Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zakupie pierwszej przyczepy kempingowej


Eljola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Znaleźliśmy dwie przyczepy i teraz się zastanawiamy...oglądniemy w realu jedną i drugą ..i wtedy zobaczymy

Pierwsza to jest Wilk de lux 530 z 95roku a druga to Swift z 97...dwuosiówka ..

Swift ma bardzo bogate wyposażenie...ale wykładzina nie podoba mi się...będzie się szybko brudzić...tylko ona 240W...czy to jest problem z przerobieniem na 230W?

Z kolei Wilk jest droższy i nie ma przedsionka..ale środek mi się bardziej podoba..

 

Może ktoś z Was ma angielkę? Jak rozwiązaliście ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

(...)

tylko ona 240W...czy to jest problem z przerobieniem na 230W?

(...)

Może ktoś z Was ma angielkę? Jak rozwiązaliście ten problem?

 

Na wstępie sprostujmy pewien szczegół:

Zasilanie sieciowe w PL to wg normy 230V (Volt) dotyczy napięcia.

Określenie W - to Watt, dotyczy mocy.

.

Absolutnie nie przejmuj się tymi akurat różnicami napięć. W praktyce często budka z sieci dostaje z sieci zaledwie 190V i wsio hula.

Zatem bez obaw.

.

Ano zapodaj tą angielkę Swift do obejrzenia/oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja ją już tu wcześniej umieściłam..ale co tam,wrzucę jeszcze raz :)...zerknij swoim fachowym okiem..czy to lalaunia czy maszkarahehe%281%29.gif

 

http://moto.allegro.pl/1997swift-bessacarr-5-osobowa-duzy-namiot-idealna-i2324855874.html

 

Jeden z forumowiczów zaoferował się , że opdjedzie i ją oglądnie, zrobi jeszcze kilka fotek i wrzuci tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponowałem tą budke Eljoli. Postaram się podjechac w sobote (bo jest wyraźnie napisane w ogłoszeniu że do obejrzenia od 12 maja) i popstrykać więcej fotek. Jeżeli na podstawie tych zdjęc co widnieją w ogłoszeniu jest cos co wydaje się wam za nie jasne/wyraźne to prosze o konkrety co dokładnie mam sfotografować i czemu przyjżeć się dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się Wam czymś pochwalić...mój mąż znalazł...przyczepę i mówi do mnie popatrz...fajna...a ja do niego...może i fajna..ale okna to ma każde z innej wioskihehe%281%29.gifDwa miały inne obramowania...ciemne...a reszta jaśniutkie...

Zdziwił się chłopak...że to wypatrzyłam. Powiedziałam, że od Was się tego nauczyłam:) może wolno mi to idzie..ale najważniejsze że się uczę.:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja ją już tu wcześniej umieściłam..ale co tam,wrzucę jeszcze raz :)...zerknij swoim fachowym okiem..czy to lalaunia czy maszkarahehe%281%29.gif

 

http://moto.allegro....2324855874.html

 

Jeden z forumowiczów zaoferował się , że opdjedzie i ją oglądnie, zrobi jeszcze kilka fotek i wrzuci tu...

 

Aaaaa, to ta.... :) Nie wiem co Swift ma wspólnego z Bessacarem, ale co tam...

Myślałem że jakiś inny obiekt.

Mnie przeraża to, co nawet w salonie trudno znaleźć. Nadużycie słowa "Idealna"

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielki różnią się od przyczep kontynentalnych w dość znaczny sposób.Są o wiele lepiej doposażone. Wielką zaletą tej przyczepy jest ogrzewanie elektryczne, to bajka na campingach w chłodne czy deszczowe dni. Dobrze, że ma wbudowany już zbiornik na wodę. W angielkach to rzadkość. Nie napisano, ale przypuszczam, że grzanie wody też jest na gaz i na prąd.

Angielskim Sterlingiem jeździłem przez 7 lat i bardzo lubię angielki, ale niestety mają też swoje minusy.

 

Największym ich minusem jest konstrukcja. Mają bardzo duże tendencje do zamakania. Czasami ciągną wodę jak gąbka. W swojej wymieniałem ściany. Kolejną wadą na polskie warunki jest to, że montowanie mebli jest delikatne. Mają cieńsze ścianki i zdarza się, że na naszych dziurach mocowanie mebli się luzuje i w końcu odpadają. Tu są dwie osie więc może da radę.

 

Byłem pod wrażeniem jakości LMC jadąc na zlot w Białym Brzegu. Popiepszyła mi się droga i ostatni kilometr pokonywałem piaszczystym i dziurawym leśnym duktem. Był też zakręt 90 stopni, z jednej strony rów z drugiej krzaczory. Zakręt pokonany za pomocą movera a meble były na swoim miejscu. Jedyna strata to dwa stłuczone kieliszki. W starym Sterlingu miałbym godzinkę w plecy na mocowanie mebelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, to ta.... :) Nie wiem co Swift ma wspólnego z Bessacarem, ale co tam...

Myślałem że jakiś inny obiekt.

Mnie przeraża to, co nawet w salonie trudno znaleźć. Nadużycie słowa "Idealna"

 

Jola (tak?) w odpowiedzi na Twoje PW.

Do sprowadzanych angielek musisz podchodzić bardzo ostrożnie.

Tu gość sprowadził niepopularną przyczepę i przykleja ją do znanego i słynnego Swifta określając że jest w stanie idealnym. Skoro gość wkręca kity już na samym wstępie (tytule) to tym bardziej będzie ją przekłamywał w rzeczywistości.

To właśnie miałem na myśli komentując tą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa- w słowo idealna, nie wierzę, bo zawsze jest jakieś ale :) zwłaszcza w przedmiotach, rzeczach które mają kilka lat.

 

Nie nastawiamy się, że jedziemy i ją na pewno kupimy...raczej nastawiamy się na wycieczkę krajoznawczą, oglądniecie budki...tej i może tych dwóch z Kutna. Tylko tamte strasznie drogie:(

 

Kajman dziękuję za przybliżenie nam angielek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swift od jakiegoś czasu wykupuje inne marki więc nie czepiałbym się nazwy. (...)

 

VW kupił Skodę , czy 105-kę sprzed 20 lat podciągnąłbyś pod ten koncern?

Gra słów , tego się czepiam a nadużyć przede wszystkim.

I tak już mamy sytuację podobną jak do "bezwypadkowych aut".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gra słów , tego się czepiam a nadużyć przede wszystkim.

I tak już mamy sytuację podobną jak do "bezwypadkowych aut".

 

Tak to już jest, 99% sprzedających zachwala swój produkt. Jeszcze nie spotkałam się , żeby któryś napisał ,że np. mam do sprzedania auto...psuje się jak ch...ra...drogie w utrzymania...było kilka razy podrapane..i nie tylko :look: Wszyscy wymieniają zalety...a nie wady:)

 

W piątek mamy zamiar jechać i oglądnąć tą budkę.. i nie tylko, a potem zdecydujemy co dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy taką większą przyczepę 5-6 m. do 1900kg, tyle maksymalnie mam wpisane w dowodzie rejestracyjnym Co do prawo jazdy B+E z tym nie ma probiemu, mój mąż je posiada..gorzej ze mną.

 

 

 

Może tak Fendt lub Beyerland? Niemcy i Holendrzy robią naprawdę solidny sprzęt. Mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że karawaning to ich taki narodowy zwyczaj :)

Edytowane przez Wachmistrz77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola, co innego zachwalać , ubarwiać, uatrakcyjniać, a co innego z premedytacją kłamać.

.

Jak tam piątkowe oględziny? Rozstrzelaliście kogoś? :)

 

Zlituj się, tylko nie Jola...nie za bardzo przepadam za tym imieniem...Eliza, jak już coś:)

 

Z wycieczki nic nie wyszło. bo po pierwsze pozmieniał mi się w pracy a po drugie ten facet co miał sprowadzić Swifta jeszcze nie wrócił..będzie w poniedziałek.

Pojedziemy pod koniec tego tygodnia, jak nic się nie zmieni. Chcemy zahaczyć o Kutno, bo tam sa dwie budki Hobby, co mi się podobają....a w Starachowicach jest ta angielka..ta jest bogato wyposażona i tańsza.

 

Normalnie nie wiem co mam robić:sciana: na co się zdecydować..

A mój mąż, stwierdził , że się na przyczepach nie zna..i decyzję zostawia dla mnie..super.

 

Wachmistrz na allegro o otomoto oglądnęłam chyba wszytko..i dalej zaglądam ,bo może pojawi się coś nowego.

 

A może Ty masz namiery na fajną budkę...taką do 15 tyś.. 5-6m..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.