadę do firmy i wypytam co i jak , zapytam z ciekawości czy robiłeś tam już coś w swojej przyczepce lub znasz kogoś kto ma jakieś zdanie o tej firmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Ariel za wszelkie info na ten temat.dzwonilem do tej firmy z Wałbrzycha i mówią że robią wszystko przy przyczepkach .postaram się podjechac do nich i zobaczyć jak to wygląda na miejscu.mam tylko mały dylemat czy robić to teraz po sezonie czy na wiosnę przyszłego roku.jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam cennika usług w firmie Nachtman ale wiem że serwis wykonują solidnie :)

Ja bym jednak z naprawą długo nie czekał, tym bardziej jak grzeje się jedno z kół. Lepiej zrób to od razu bo w tych układach jezdnych jedna część potrafi pociągnąć za sobą drugą i wtedy koszty się kumulują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.