Skocz do zawartości

kolejne rozterki co do konia pociągowego...


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

Terenowiec - dobrze radzisz, ale ja na miejscu Bodzia szukałbym już diesla - ja wiem co to znaczy gaz w benzyniaku a szczególnie problemy jakie są z silnikiem jak coś pójdzie nie tak. Aktualnie jest dobrze, ale wiele kasy kosztowało mnie to aby przygotować się w trasę za granicę.

 

Na dzień dzisiejszy to mój pierwszy samochód na gaz i chyba ostatni - owszem oszczędność na paliwie jest duża, ale jakbym robił 50.000km rocznie to pewnie był remontu nie odczuł, a robiąc 20.000km to w sumie to co zaoszczędziłem na paliwie wydałem na mechaników. Na co dzień do miasta jest super - ledwo odpalam a auto już rozgrzane...

 

ja na dzień dzisiejszy czekam na zniesienie via....na lub decyduję się na przekroczenie 3500kg i omijam wycieczki po PL szerokim łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mialem diesle i mialem benzyniaki z gazem... na dzien dzisiejszy wole benzyne z gazem...- ekonomiczniejsza

 

do 2 tonek na ogonie moze byc tez diesel... bo 4 litry w gazie z portfela wydrenuje tyle samo co 3 litrowy diesel...

 

p.s.:

 

Andrzeju - co do spalania....

przed chwila wrocilem z Pyrzowic... o predkosciach z jakimi jechalem nie pisze bo nie wypada....

300 km w 4 godziny z postojem w MC, auto zaladowane i poganiane... spalanie solo 12 literkow z groszem...

 

za 3 tyg napisze i jakie wyszło mi spalanie z cepka po modyfikacjach instalacji gazowej...

 

tak wiec wez swojego gazownika za morde i niech naprawia to co spartolił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia:

1. Pajero Sport 2.5 TD 115KM przyczepa 1600 DMC, samochód sobie daje radę z przyczepą ale szaleństw nie ma. Bardziej strome podjazdy (jak na warunki polskie) i na 5 biegu już auto dostaje zadyszki.

2. Opel Monterey 3.2 V6 w benzynie około 170 KM z tą samą przyczepą, podsumowując ww. Pajero lepiej daje sobie radę z tą przyczepą, chyba że kręcić go cały czas ponad 3-4 tyś. obrotów ale wtedy spalanie w trasie grubo ponad 20L LPG.

 

Ze swojej strony polecałbym diesla, jednak charakterystyka momentu obrotowego w dieslu jest dużo lepsza do holowania przyczepek. No chyba że zaczniemy wchodzić w benzynowe V8, hemi itp. one spokojnie dadzą radę o zużyciu paliwa nic nie powiem bo nie mam doświadczeń. Ja zaczynam się rozglądać i zbierać fundusze jednak na Toyote Land Cruiser 3.0 D4D 163KM.

 

Wszystko powyżej to są moje doświadczenia i wnioski jakie z nich wyciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila wrocilem z Pyrzowic... o predkosciach z jakimi jechalem nie pisze bo nie wypada....

300 km w 4 godziny z postojem w MC, auto zaladowane i poganiane... spalanie solo 12 literkow z groszem...

za 3 tyg napisze i jakie wyszło mi spalanie z cepka po modyfikacjach instalacji gazowej...

 

Z przyczepa?? Moj Sharan 2.0 (taaa te 115KM to nawet na pusto ledwo ciagnie...) 15-16 minimum, gdzie na pusto sie 10 miesci jak przyoszczedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczepa?? Moj Sharan 2.0 (taaa te 115KM to nawet na pusto ledwo ciagnie...) 15-16 minimum, gdzie na pusto sie 10 miesci jak przyoszczedze.

spalanie solo 12 literkow z groszem...

 

napisalem ze solo... ale go ostro poganialem

 

za tydzien jade nad morze i mam zamiar nie przekraczac 95km/h... i zmiescic sie w 14 literkach lpg

 

w zeszlym roku bylo 16l/100km

 

teraz mam nowe listwy wtryskowe i wyczyszczony parownik i caly uklad... po codziennym spalaniu widze ze pali jakies 1,5 litra mniej... i ma wiecej wigoru :hehe:

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monterey 3.1 TDI staruszek 93 rok pali z przyczepą 1050kg DMC 11,4 l/100 km bez względu na górki, korki i inne przeszkadzajki. Wiem, nie ten rocznik, choć oprócz klimy wyposażenie jest pełne. Dołączany przedni napęd, niejednego kolegę i nie tylko, już wyciągnął, Duża ładowność, dla mnie same plusy. Przy jeździe solo do 100 km/h można zejść do 9 l ON.

Jak to mówią: laski na to nie wyrwiesz, ale kumpla z błota zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z inej beczki i innej pozycji :] Hyundai Tuscon np. to ogłoszenie

 

 

http://moto.allegro....2454598179.html

 

 

obawiam sie ze ma za malo na haku..

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.