Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko masz na stronie viatolla, ale tak pokrótce. 

Kaucja za viabox 120zl

koszt w polsce 30gr/km na wszystkich autostradach i ekspresówkach

jak jedziesz solo to 10gr na autostradach reszta bezpłatnie  

za granicą różnie, zależy od kraju

viatollem płacisz na gddkia, na prywatnych jest osobna opłata

na gddkia są osobne pasy dla viatolla, zazwyczaj w ogóle bez kolejki, ale jak jest duży młyn to wtedy otwierają wszystkie dla płatności gotówka i stoisz tak samo, ale zawsze najszybciej idzie pas na którym jest najwięcej tirów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz dzięki... No własnie znalazłem już na ich stronie nawet instrukcje do viabox, ale co do tych kaucji - tego nie widziałem. W opłatach rozpisane są tylko jakieś konkretne autostrady i nie wiedziałem o co z tym chodzi...

tylko teraz tak - 30 gr na autostradach i ekspresowkach - ale rozumiem, że ta sama opłata również na drogach krajowych? (mamy np. E4 pomiędzy Łańcutem i Rzeszowem obramkowaną - potem powstała A4, ale bramki nadal stoją).

Rozumiem, że pisząc solo masz na myśli autostradę GDDKiA bez przyczepy?

Czyli jadąc na wakacje 500km w Polskę mogą mnie skrobnąć 150 zł x2 (wyjazd + powrót)... No niby nie ma dramatu, ale biorąc pod uwagę, że są to kolejne opłaty za korzystanie z dróg i patrzenia przez pryzmat "niby" tańszego podróżowania z własnym domkiem to trochę drażni :).

OK zobaczymy jaki holownik uda się zorganizować, ale przy DMC przyczepy 1300 kg ciężko o coś sensownie "stabilnego" na drodze do 3,5T...

 

Dzięki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, krajówki nie są objęte viatollem. 

Tak, solo to samo auto

 

tylko ciężko w polsce jechać 500km tylko autostradą :) 

mnie np do kołobrzegu a4 a później s3, 540km kasuje ok 60zł, tylko ja mam euro 6 i 20gr za km

 

spokojnie trafisz do 2200dmc, ja mam pikusia granda i to 7 miejsc i mam raptem 50kg za dużo. Przy 5 miejscowym już jest 2200dmc, a jak jeszcze krótki nie grand to masz jeszcz mniej

 

ja tak wole zapłacić haracz i jechać jak człowiek niż pożałować te paredziesiąt zł i tarabanić się krajówkami

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

ja tak wole zapłacić haracz i jechać jak człowiek niż pożałować te paredziesiąt zł i tarabanić się krajówkami

nie chodzi o jazdę ladówkami czy innymi dziurami ale raczej o komfort holowania odpowiednim holownikiem oraz mieszkanie w dużej przyczepie, nie ma co rezygnować
z tego właśnie dla kilkudziesięciu złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, archivi napisał:

K zobaczymy jaki holownik uda się zorganizować, ale przy DMC przyczepy 1300 kg ciężko o coś sensownie "stabilnego" na drodze do 3,5T...

Ciężko? Masz masę pojazdów. Auto z DMC 2200 będzie na tyle ciężkie i stabilne, że będzie jak po sznurku ciągnąć taką przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie, krajówki nie są objęte viatollem. 

Jacek, zapraszam na śląski odcinek DK81 i zmienisz zdanie:D

Przemek, za przejazd krajówkami też niestety trzeba płacić- http://viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/mapa/lista-odcinkow-platnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mandrol napisał:

Jacek, zapraszam na śląski odcinek DK81 i zmienisz zdanie:D

Przemek, za przejazd krajówkami też niestety trzeba płacić- http://viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/mapa/lista-odcinkow-platnych

Faktykos :D nawet nie wiedziałem. To muszę za każdym razem przełączać wariata na przyczepe, do tej pory przełączałem jak miałem jechać a lub s, żebym się kiedyś nie zdziwił :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z aut które mnie interesują to ciężko z DMC do 2200 :). Te które podawałem - minivany, "pseudominisuvy" - wszystko powyżej 2200. Nawet mój idol volvo XC70 (kombi!) ma DMC 2220! Jeszcze biorę pod uwagę kombiaki z napędem na cztery koła... Chociaż te w przypadku błotka na kempingu podejrzewam że toną podobnie jak zwykłe osobówki - przecież to nadal nie terenówka z blokadą mostów... A że poluję na auta powyżej 140 km mocy to ciężko coś sensownego znaleźć...
Czy DMC ok 2200 będzie stabilne? No powiem, że jak pooglądałem trochę filmów na YT i poczytałem o wypadkach forumowiczów, to aż kusi, żeby auto kupic o masie 2x DMC przyczepy :). Passatem pierwsza podróż z świeżo kupioną przyczepą przy lekko sypiącym śniegu to było 100-110km/h - wtedy jeszcze głupi... nie - nie głupi... Bez pojęcia byłem... Pierwszy wyjazd już po filmach przy 80km/h z żoną byliśmy spięci na maxa przez jakieś 100-150km :) ale przyczepą lekko bujało (był duży wiatr, pewnie też to).

No zobaczymy... Viatoll teraz raczej nie straszny, gorzej z B96 :P . egzamin 170, wydanie PJ 100, jakieś godzinki, żeby zobaczyć o co chodzi na egzaminie pewnie z 200zł... No to lepiej pomyśleć nad 1000zł i B+E.... No to może już C+E bo mi się takie zabezpieczenie marzy... ehh :)

OK ale dzięki za wyjaśnienia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo im większa różnica mas tym lepiej, ale nie znaczy to że do ciągania budy nadają się tylko wielkie i ciężke terenówy. Ważniejsze jest rozłożenie mas w przyczepie i nacisk na hak, jak to zawalisz to i ciężkim autem będzie bujało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mandrol napisał:

Jacek, zapraszam na śląski odcinek DK81 i zmienisz zdanie:D

Przemek, za przejazd krajówkami też niestety trzeba płacić- http://viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/mapa/lista-odcinkow-platnych

Zapraszam również na DK50 gdzie powstało dużo bramownic i się niestety płaci. Dla mnie to droga dojazdowa na Mazury, ostatnio w obie strony opłata wyniosła mnie 25zł jeśli chodzi o ViaTOLL. Polecam do wyliczeń Kalkulator opłaty elektronicznej http://213.25.68.37/tc/?lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziele się z Wami moim ostatnim przypadkiem kontaktu z Viatoll-em,

 

Dostałem sms z viatoll-a: cos w stylu "prosze podjechac do punktu obsługi w celu skorygowania normy euro"

pacjent : skoda superb III 2,0 tdi - euro 6

Najpierw przez jakiś czas jeżdziłem z normą euro 0 bo miaem pozwolenie czasowe wg. ktorego nie idzie ustalić roku produkcji , więc z marszu wbijają najniższą mozliwą- prosze podjechać z dowodem rejestracyjnym jak wydadzą lub homolagcją- wydamy nowe pudełko.

Podjechalem - a tam MUR! Homologacja ma być zielona a nie biała :-) Krótkie potyczki słowne że zaraz synek w przyczepie pokoloruje itp.

Żeby nie kopać się z koniem odpusciłem.

Dostałem twardy dowód i jakiś czas i tak jeździłem na euro 0 bo nie było mi po drodze, ale w końcu trafiłem do punktu obsługi klienta- na tą samą panią co chciałem jej kolorowac homologacje.

Oczywiscie potyczki czy euro 5 czy 6, tym razem nie odusciłem. Wbiła euro 6.

no i po niedługim czasie sms z wezwaniem :-)

Zadzwoniłem- na pytanie po co? odpowiedź że mają wątpiliwości co do normy spalin, nastepne pytanie z mojej strony- czy ich okradam? NIE - opłaty są takie same za euro 5 i 6. Odpowiedż z mojej strony na ich odpowiedź - skoro ich nie okradam, mam urządzenie , płace itp, - Sami sobie ustalcie co potrzebujecia, piszcie do skody, Cepiku i ch..j wie do kogo. Ja napewno tego nie bede wyjasniał. czekam :-) może mnie do sądu wezwą

 

Patologia nad patologią...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie kmini, oni ustalają normę na podstawie roku produkcji, tylko i wyłącznie. Żadnych homologacji nie wymagają bo i po co? Sam DR i tyle. Faktem jest że na miękkim walą zerówkę ale jedziesz z twardym, skanuje i poprawia. Zwłaszcza że w dr masz wbite euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.