Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Na koncesyjnych i tak już z nas łupią bez względu na łączne DMC, np. na A1 z Torunia do Gdańska nawet z przyczepą lekką płacisz jak za wielką ciężarówkę 71 zł, a na pusto 30 zł  (to wszystko za 1 przejazd)

 

Dokładnie, łupią aż miło, a państwo bierze z Nich przykład i też chce łupić ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie chciałem się upewnić, mam Viaboxa i Viaauto w aucie gdzie dmc zestawu przekracza mi 3,5t wiadomo używam Viaboxa ale jak teraz mam zestaw auto+ przyczepa poniżej 3,5 t to mogę normalnie jechać na A4 i A2 używać Viaauto ? Bo nie widzę innej stawki za auto z przyczepa do 3.5t więc chyba płacę tak samo jak za samo auto do 3.5t ?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz też używać viaboxa ustawionego na "jedynce".

tak to wiem, tylko viabox jest mniej wygodny bo musi być przypisany do auta (norma emisji spalin) a viaauto może być przekładane do różnych aut bez konieczności rejestracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może niejasno się wyraziłem

 

tak Viatoll to nazwa systemu a urządzenia mamy dwa:

 

- Viabox który jest przypisany do auta i nie można go zmieniać pomiędzy autami , za to można przełączać pomiędzy trybami >3,5t i <3,5t  w trybie powyżej 3,5t nalicza opłatę za przejazd wszystkimi drogami w kraju objętymi poborem opłat "Viatoll"

w trybie poniżej 3.5t służy jedynie do otwierania bramek na odcinkach autostrad A4 i A2 zarządzanych przez GDDKIA

 

- Viaauto które może być anonimowe i przekładane pomiędzy autami i służy jedynie do pojazdów poniżej 3,5t i jedynie do otwierania bramek na odcinkach autostrad A4 i A2 zarządzanych przez GDDKIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może niejasno się wyraziłem

 

tak Viatoll to nazwa systemu a urządzenia mamy dwa:

 

- Viabox który jest przypisany do auta i nie można go zmieniać pomiędzy autami , za to można przełączać pomiędzy trybami >3,5t i <3,5t  w trybie powyżej 3,5t nalicza opłatę za przejazd wszystkimi drogami w kraju objętymi poborem opłat "Viatoll"

w trybie poniżej 3.5t służy jedynie do otwierania bramek na odcinkach autostrad A4 i A2 zarządzanych przez GDDKIA

 

- Viaauto które może być anonimowe i przekładane pomiędzy autami i służy jedynie do pojazdów poniżej 3,5t i jedynie do otwierania bramek na odcinkach autostrad A4 i A2 zarządzanych przez GDDKIA

 

Dokładnie jest tak jak piszesz. Viaauto jest praktyczniejsze  co wynika przede wszystkim z braku przypisania do pojazdu i braku obowiązku rejestrowania w systemie Viatoll.

Niektórym jak widać mylą się pojęcia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.