Skocz do zawartości

rozbiórka


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ,ze względu na dorobienie szyby do mojej cepki mam pytanie odnośnie demontażu starego okna...jak to zrobić?(na zdjęciach sposób montażu zawiasów)

 

pozdrawiam

 

Sylwek

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, jak napisał Adam

Tylko czy chodzi o demontaż okna, czy szyby :niewiem:

Jeśli szyby, to odkręcasz od niej podnośnik (dwa wkręty), podnosisz szybę do góry - mocno ją trzymając i próbując podciągać lekko do siebie. Wyczujesz moment, w którym szyba wyskoczy z listwy. Najczęściej jest to wtedy, gdy między ścianą przyczepy, a szybą powstaje kąt od ok. 45° do 100° (bywa różnie).

Powyższa metoda działa najczęściej, ale były też okna w których z górnej listwy trzeba wymontować plastikowe zakończenie ozdobne i jeśli nie ma tam jeszcze małego kołeczka (wkrętu) zabezpieczającego, to wystarczy unieść trochę okno i przesunąć np. w lewo, aż wysunie się z szyny całkowicie.

Oczywiście w jednym i drugim przypadku, na szybie pozostaje listwa prowadząca, służąca za część zawiasu.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisał Adam

Tylko czy chodzi o demontaż okna, czy szyby :niewiem:

Jeśli szyby, to odkręcasz od niej podnośnik (dwa wkręty), podnosisz szybę do góry - mocno ją trzymając i próbując podciągać lekko do siebie. Wyczujesz moment, w którym szyba wyskoczy z listwy. Najczęściej jest to wtedy, gdy między ścianą przyczepy, a szybą powstaje kąt od ok. 45° do 100° (bywa różnie).

Powyższa metoda działa najczęściej, ale były też okna w których z górnej listwy trzeba wymontować plastikowe zakończenie ozdobne i jeśli nie ma tam jeszcze małego kołeczka (wkrętu) zabezpieczającego, to wystarczy unieść trochę okno i przesunąć np. w lewo, aż wysunie się z szyny całkowicie.

Oczywiście w jednym i drugim przypadku, na szybie pozostaje listwa prowadząca, służąca za część zawiasu.

 

:hej:

dokładnie chodzi o demontaż całego okna,w celu odzyskania jak to nazwałeś listwy prowadzącej i montażu jej do dorobionego okna (jak? klej?) a następnie montażu całości do cepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:policja: wymiana listwy na szybie to wyższa szkoła jazdy .... nie polecam :policja:

 

 

 

u mnie to konieczność, dorabiałem okno jak to zrobić aby nie stracić kilku stówek?

Edytowane przez dzikusek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to konieczność, dorabiałem okno jak to zrobić aby nie stracić kilku stówek?

 

Nie do końca to wszystko rozumiem.

Czy okno do wymiany, to jest na pierwszej fotce :niewiem:

Wrzuć jakieś fotki tego dorobionego okna (chyba raczej szyby).

Okno, to w Twoim przypadku szyba z listwą ("półzawias") + listwa mocująca górna (ta na ścianie przyczepy, czyli kolejny "półzawias") + uszczelka wokół okna z klinem płaskim.

Czy chcesz ruszać to wszystko, czy tylko wyjętą szybę z listwą ("półzawiasem") ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to wszystko rozumiem.

Czy okno do wymiany, to jest na pierwszej fotce :niewiem:

Wrzuć jakieś fotki tego dorobionego okna (chyba raczej szyby).

Okno, to w Twoim przypadku szyba z listwą ("półzawias") + listwa mocująca górna (ta na ścianie przyczepy, czyli kolejny "półzawias") + uszczelka wokół okna z klinem płaskim.

Czy chcesz ruszać to wszystko, czy tylko wyjętą szybę z listwą ("półzawiasem") ?

 

juz tłumaczę fotki są poglądowe o jakie mocowanie chodzi,okno do wymiany jest z przodu( na zdjęciu.....zamówione z pleksi ,jest w realizacji)

 

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starą szybe to w kawałkach wyrwiesz z listwy . Proponuje potem listwe nagrzać i to mocno ...opalarką ... i wskoczy . zresztą sporo zależy od tego co Ci tam dorobili , jaka grubość itp bo jak jest na styk to po kiego grzać , wtedy kleić trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starą szybe to w kawałkach wyrwiesz z listwy . Proponuje potem listwe nagrzać i to mocno ...opalarką ... i wskoczy . zresztą sporo zależy od tego co Ci tam dorobili , jaka grubość itp bo jak jest na styk to po kiego grzać , wtedy kleić trzeba

 

i tak zrobię :dzieki:(grubość pod listwę ma być 3mm jak w starej szybie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starą szybe to w kawałkach wyrwiesz z listwy . Proponuje potem listwe nagrzać i to mocno ...opalarką ... i wskoczy . zresztą sporo zależy od tego co Ci tam dorobili , jaka grubość itp bo jak jest na styk to po kiego grzać , wtedy kleić trzeba

 

Nie mogę sobie wyobrazić tej dorobionej szyby. Wrzuć fotki, jak będziesz ją miał.

Czy też będzie podwójna (izolowana) ?

Trochę mam obawy, czy to słuszne przedsięwzięcie :niewiem:

Montaż już Adam Ci opisał :ok:

Jeśli ma być na wcisk, to po podgrzaniu listwy, przeciągnij krawędź szyby po obydwu stronach płynem do zmywania naczyń (bez nadmiaru, delikatnie).

Robisz to dla siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie wyobrazić tej dorobionej szyby. Wrzuć fotki, jak będziesz ją miał.

Czy też będzie podwójna (izolowana) ?

Trochę mam obawy, czy to słuszne przedsięwzięcie :niewiem:

Montaż już Adam Ci opisał :ok:

Jeśli ma być na wcisk, to po podgrzaniu listwy, przeciągnij krawędź szyby po obydwu stronach płynem do zmywania naczyń (bez nadmiaru, delikatnie).

Robisz to dla siebie ?

 

pojedyncza z pleksi i tak robię dla siebie a czy słuszne przedsięwzięcie ...hmmm nie mam innego wyboru

 

(nigdzie nie mogę dostać oryginalnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej Ty szyby szukasz ? do jakiego otworu bo tak trzeba podawać rozmair okna ...

z plexy 3mm to lipa .... będzie się uginać jak cholera

 

a to szyba czołowa - nie wiem czy jak przekroczy 80km/h to plexa nie wpadnie do środka i nie będzie przeciągu...

 

ja ostatnio wstawiałem gablotki w mieszkaniu w szafkach z szyby 3mm - delikatne to bardzo, a jednak to szkło, plexa 3mm będzie bardzo słaba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.