Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, tylko te plakietki umweltzone są potrzebne jak wjeżdzasz do miasta gdzie ona obowiązuje a nie aby poruszać się w D.

Oczywiscie jak jest się przy okazji i mozna ją wziaść to lepiej ją mieć na przypadek gdyby nagle zachciało Ci się "zwiedzać".

Jak tylko tranzyt przez Niemcy to nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatnio w minioną sobotę kupowałem na dwa swoje auta i trzy auta znajomych i za każdą nalepkę płaciłem 6,99 - ba, dostałem nawet rachunek na każdy zakup oddzielnie. Nawet auto nie jest wymagane do obejrzenia :)

 

Przyznaję rację. Sprawdzałem, płaciłem 6,99 w DE.

 

Bo euro 5 i 6 mają jednakową stawke

https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/system-viatoll/stawki-oplat

Tu masz że nie euro 5 a minimum euro 5. Na ten moment nawet jak miałbyś euro 10 płacisz stawke jak za euro5

 

Mniejsza z tym, niech rozliczają osobówki wg euro. Tylko dlaczego stawka za osobówkę równa się stawce za ciężarówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym, niech rozliczają osobówki wg euro. Tylko dlaczego stawka za osobówkę równa się stawce za ciężarówkę...

 

Chyba tak "z rozpędu" kiedyś tzw. Ustawodawca wszystkich >3,5t do jednego worka wrzucił.

Teraz jak kapie do budżetu od maluczkich to nikt się nie kwapi żeby z tych paru milionków zrezygnować...

Jak czytałem wczoraj w tym wątku, interpelacje spełzły na niczym. Choć może warto ponowić starania? Jakaś internetowa petycja czy cuś podobnego?

Choć obawiam się że na wszystkich Forach nie znajdziemy tych 100 tysięcy zainteresowanych... 

 

BTW, ponad 10 lat temu zarząd miasta Wrocławia zapis "od 3,5t" traktował na tyle dokładnie, że za auto mające DMC 3500 musiałem przez kilka lat składać deklarację D1 i płacić wynikający z niej podatek. Niezły bigos z tym był. Potem zmienili i przepraszali, ale bezprawnie pobranej kasy nikomu nie oddali...

Edytowane przez BiaWoj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

cena urzędowa i jedyna to 6,99 - tyle kosztuje plakietka, tylko w Polsce pośrednicy zdzierają równowartość 20 - 30 euro, gdzie za pośrednictwo płaci się od 75 zł do 240 zł

Plakietka w Niemczech kosztuje 11 eu

Kupowałem w zeszłym roku w Polsce kosztuje 30-40 zł kupowałem tydzień temu na busa i nawet fakturę VAT dostałem

Poszukaj na Allegro ( wystarczy tylko wysłać scan lub foto dowodu)

Edytowane przez bohdan1255 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakietka w Niemczech kosztuje 11 eu

Kupowałem w zeszłym roku w Polsce kosztuje 30-40 zł kupowałem tydzień temu na busa i nawet fakturę VAT dostałem

Poszukaj na Allegro ( wystarczy tylko wysłać scan lub foto dowodu)

 

koszt plakietki umweltzone to TYLKO 6,99 euro - - nie wprowadzaj nikogo w błąd !!!

 

Nic nie będę szukał na allegro - tam sprzedają drożej !!!

poczytaj sobie post #1151 !!

 

i wyobraź sobie, że mam ichniejszy rachunek za zakup plakietki z datą wystawienia: 08/04/2017 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo euro 5 i 6 mają jednakową stawke

https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/system-viatoll/stawki-oplat

Tu masz że nie euro 5 a minimum euro 5. Na ten moment nawet jak miałbyś euro 10 płacisz stawke jak za euro5

to wiem. niestety :_( wyścig aby norma, norma, norma a i tak jak widać nie ma to odzwierciedlenia w opłatach potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy od Kolbaskowa do Ustki wymagany jest Viatol? W zeszlym roku bylem na urlopie w okolicach Ustki jadac  zestawem przekraczajacym 3,5 tony.Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy na campingu dowiedzialem sie ze na taki zestaw musze posiadac viatol......Na droge powrotna postanowilem sie zaopatrzyc w zlodziejski system viatol ale ku mojemu zdziwienu (pytalem chyba w 5,6 stacjach)nie posiadali.

Stad moje pytanie czy na tym odcinku musze posiadac viatol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy od Kolbaskowa do Ustki wymagany jest Viatol? W zeszlym roku bylem na urlopie w okolicach Ustki jadac  zestawem przekraczajacym 3,5 tony.Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy na campingu dowiedzialem sie ze na taki zestaw musze posiadac viatol......Na droge powrotna postanowilem sie zaopatrzyc w zlodziejski system viatol ale ku mojemu zdziwienu (pytalem chyba w 5,6 stacjach)nie posiadali.

Stad moje pytanie czy na tym odcinku musze posiadac viatol?

 

 

https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezarowe/mapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.