Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zakupie pierwszej przyczepy kempingowej


Eljola

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tej pierwszej przyczepy- wiedziałam, że coś z nią nie tak...nie ma super okazji, aż tak naiwna nie jestem :nono:

 

Ja rozumiem , że z taką wielką cepką to problem jest gdzieś się wpasować, ale myślę, że taka ciut ponad 5 m..będzie ok..bo ona za dużo nie będzie jeździć...no chyba że bakcyla załapiemy na całego :bzik:

 

WojtEwa- ja jak zaczynałam oglądać pierwsze modele, to też szukałam, jak najdłuższych. Teraz trochę ją skruciłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do tej pierwszej przyczepy- wiedziałam, że coś z nią nie tak...nie ma super okazji, aż tak naiwna nie jestem :nono:

 

Ja rozumiem , że z taką wielką cepką to problem jest gdzieś się wpasować, ale myślę, że taka ciut ponad 5 m..będzie ok..bo ona za dużo nie będzie jeździć...no chyba że bakcyla załapiemy na całego :bzik:

 

WojtEwa- ja jak zaczynałam oglądać pierwsze modele, to też szukałam, jak najdłuższych. Teraz trochę ją skruciłam

 

 

ja wyznaje zasade ze - jedzie sie kilka kilkanascie godzin... a mieszka kilka kilkanascie dni... wole miec gorsza podroz a lepsze mieszkanie... teraz mi chodzi po glowie... xxl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyjcie "Nasze Pojazdy", co najczęściej jest ciągnięte. W środku i tak spędza się bardzo mało czasu. Przedsionek pełni tu raczej formę "salonu". I tak jak napisał Kajman: na większości kampingów będzie płacz i lament podczas manewrowania z budką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

teraz mi chodzi po glowie... xxl :)

 

Właśnie: "teraz" , po wielu podróżach i latach doświadczeń.

.

Brawo Konrad :swieca:

Już wiemy dlaczego zostało pominięte słowo kluczowe. Trafiony/zatopiony.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, popatrzymy jeszcze.

 

Nie wiem czemu napaliłam się na Hobbika....chociaż teraz luknęłam na Knausa 450..ciut ciasny

 

Domino7 jeśli chodzi o jazdę dużymi pojazdami..jakby tu powiedzieć jeździło się i większymi...a co do zaparkowania cepką..to już będzie problem mojego mężahehe%281%29.gifale o tym cicho sza...bo mnie udusi jak się dowie hihi

 

Na razie się nie poddaję i szukam. Pewnie jeszcze trochę Was pomęczę, za co z góry przepraszam..ale i znajdę Wam takie ,,cudeńka" jak Elegante

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyjcie "Nasze Pojazdy", co najczęściej jest ciągnięte. W środku i tak spędza się bardzo mało czasu. Przedsionek pełni tu raczej formę "salonu". I tak jak napisał Kajman: na większości kampingów będzie płacz i lament podczas manewrowania z budką.

 

 

z tym placzem to przesada...

jest prosta zasada - tam gdzie sie nie zmieszcze nie pcham sie na sile

pozatym zawsze - powtarzam zawsze znajdzie sie ktos do pomocy...

 

wszelkie niedogodnosci z parkowaniem eliminuje mower...

 

nie znam nikogo co ma wiecej niz 5 metrow czy 2 osie zeby narzekal na parkowanie...

 

wiekszosc problemow z duzymi cepkami jest rozdmuchana przez tych co jezdza z malym ogonem... :krzykacz:

 

ostatnio przerabialismy nie takie niedogodnosci i co? i nic... bez otarc, uszkodzen czy klopotow...

 

dobra koncze OT - duze = wygoda i juz... jak macie czym ciągnąć i nie boicie sie to smialo brac duzy rozmiar... tanie w zakupie

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, popatrzymy jeszcze.

 

Nie wiem czemu napaliłam się na Hobbika....chociaż teraz luknęłam na Knausa 450..ciut ciasny

 

Domino7 jeśli chodzi o jazdę dużymi pojazdami..jakby tu powiedzieć jeździło się i większymi...a co do zaparkowania cepką..to już będzie problem mojego mężahehe%281%29.gifale o tym cicho sza...bo mnie udusi jak się dowie hihi

 

Na razie się nie poddaję i szukam. Pewnie jeszcze trochę Was pomęczę, za co z góry przepraszam..ale i znajdę Wam takie ,,cudeńka" jak Elegante

 

a ten holownik A6 to kombi ? - pamiętajcie o długim tylnym zwisie (i dość miękkim tylnym zawieszeniu) - i ogółem o całej długości zestawu - ja mam ok 6,6 m z dyszlem + 4,9 auto z hakiem i wiem, że manewrowanie wcale nie jest takie proste - akurat teraz po 1 wyjeździe nie miałem zbyt wielu trudności - bo dobrze ustaliliśmy trasę, a na kempingu byliśmy jako 3 ekipa więc zajechałem przyczepą na miejsce postoju - zaczepioną do auta. Ale wiem, że nie zawsze tak będzie - weźcie to pod uwagę, bo wiadomo - w końcu trafi się na zwężenie albo konieczność zawrotki i wtedy będzie ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, spoko, nie chodziło mi o przejazd przez wąską bramę. Ale na pewno wiesz jak jest na większości pól? Chodzi mi o drzewa i inne ciasno stojące budki. Ja na codzień jadę 17m zestawem a zdażało się nie raz ciągnąć ponad 50m ale przed manewrowaniem z budką pomiędzy drzewani poczułem respekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio, spoko, nie chodziło mi o przejazd przez wąską bramę. Ale na pewno wiesz jak jest na większości pól? Chodzi mi o drzewa i inne ciasno stojące budki. Ja na codzień jadę 17m zestawem a zdażało się nie raz ciągnąć ponad 50m ale przed manewrowaniem z budką pomiędzy drzewani poczułem respekt.

 

dlatego nie nalezy sie pchac tam gdzie czuje ze nie dam rady...

 

p.s.: w grodzie nie tylko przelot byl klopotliwy ale łamanie zestawow do nastepnej bramy i ustawianie na miękkawym podlozu i mokrawej trawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu według potrzeb :-)

Mnie starcza Knaus 450, dla mnie, żony i 4 pociech :-)

Zwróć baczną uwagę na dmc swojego Audi. Podziel to przez 1,33 i wyjdzie Ci maksymalna dmc budki, którą możesz kupić. Koledzy o tym pisali. Jak poszukasz na forum, to gdzieś o tym pisałem w ostatnich dniach - nawet cały wykład akademicki :-) Zachęcam do lektury. oczywiście dmc budki musi być mniejsze niż masa własna auta.

 

Koledzy dobrze radzą, żeby zacząć od czegoś bardziej mobilnego. Szczególnie na początek. Jak kupicie fajną budkę 4,5-5 m, to niewiele (albo wcale) stracicie przy sprzedaży. Ale zobaczycie, czy rzeczywiście jest to za mała (do mieszkania), czy za duża (do jazdy).

Szczerze polecam wypożyczenie na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gfizyk samochód mam całkiem spory..z tego co sprawdziłam, dmc budki może u nas być do 1600kgsmirk%281%29.gif, ale aż takiej ogromnej to nie chcemy. Już mnie troszkę koledzy sprowadzili na ziemię.

 

Tak, jak wcześniej pisałam, cepka jest nam potrzebna na działkę i trochę do jeżdżenia...chyba że załapiemy bakcyla i stwierdzimy, że będziemy więcej podróżować.

 

Oglądałąm parę przyczep z Kutna ,chcemy się tam w weekend przejachać oglądnąć w realu, nie wiem tylko czy warto. Do Kutna mamy spory kawałek, bo ponad 400 km. :drive: Znalazłam dwie cepki, które nam się podobają, tylko trochę drogie.

Moglibyście na nie zerknąć i powiedzieć co o nich sądzicie? Byłabym wdzięczna :bzik:

 

Pierwsza

http://otomoto.pl/in...e-T1287654.html

 

Druga

http://centrumcampingowe.otomoto.pl/knaus-knaus-485-tf-sudwind-T2999982.html

 

Tą ,chyba ktoś mi tu pokazywał..ale mam sklerozę

Edytowane przez Eljola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.