Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie przyczepki


chomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Zapaleńcy :D

 

Przymierzamy się z moją ukochaną do zakupu budki. Maksymalna DMC 1300. Budżet na budkę mamy standardowy czyli około 8.500 PLN

 

Oczekiwania - wygodne spanie dla 2 doroslych oraz 2 dzieciaków w wieku 4-5 latek.

Pomóżcie proszę, znalazłem takową:

 

http://allegro.pl/5-osob-camping-6-m-1992-super-przedsionek-zadbany-i2247137483.html

 

 

warto jechać to ogdladac, czy sobie odpuścić ?

 

I jak w lato w przyczepce - jest straszny upał ???

No i jeszcze mam pytanko do haka - będę zakładał do fiata bravo 2010 120KM hak w ASO.

 

Hak musi być jakiś specjlany? czy to standard ?

 

pozdrawiam i witam się z wszystkimi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://allegro.pl/5-...2247137483.html

 

 

warto jechać to ogdladac, czy sobie odpuścić ?

 

I jak w lato w przyczepce - jest straszny upał ???

No i jeszcze mam pytanko do haka - będę zakładał do fiata bravo 2010 120KM hak w ASO.

 

Hak musi być jakiś specjlany? czy to standard ?

 

pozdrawiam i witam się z wszystkimi na forum.

 

Odnośnie budki zdjęcia takie sobie ;) i bardzo mała DMC jak to zwykle w angielkach coś może być namieszane ... warto to sprawdzić

Poczytaj na forum na co zwracać uwagę przy zakupie tematów jest od liku ....

 

 

 

Latem w przyczpece da się przezyć ... można przewietrzyć dość szybko i wieczorem da się spać :) do tego można odwiedzać zacienione campingi ;)

 

 

Hak chcesz zakładać w ASO??

 

Po co przepłacać... auto z 2010 roku więc w tym roku kończy się gwarancja ... ASO skasuje majątek tylko dla zasady, jest mnówstwo firm wyspecjalizowanych w zakładaniu haków

 

Zastanów się nad wiązką do haka żeby była 13pin bo to przy przyczepie campingowej dość istotny aspekt :)

 

Za pewne wiązka haka będzie wymagała modułu ale to też nie problem

 

Rodzaj haka to już Twoja inwencja ... odkręcany na śruby/wypinany wszystko zalezy od budżetu. Raczej bym polecał wypinany ale na śruby też da się przeżyć (sam mam i zakładam jak potrzebuję - trochę więcej roboty i trzeba się pobrudzić, ale koszty mniejsze przy zakupie)

 

 

poszukaj np. tutaj www.haki24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję Kamil_K.

 

 

Samochód napisane 2010 bo to rocznik, kupiliśmy w ASO w 06.2011 więc gwarancję mamy jeszcze ponad 2 lata (mamy 3-letnią), tak, że temat haka poza ASO nie wchodzi w grę.

 

Kostka 13-stykowa - słyszałem o tym, ale czy to nie wymaga mocniejszego alternatora w samochodzie w kwestii ładowania akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sprzedawca nie był już opisywany na forum ?

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=19608827 :hmm:

 

co do przyczepy, nie ma fotek z wewnątrz

a z zewnątrz nic specjalnego nie widać, tzn złego ;)

nawet rocznik się chyba zgadza, waga może być

 

z minusów to brak kibelka kasetowego :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód napisane 2010 bo to rocznik, kupiliśmy w ASO w 06.2011 więc gwarancję mamy jeszcze ponad 2 lata (mamy 3-letnią), tak, że temat haka poza ASO nie wchodzi w grę.

 

Kostka 13-stykowa - słyszałem o tym, ale czy to nie wymaga mocniejszego alternatora w samochodzie w kwestii ładowania akumulatora ?

 

 

No to nie zazdroszczę bo koszt w ASO będzie dość wysoki i niewspółmierny do jakości ;)

 

 

Gniazdo 13pin nie wymaga mocniejszego alternatora ani nic z tych rzeczy ... zakładasz i masz opcję ładowania akumulatora pokładowego lub włącznia lodówki w czasie jazdy ... przy kwestii przyczepy IMO 7pin nie wchodzi w grę bo jest "nierozowojowe" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok widzę, że wszystko standardowo - jak piszesz...

 

i jak zwykle zaczynasz źle - jak każdy (w tym i ja) od przyczep tego użytkownika allegro - rozpisywałem się już dziesiątki razy - więcej mi się nie chce - radzę poczytać kącik kupującego i nie wchodzić więcej na przyczepy od tego użytkownika allegro - ale to moja prywatna opinia.

 

fakt - moim zdaniem dmc zaniżone o jakies 100 - 150kg - ja mam rozmiar większy o 50cm a dmc 1250kg - również angielka.

 

odnośnie haka - montuj w aso jak musisz, zleć puszczenie kabla od aku do gniazda haka (do zasilania lodówki, ładowania aku przyczepy itd) o grubości minimum 4mm2.

 

wtyczka 13pin - bardzo wskazana - ale ale... - przyczepy angielskie mają głównie 2 wtyczki po 7 pin, - i pojedziesz po przyczepę i jej po prostu nie podepniesz - wskazane zakupić przejściówkę oczywiście po za ASO - na gniazdo 7 pin - będziesz mógł jechać ale przyczepa nie będzie miała świateł cofania - co grozi mandatem, ale do domu dojedziesz.

 

przecież nie będziesz na szybko wymieniał wtyczki w przyczepie - będąc na placu u sprzedającego - chodź wykonalne moim zdaniem w pół godziny dla osoby mającej w ręku schemat.

 

Życzę powodzenia, ta konkretna przyczepa była już oceniana / odradzana na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka 13-stykowa - słyszałem o tym, ale czy to nie wymaga mocniejszego alternatora w samochodzie w kwestii ładowania akumulatora ?

 

to zależy do czego będziesz używał prądu, większość chyba ma seryjne alternatory :niewiem:

przy 13 stykowej kostce masz prąd w przyczepce gdy jest zapięta do auta - światło, pomki itp, nawet jeśli być nie używał lodówki na 12V (tu jest duży pobór)

to warto pomyśleć

 

hak możesz chyba kupić poza aso, a tylko montaż zlecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil_K

 

"bardzo mała DMC jak to zwykle w angielkach coś może być namieszane ... "

- odpuszczam sobie

 

@konrad_b

 

"co do przyczepy, nie ma fotek z wewnątrz"

- są poniżej opisu

 

"z minusów to brak kibelka kasetowego"

- odpuszczam sobie jw.

 

"ten sprzedawca nie był już opisywany na forum ?"

- ten był, ale to inna osoba niż z ogłoszenia allegro - przynajmniej konto inne

 

"hak możesz chyba kupić poza aso, a tylko montaż zlecić ?"

- nie będę kombinował - jest gwarancja, ma być wszystko z ASO - nie chcę potem problemów jak coś będzie nie tak

 

@maarec

 

"i jak zwykle zaczynasz źle - jak każdy (w tym i ja) od przyczep tego użytkownika allegro "

ale o którego chodzi:

o tego: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=19608827

czy o tego: http://allegro.pl/show_user.php?uid=17649740

 

"konkretna przyczepa była już oceniana / odradzana na forum"

- przeszukałem i znalazlem :(

- odpuszczam sobie jw.

 

 

 

Panowie i Panie, ja nie oczekuję, że ktoś za mnie przejrzy allegro, ale może ktoś ostatnio szukał przyczepki

i jest coś godnego za max 8500 w aktualnych ofertach - rozmiar 450 lub 495, dwa oddzielne spania (dorosli + dzieci), prysznic, kibelek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil_K

"i jak zwykle zaczynasz źle - jak każdy (w tym i ja) od przyczep tego użytkownika allegro "

ale o którego chodzi:

o tego: http://allegro.pl/li...?us_id=19608827

czy o tego: http://allegro.pl/sh...hp?uid=17649740

 

"konkretna przyczepa była już oceniana / odradzana na forum"

- przeszukałem i znalazlem :(

- odpuszczam sobie jw.

 

Panowie i Panie, ja nie oczekuję, że ktoś za mnie przejrzy allegro, ale może ktoś ostatnio szukał przyczepki

i jest coś godnego za max 8500 w aktualnych ofertach - rozmiar 450 lub 495, dwa oddzielne spania (dorosli + dzieci), prysznic, kibelek ??

 

 

 

sprzedający to ten sam gość - ściąga auta na części a nimi holuje angielki - moim zdaniem zgniłki.

 

moim zdaniem jest wykonalne, ale jak nie patrzysz na rok - szczególnie, że ten jest tu oszukany w angielkach - i kupisz coś z lat do 1994 - to może się udać.

rusza teraz sezon to i ceny w górę i popyt duży - okazje ultra szybko znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uświadomienie.

 

 

Zatem z wątku pozostaje jedynie:

 

Panowie i Panie, ja nie oczekuję, że ktoś za mnie przejrzy allegro, ale może ktoś ostatnio szukał przyczepki

i jest coś godnego za max 8500 w aktualnych ofertach - rozmiar 450 lub 495, dwa oddzielne spania (dorosli + dzieci), prysznic, kibelek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uświadomienie.

 

 

Zatem z wątku pozostaje jedynie:

 

Panowie i Panie, ja nie oczekuję, że ktoś za mnie przejrzy allegro, ale może ktoś ostatnio szukał przyczepki

i jest coś godnego za max 8500 w aktualnych ofertach - rozmiar 450 lub 495, dwa oddzielne spania (dorosli + dzieci), prysznic, kibelek ??

 

 

Hm....

 

Naprzykład taka?

 

http://allegro.pl/przyczepa-adria-stan-super-z-prysznicem-i2245486360.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....

 

Naprzykład taka?

 

http://allegro.pl/pr...2245486360.html

 

wygląda OK, choć nie ma w ogóle fotki z drugiej strony

a skąd jesteś ? bo tamta była z poznania, a ta z łańcuta :niewiem:

 

jak masz jechać kilkaset km to poproś o fotki narożników wewnątrz, pod oknami, podłogi - typowe miejsca

bo z opisu to ostatnio był knausik w stanie idealnym, a na fotkach już było widać mega zaciek ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz jechać kilkaset km to poproś o fotki narożników wewnątrz, pod oknami, podłogi - typowe miejsca

- wysłalem maila do sprzedającego w tej sprawie.

 

 

Już uzupelniłem Swój profil - jestem ze Śląska.

 

Mogę podjechać i 300 km i 500 km - no problem, tylko, żeby ten wyjazd mial sens...

Edytowane przez chomik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już uzupelniłem Swój profil - jestem ze Śląska.

 

Mogę podjechać i 300 km i 500 km - no problem, tylko, żeby ten wyjazd mial sens...

 

ale tego nikt ci nie zagwarantuje, szukaj u siebie, śląsk to duży rynek ... a blisko masz wrocław i krk :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.