Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zakupie pierwszej przyczepy kempingowej


Eljola

Rekomendowane odpowiedzi

To już tak jest z planowaniem wydatków, rzadko kiedy kończy się na zaplanowanej kwocie,

ale w tym przypadku trzeba jeszcze doliczyć za przedsionek bo roleta to jest dobra raczej na

słoneczne dni, chyba że ma dodatkowe burty.

 

Pozdrawiam.

 

przy takiej przyczepce to przedsionek jest sprawą dyskusyjną

ja w mojej 4m zaczynam się zastanawiać nad sensem wożenia przedsionka

może na dłuższy wakacyjny pobyt i to głównie ze względu na dzieciaki - dmuchańce itp

 

do takiej markizy jak ma wilk, to chyba spokojnie ścianki sie dokupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co powiecie na takie przyczepki, oczywiście nie chodzi mi o tą z ogłoszenia ale z tej firmy. :thank:

http://otomoto.pl/in...-C24015379.html

Chodzi Ci o firmę Tabbert (szacun) czy "firmę fajfus" która to oferuje w tym ogłoszeniu?

...bo ten ogłoszeniodawca nie zasługuje absolutnie na najmniejsze zainteresowanie. Wykorzystał ogrodzenie/siatkę z premedytacją.

Powinna być kara chłosty dla takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o firmę Tabbert (szacun) czy "firmę fajfus" która to oferuje w tym ogłoszeniu?

...bo ten ogłoszeniodawca nie zasługuje absolutnie na najmniejsze zainteresowanie. Wykorzystał ogrodzenie/siatkę z premedytacją.

Powinna być kara chłosty dla takich...

 

Nie ogłoszenie przypadkowe chodziło mi a Tabberta, superowe przyczepki robią. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o firmę Tabbert (szacun) czy "firmę fajfus" która to oferuje w tym ogłoszeniu?

...bo ten ogłoszeniodawca nie zasługuje absolutnie na najmniejsze zainteresowanie. Wykorzystał ogrodzenie/siatkę z premedytacją.

Powinna być kara chłosty dla takich...

 

Tą i jeszcze jedną podobną oglądałam już jakiś czas temu. Po mimo tego ,że jestem laikiem w tych sprawach...stwierdziłam, że coś jest z nią nie tak...już nie wspomnę o kanapiehehe%281%29.gif

 

Wiecie co , jak tam poczytałam forum...to jestem przerażona...boję się że jakiegoś szrota kupimy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) stwierdziłam, że coś jest z nią nie tak...

(...) boję się że jakiegoś szrota kupimy:(

 

Urwany błotnik?

.

Z nami szrota nie kupisz, ale bez nas bardzo prawdopodobne ;)

.

Nie trać nadziei... Ewcia nasza forumowa a tak ze z rok chyba szukała i ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to się podłamałam, rok :bzik: Od kilku miesięcy szukam i już mam dość.

 

WojtEwa czy mógłbyś/mogłabyś:) zerknąć na przyczepy które pokazałam na 3 str? Co o nich sądzisz? Taką przyczepę chcę..ale te troszkę drogie..może znajdę coś tańszego i z przedsionkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

 

Niedawno od jednego z forumowiczów dostałam namiary na taką budkę

 

http://moto.allegro.pl/1997swift-bessacar-5-osobowa-duzy-namiot-idealna-i2324855874.html

 

Co o niej sądzicie?

 

Dla mnie , to jakiś ten tył jest dziwny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna jest ale nic nie ma napisane jakie jest DMC tej przyczepy, no i z mojego punktu widzenia jeżeli

napisane jest że dodatkowe koszty to 300zł to niech sprzedawca ją zarejestruje a potem dopiero sprzedaje

ja bym tak zrobił, ale oczywiście mogę nie mieć racji, są to tylko moje doświadczenie z rejestracją

przyczep i samochodów nie zarejestrowanych w naszym kraju.

Oczywiście to jest tylko moje zdanie.

Poza tym przyczepka jest bardzo fajna i ja osobiście najpierw sprawdził bym inne przyczepy z tego rocznika

czy cena nie jest ani za wysoka lub podejrzanie niska.

Nie mnie jednak przyczepę warto by było obejrzeć osobiście.

Ale posiadacze takich przyczep szczególnie angielskich na pewno powinni napisać coś więcej.

Pozdrawiam. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję na dwie osie w przyczepce potrzebne jest prawko z kat.E. A viatoll obowiązuje dla zestawów powyżej 3,5 t. Jeśli Twoje A4 waży ok 1500kg + przyczepka ok 1200 to spoko.= 2700 więc jest jeszcze spory zapas

Pozdrawiam

P.S. Ja polecam firmę Beyerland lub Fendt. Szukaj w holandii. Tam jest "zagłębie przyczepkowe" ;)

 

1) mylisz się w kwestii prawka

2) nie widziałem jeszcze europejskiej dwuosiowej cycepy kempingowej - cztero kołowe to i owszem ale dwu osiowej to jeszcze nigdy ( pamiętaj że dwuosiowa jest wtedy gdy pomiędzy osiami jest co najmniej 1m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:)

 

Niedawno od jednego z forumowiczów dostałam namiary na taką budkę

 

http://moto.allegro....2324855874.html

 

Co o niej sądzicie?

 

Dla mnie , to jakiś ten tył jest dziwny...

 

jak dla mnie bardzo fajna przyczepa, - ten tył to chyba miejsce na koło zapasowe - pomysłowo - pomaga wyważyć przyczepę - chodzi o nacisk na hak...

 

ale musi być jakieś ale...

 

przyczepa jest wielka, ma 4 koła i jest pewnie nieźle ciężka - nie pasuje mi absolutnie na 1 przyczepę - nie wyobrażam sobie zaczynać jazdy z taką za przeproszeniem - landarą, która ma z zaczepem ponad 7 metrów i DMC prawdziwe minimum 1500KG

 

na plusy - fajnie wyposażona, super układ, ładne wnętrze.

 

na minusy - wykładzina na podłodze - ciężko utrzymać czystość, waga, cena! - wiem, że dobra przyczepa powinna kosztować, ale za tą więcej niż 12000zł i to zarejestrowaną w PL bym nie dał - chyba, że na miejscu stan idealny tak by mnie zwalił z nóg, że dałbym ciut więcej - ale nie przejmuj się, ciężko znaleźć 15 letnią angielkę w stanie idealnym :P

 

szukajcie w rozmiarze do 500 - czyli ok 6,6 z zaczepem - ja mam taką jako 1 przyczepę - i mówię wam, że na początek to itak wyzwanie wyjechać w trasę.... nie mówię już cofać :P

 

AHA - całe zasilanie chodzi na 240W - nie wiem czy takie napięcia są w PL czy tylko w UK ?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zerknięcie:)

 

Nie przekonujcie mnie do mniejszych budek, bo już chyba z 20 razy pisałam, że ona jest mi głównie potrzebna na działkę..a tam sami przyznacie lepiej większą:) . Jeździć z nią dużo nie zamierzamy...chyba że załapiemy bakcyla..

Rozglądaliśmy się za takimi 5,30-5,60.

 

Mamy zamiar w ten albo w następny weekend, wyskoczyć W parę miejsc i pooglądać przyczepy. Musimy tylko trasę sobie zaplanować...bo już jak robić kilometry, to z pożytkiem..jak najwięcej oglądnąć...może coś znajdziemysmirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, co do wielkości budek są różne zdania. Oczywistą sprawą jest fakt że łatwiej jest z mniejszą budką manewrować i wciskać się w różne dziwne miejscówki, ale z dużą budą też da się żyć. Mój zestaw ma coś około 12m i jest to pierwsza przyczepa z jaką w życiu jeżdżę (nie licząc kursu na E), na dodatek samochód ma BARDZO duży promień zawracania i daję radę. Także tutaj jestem tego samego zdania co bodzioklb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie przekonujcie mnie do mniejszych budek, bo już chyba z 20 razy pisałam, że ona jest mi głównie potrzebna na działkę..a tam sami przyznacie lepiej większą:) . Jeździć z nią dużo nie zamierzamy...chyba że załapiemy bakcyla..

Rozglądaliśmy się za takimi 5,30-5,60.

 

(...)

 

Jutro jadę obejrzeć kolegi Burstnera ponad 530. Nic nie wiem, rocznik, stan, cena, wyposażenie. Jak będzie godna, to opstrykam ją i zapodam Ci na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.