Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale czy na viaauto można jechać z przyczepą?  Raczej nie to jest tylko do płacenia za autostradę, dlatego

są inne kaucje i wpłaty.

Tak można jechać z przyczepą dopóki DMC zestawu nie przekracza 3.5t .Mam viaauto do płacenia na bramkach bo omijam kolejki.Na bramownicach (ekspresówki) box nie działa.

 

nie zupełnie jest tak jak piszesz ! możesz jechać samochodem pow. 3,5 t DMC, zestawem 40 tonowym i autobusem bez obowiązku posiadania gówna viatoll !!

Oczywiście że można jeśli nie będziesz korzystał z płatnych odcinków. W przeciwnym razie kara 1500zł na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można jechać z przyczepą dopóki DMC zestawu nie przekracza 3.5t .Mam viaauto do płacenia na bramkach bo omijam kolejki.Na bramownicach (ekspresówki) box nie działa.

 

Oczywiście że można jeśli nie będziesz korzystał z płatnych odcinków. W przeciwnym razie kara 1500zł na dobę.

 

 

I o takie właśnie sytuacje na drodze mi chodziło  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością przeglądnąłem ten wątek, głównie z racji na jego objętość ;)
Chciałbym tylko podzielić się moim doświadczeniem z używania Viatoll.

Mam w dwóch swoich autach (DMC 2,7t i 3,5t na bliźniakach) zapięty sprzęt na wypadek ciągnięcia przyczepy. Ale głównie przydaje się on na A4 Wrocław-Gliwice i na A2 Konin-Stryków, gdzie działa on jak ViaAuto. Jeżdżę tymi drogami dość często i wygoda omijania kolejek jest warta zamrożenia tych kilku stówek :)
Obydwa urządzenia dostałem w punktach dystrybucji z foliami, ale nie zdejmuję skrzynek z szyby - są cały czas przypięte - w obydwu autach na wykropkowanej części w okolicy lusterka wstecznego.
Z uwagą śledzę comiesięczne noty obciążeniowe i stwierdzam, że od roku nie zdarzyło się żeby coś źle zostało policzone.

Skrzynki pikają tylko wtedy gdy pobierana jest opłata - na innych drogach, lub gdy nie ciągnę przyczepy, nic nie pika.
Nie ma w nich wyłącznika, jest tylko możliwość przestawienia na jazdę z przyczepą lub bez.
Od roku wykonałem w sumie prawie 60 tys. km obydwoma autami. Przypuszczam że tak gorący w 2012 roku wątek dziś, gdy wygląda na to, że system już wreszcie działa dobrze, nie byłby już tak gorący  ;)

Co do normy emisji - obydwa moje auta sklasyfikowano jako Euro3 na podstawie modelu i rocznika. Mógłbym starać się o wyższą normę, ale tylko po przeprowadzeniu specjalnych badań, które opłaca się wykonywać firmom które mają floty starszych ale dobrze utrzymanych pojazdów, którym domontowywano jakieś tam filtry i inne cuda. Z tego co się dowiadywałem, to tylko jakiś jeden instytut na Śląsku i jeden w Warszawie takie badania robi. No i jak już wspomniałem, do tanich one nie należą.

Co do obniżania na papierze wagi zestawu - to chyba oczywiste ryzyko, gdybyśmy mieli zostać zważeni...
Zeźlony całą viatollową sytuacją poważnie rozważałem zmianę holownika na świeższy, lżejszy, ładniejszy. Korzyść z tego taka, że dziś dokładnie wiem co chciałbym kupić. Doszedłem jednak do wniosku, że te kilkaset złotych rocznie za wypady po Polsce nie zwrócą się gdy zainwestuję kilkadziesiąt tysięcy w inne auto, na które i tak muszę jeszcze trochę poczekać...

Tak więc zostaje nam, niesprawiedliwie na tle innych krajów UE potraktowanym, płacić i płakać...
Skoro do tej pory nie zrezygnowano z tych 2% wpływów, to chyba już tego nie zrobi ani ten ani jakikolwiek inny łasy na zdartą z maluczkich kasę rząd.
Raczej, jak za zachodnią granicą, i co już zauważyli Szanowni Przedmówcy te kilka lat temu, będzie to zmierzać w kierunku kasowania WSZYSTKICH za każdy metr przebytej drogi.

Edytowane przez BiaWoj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( .. )

Tak więc zostaje nam, niesprawiedliwie na tle innych krajów UE potraktowanym, płacić i płakać...

Skoro do tej pory nie zrezygnowano z tych 2% wpływów, to chyba już tego nie zrobi ani ten ani jakikolwiek inny łasy na zdartą z maluczkich kasę rząd.

Raczej, jak za zachodnią granicą, i co już zauważyli Szanowni Przedmówcy te kilka lat temu, będzie to zmierzać w kierunku kasowania WSZYSTKICH za każdy metr przebytej drogi.

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam... Rozumiem, że trzeba płacić za drogi. W sumie to nie rozumiem, płacimy podatki podatków na drogi i g...o z tego. Skoro trzeba płacić, to płacę. Jednego nie potrafię pojąć. Wpadam do punktu obsługi z nowiutkim samochodem, salon przebieg jakieś 5.000 km, zmuszony założyć viatolla. Więc wpadam i mówię:

 

P (tzn. ja): "siema maleńka, to mój nowy holownik, a z tyłu to moja nowa budka, kozak co nie?" 

M(aleńka): No... Dowód jest?

P: Pewnie. - po czym wyciągam dowód i pokazuję...

M: A twardy dowód jest, lub certyfikat emisji spalin? Jakie euro?

P: Nowiutkie auto, 2017 rok, euro 6 z adblue...

M: bardzo mi przykro, ale musi pan płacić jak tir euro 0....

P: tutaj moja wymowna mina - wtf? co za k#@#@#@%$@%#@%@#%#@%@#^$#^@#$@#%@#%@#^%#@%#@% @#%@#syny, no ja pier$@#%#@$@#%@#%@#% twoja mać

 

I jadąc sobie autostradą, płacę i płaczę bo 40 gr. za km.... co za dziadostwo.... Rozumiem, jakbym podjechał starym 124 z lat 90... ale to nówka auto...

 

Drugiej sprawy, którą nie potrafię ogarnąć. To jakim sposobem, mamy płacić tyle co ważąca 40 ton ciężarówka (porównywalne euro), jakie ja wyrządzam szkody środowisku i infrastrukturze a jakie ona? 

 

Z tego co pamiętam, kiedyś były dużo niższe stawki dla osobówek z przyczepami....

 

--- przytoczona rozmowa wyglądała troszkę inaczej ;) tutaj bardziej żartobliwie, ale się wkuriw...em

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam... Rozumiem, że trzeba płacić za drogi. W sumie to nie rozumiem, płacimy podatki podatków na drogi i g...o z tego. Skoro trzeba płacić, to płacę. Jednego nie potrafię pojąć. Wpadam do punktu obsługi z nowiutkim samochodem, salon przebieg jakieś 5.000 km, zmuszony założyć viatolla. Więc wpadam i mówię:

 

P (tzn. ja): "siema maleńka, to mój nowy holownik, a z tyłu to moja nowa budka, kozak co nie?" 

M(aleńka): No... Dowód jest?

P: Pewnie. - po czym wyciągam dowód i pokazuję...

M: A twardy dowód jest, lub certyfikat emisji spalin? Jakie euro?

P: Nowiutkie auto, 2017 rok, euro 6 z adblue...

M: bardzo mi przykro, ale musi pan płacić jak tir euro 0....

P: tutaj moja wymowna mina - wtf? co za k#@#@#@%$@%#@%@#%#@%@#^$#^@#$@#%@#%@#^%#@%#@% @#%@#syny, no ja pier$@#%#@$@#%@#%@#% twoja mać

 

I jadąc sobie autostradą, płacę i płaczę bo 40 gr. za km.... co za dziadostwo.... Rozumiem, jakbym podjechał starym 124 z lat 90... ale to nówka auto...

 

Drugiej sprawy, którą nie potrafię ogarnąć. To jakim sposobem, mamy płacić tyle co ważąca 40 ton ciężarówka (porównywalne euro), jakie ja wyrządzam szkody środowisku i infrastrukturze a jakie ona? 

 

Z tego co pamiętam, kiedyś były dużo niższe stawki dla osobówek z przyczepami....

 

--- przytoczona rozmowa wyglądała troszkę inaczej ;) tutaj bardziej żartobliwie, ale się wkuriw...em

Coś jest nie tak, ja zawsze mam zaliczane z rocznika :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz twardy dowód, na miękkim walą euro 0 :/

Heloł...

Czy Viabox otworzy mi wszystkie bramki w PL?

Pod zarządem gddika tak, ale prywatnych już nie, np kulczykówke kraków katowice nie obejmuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.