Skocz do zawartości

Holownik ford mondeo 2.0 TDCI 130KM 2003 Combi


ljanowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no, w końcu fajny wątek

będzie gdzie wpisywać peany pochwalne dla tej rewelacyjnej konstrukcji yay.gif

 

-na haku mam 1800kg (DMC 2195)

-a spisuje się wyśmienicie

 

wg mnie wyśmienite autko dla karawaningu:

- masy w sam raz dla przyczepki do 1300kg

- ładowność: 631 kg

- ogromny bagażnik: 540 litrów

- za rozsądne pieniądze

- awaryjność to kwestia egzemplarza

- przyczepkę ciągnie jak marzenia; mojej (1100kg) w górach (10-12% nachylenia) w ogóle nie czuje (na 3-cim biegu przyspiesza)

 

i najważniejsze: pomimo dość poważnej awarii (pęknięty wąż intercooler-dolot) woził mnie po górach Dynarskich kilkadziesiąt kilometrów w poszukiwaniu warsztatu, mam wrażenie, że gdybym się uparł to dowiózłby mnie też i do domu (2000km)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo ciągnąłem cepkę Mondeo combi, ale z silnikiem 115 KM. Na haku 1355kg i do takich mas spisuje się wyśmienicie. Przyczepa, którą ciągnął miała DMC 1100 kg. Żadnych awarii ani niespodzianek. Palił w granicach 8,5 - 9,5 litra ropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo ciągnąłem cepkę Mondeo combi, ale z silnikiem 115 KM. Na haku 1355kg i do takich mas spisuje się wyśmienicie. Przyczepa, którą ciągnął miała DMC 1100 kg. Żadnych awarii ani niespodzianek. Palił w granicach 8,5 - 9,5 litra ropy.

 

No to powiem Ci, że sporo. Mnie Insignia 160km z cepką 1600kg nie spala więcej niż 8,5litra i to przy prędkości między 80 a 100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia biegów 6-cio stopniowa ma takie przełożenia, że na 4-ce jedziesz spokojnie 60-80 km/h i spalasz 8 litrów, ale jak chcesz wrzucić 5-tkę to prędkość musi wzrosnąć powyżej 100 i wtedy spalanie masz powyżej 10 l (o 6-ce z przyczepką oczywiście zapominasz, a bez cepki to dopiero powyżej 130 km/h)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia biegów 6-cio stopniowa ma takie przełożenia, że na 4-ce jedziesz spokojnie 60-80 km/h i spalasz 8 litrów, ale jak chcesz wrzucić 5-tkę to prędkość musi wzrosnąć powyżej 100 i wtedy spalanie masz powyżej 10 l (o 6-ce z przyczepką oczywiście zapominasz, a bez cepki to dopiero powyżej 130 km/h)

 

pozdr

 

Prawda to jest prawda.

Na 6-ce można jeździć ale na pewno nie z cepką.

Nie kiedy 5-ka to wyzwanie dla holownika.

Ale tak powyżej 90 km/h to ładnie na piąteczce można cepkę ciągnąć i to przy akceptowalnym zapotrzebowaniu na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mondeo 2.0 tdci 130KM 2003r. kupiony w salonie zastąpił reno megane 1.6 90KM

 

w ciąganiu mojego burstnera. Prawdę mówiąc reno całkiem nie żle dawało sobie radę,ale

 

2 razy wymieniałem poduszki pod silnik. Spalanie w mondziaku przy ok 80-90 przyzwoite

 

ok. 8l. lub nieco poniżej. do ubiegłego roku praktycznie bezawaryjny. W 2011r podczas wyjazdu

 

wakacyjnego z przyczepą na autostradzie przy ok. 120km/h zapaliła się tzw sprężyna i autko zgasło.

 

Po zjechaniu na pas awaryjny, silnik zaskoczył bez problemu. Więc jedziemy dalej ,po ok 4o km.

 

sytuacja powtarza się. Silnik odpala,ale świeci kontrolka trybu awaryjnego,żona chce wracać,ja

 

chcę jechać dalej. Zostało na moim. Z duszą na ramieniu jedziemy dalej. Bez żadnej niespodzianki

 

docieramy na miejsce ok.450 km. Jeszcze mała ciekawostka po dłuższym postoju w Podgajach ok.4h.

 

kontrolka komputera zgasła sama. Trochę dziwne ale prawdziwe.

 

Po dwóch dniach wizyta w serwisie forda. Koszalin BEMO MOTORS. Podpięcie pod komputer 300zł.

 

Diagnoza-wtryski. trzeba zrobić testy przelewowe -kolejne 200zł. Potem się zobaczy. Tak mi powiedzieli.

 

Podziękowałem za tak wspaniałą usługę zapłaciłem za podpięcie pod komputer i tyle mnie widzieli.

 

W koszalinie znalazłem fachowca zajmującego się tymi sprawami. Po 4 dniach odbieram samochód

 

i po 10 km. porażka 3000 obrotów zapala się spreżynka i silnik gaśnie. Wracam do mechanika,zostawiam

 

autko i pije na kampie 2 dni.W ciągu tygodnia kilkanaście telefonów. Ciągle coś jeszcze trzeba poprawić.

 

Samochód odbieram na 3 dni przed wyjazdem. Tym razem ok. Z radości pije kolejne 2 dni.

 

Po powrocie do domu okazało się ,że przepłaciłem ok. 1000zł. Trudno widać wiedzą jak kosić

 

obcych. W styczniu tego roku silnik pada.Diagnoza-wtryski Nie napiszę co sobie wtedy pomyślałem.

 

Nie napiszę też gdzie sobie mogłem wsadzić pisemną gwarancję gościa z Koszalina.

 

Oddałem forda do konkretnej firmy i na razie jeździ, ale nie mam już do niego pełnego zaufania.

 

Okazuje się,że system wtryskowy forda z tych roczników to ich słaby punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski w tych rocznikach Mk III to częsta przypadłość. miałem takie Mondeo i na szczęście wszysko z nim było OK . Ciągłałem swoją przyczepkę DMC 900 i było super. Trzeba było tylko pamiętać że jest przypieta do haka bo prawie wcale jej nie było czuć. Spalanie tak jak koledzy pisali wcześniej ok. 8 l z Przyczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak się może przytrafić jak napisał Marko6.

Przykro, ale dobrze, że w ogóle nadal nadaje się do jazdy.

Szkoda myśleć co by było gdyby to przytrafiło się za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marko6 i kantosz , jakie przebiegi miały Wasze autka i czy były już po lifcie czy przed ? I jeszcze zapytam jaki olej był w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.