Skocz do zawartości

grzeje się koło podczas jazdy


siwiryn

Rekomendowane odpowiedzi

W urządzeniu najazdowym jest amortyzator gazowo-olejowy, jego usterka objawia się tym że zaczyna dobijać i słyszysz mocne uderzenie podczas hamowania.

Ręcznie jesteś to w stanie określić wciskając zaczep ręką w stronę przyczepy, jeśli nie stwarza wyczuwalnego oporu lub nie odbija do końca to znaczy że amortyzator jest do wymiany.

W przypadku kiedy nie jesteś wstanie wcisnąć zaczepu to mamy już problem z połączeniem suwadło- tuleje ślizgowe. Przyczyn może być wiele począwszy od zbyt małego luzu między suwadłem a tulejami kończąc na uszkodzeniu mechanicznym suwadła - np. skrzywienie po wypadku itp.

 

Witam serdecznie,

a jak wygląda sytuacja z UN (amortyzatorem) podczas sprzęgniętej budki z pojazdem po np. zatrzymaniu się lub hamowaniu? Czy UN powinno odepchnąć budkę do tyłu (amortyzator rozciąga się) czy nie?

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Krzysiek ja dopiero co wymieniłem amorek. Najazd przesmarowany bez żadnych oporów i luzów na tulejach. Po zdecydowanym hamowaniu i zatrzymaniu się, najazd jest wciśnięty (może i sprawa być w tym że amorek jest do przyczep o max 1T i DMC przyczepy to 1 tona) .

Dlaczego podjąłem decyzję o wymianie amorka - podczas hamowania zestawem ewidentnie czułem szarpnięcia przyczepy. Kolejna sprawa na starym amorku najazd cofał się (po odpięciu od auta) bardzo, bardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podjąłem decyzję o wymianie amorka - podczas hamowania zestawem ewidentnie czułem szarpnięcia przyczepy. Kolejna sprawa na starym amorku najazd cofał się (po odpięciu od auta) bardzo, bardzo powoli.

Tomii, natomiast u mnie podczas hamowania szarpnięcia nie czuję, ale po ruszeniu np. z pod świateł czuję lekkie szarpnięcie (tak jakby najpierw auto a potem budka ruszała), a myślałem, że UN (amor) jest po to, aby pojazd z przyczepą był jednością podczas ruszania.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii, natomiast u mnie podczas hamowania szarpnięcia nie czuję, ale po ruszeniu np. z pod świateł czuję lekkie szarpnięcie (tak jakby najpierw auto a potem budka ruszała), a myślałem, że UN (amor) jest po to, aby pojazd z przyczepą był jednością podczas ruszania.

Krzysiek

 

A może to kwestia tego jak odbijają hamulce hmm.gif.

Czy po wciśnięciu ręcznie najzadu, wraca zdecydowanie czy moooooooocno leniwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio ktoś regulował hamulce w tej przyczepie ?

Koło się grzeje bo szczęki przestały odbijać, np. jeśli któraś z linek jest zapieczona.

Układ hamulcowy też trzeba co jakiś czas czyścić i konserwować.

 

Jeszcze jedna rada: oddaj przyczepę do wykwalifikowanego serwisu (np. Nachtman we Wrocławiu) a nie do mechanika, 99% niestety dalej myśli że hamulce się reguluje "jak w maluchu" ;)

 

święte słowa właśnie mam cepke po takim fachowcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to kwestia tego jak odbijają hamulce hmm.gif.

Czy po wciśnięciu ręcznie najzadu, wraca zdecydowanie czy moooooooocno leniwie?

 

Tomii, jutro sprawdzę i zamelduję.

Krzysiek

 

święte słowa właśnie mam cepke po takim fachowcu

A byłem w Częstochowie 13-14.08. i nie zadzwoniłem :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odbija do końca to znaczy że amortyzator jest do wymiany.

Tomii, tak jak powyżej na pisał kolega. U mnie po wciśnięciu amortyzatora do połowy wraca sam i się zatrzymuje w połowie. Wniosek - wymiana.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.