Skocz do zawartości

Moja N-ka


krystian186

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się.....łazienka jest !!! ...oczywiście jeszcze z wieloma niedoróbkami, które zajmą jeszcze duuużo czasu, ale można jechać w trasę i korzystać z wc i prysznica. Mam nadzieję że ją wkrótce będę mógł przetestować bo do tej pory tylko robię i robię :sciana: .

 

Teraz zdjęcie poglądowe. Jutro wstawię więcej z etapów prac.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Kolega nie pisze w sprawie łazienki dalej w założonym przez siebie poście

http://forum.karawan...6n/page__st__45

w tej sytuacji mamy dwa wątki . A temat też mnie interesuje gdyż

Tak jak napisałem w drugim wątku

Przeczytałem cały wątek i tak się zastanawiam . Czy Kolega za bardzo nie przekombinował ?

Też jestem użytkownikiem N-ki .

 

 

Też jeździmy we dwoje , też chcę łazienkę

Kupiłem N -132 T . Trzy osoby plus łazienka ( czytaj pomieszczenie ) .

Jednak na nasze wojaże N -132T jakby za wielka .

 

 

Więc było tylko jedno rozwiązanie Kupić N -126 NT . Po jakimś czasie się udało i jest .

 

 

Zrobi się wypas w łazience i w trasę . Jednak zakup czegoś takiego ma swoje plusy . Nie ingerujemy w budę , okna są takie jak mają być , układ wnętrza zostanie tez bez zmian . A oryginalne miejsce na łazienkę , wielkością i dla mojego wzrostu jest ok !!

Przyczepa jest do lekkiego remontu , ale na razie mam z czym jeździć :]

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonat, Kamil_K, konrad_b, petek , misiek_uk, dziękuję za miłe słowa....właśnie wróciłem z przyczepki....ehh... nie mam sił na wstawianie nowych zdjęć...padł mi właśnie zasilacz przy teście prysznica i nie mam prądu.....ręce opadają :blagac:

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu stelaży przyszedł czas na zrobienie ścianek. Materiałem stała się sklejka 4mm oraz plexi. Zarówno sklejka jak i plexi wymagała łączenia, gdyż była zakupiona w długości 150 cm a ścianki wymagały ok. 175 wysokości. Żeby zrobić szablony ścianek użyłem grubego kartonu tekturowego.

Po właściwych pomiarach, docięciach, wcięciach stawał się dobrym wzorem do docinania sklejki. Sklejka była montowana od góry..znaczy najpierw część od sufitu do stelaża 150 cmÔÇŽa potem brakujący element do podłogi. Sklejkę malowałem białą lakierobejcą zarówno od środka jak i od zewnątrz. Na obrzeżach ścian wkleiłem listwy drewniane 1x2cm by móc kolejny element do nich jakoś domocować. Do sklejki nie było problemu natomiast pierwsza listwa doklejana do plexi odpadła podczas montażu ( za ciasno chciałem wszystko spasować ) co spowodowało duży gniew konstruktora i straty w postaci pęknietej plexi. CóżÔÇŽpośpiech żeby wszystko skończyć przed majówką nie był korzystnym motywatorem. A i błąd technologiczny trzeba było zmienić i używać nie tylko kleju ale i wkrętów. Pierwotnie łazienka, jak na prawdziwą przystało, miała mieć drzwi. Jednak po wyjeździe majowym okazało się, że drzwi by tylko przeszkadzały. W tak małej przestrzeni jak n-ka, możliwość zejścia z drogi, przesunięcia się, wejścia, włożenia czegoś do łazienki jest bardzo funkcjonalna a drzwi otwierane na zewnątrz by to uniemożliwiały. Może w przyszłości się to zmieni, ale na razie funkcje drzwi będzie pełnić zasłonka prysznicowa.

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie karnisza do zasłonki prysznicowej nie mogłem obmyślić. Bo jak to zamocować żeby się trzymało a zasłonka mogła być ruchomaÔÇŽ.Przez przypadek wpadł mi w oczy „pex” który dostałem od kolegi. Pex czyli rurka do instalacji ogrzewania podłogowego (chyba nie tylko). Myślałem pierwotnie że będzie się nadawał jako odpływ z brodzika ale nie. Jako karnisz sprawdził się wyśmienicie. Mogłem go dowolnie ponaginać a i tak trzyma swoją sztywność. W miejscach mocowania wkrętami na wylot usztywniłem go dodatkowo wsuwając w niego drewniany wałek. Średnica wewnetrzna pexa to 10 mm. Jest włożony między górne szafki a sufit i od środka szafek zamocowany. Natomiast wokół na ściankach przyczepy zamocowałem go pod karniszami przymocowanymi do spodu szafek. Zasłonka ( sumie kupione aż dwie o szerokości 180 cm) składa się z trzech części. Każdą z nich można „prawie” dowolnie przesuwać ( niektóre są na zakładkę) tak więc jest dostęp do ścian i okien.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ N-ka skacze jak ping-pong, aby mieć spokojna głowę, postanowiłem na czas podróży mieć zabezpieczony wc przed przesunięciem czy przewróceniem. W tym celu w podłogę brodzika wkleiłem kątowniki z poliwęglanu. Kątowniki zabezpieczyłem otuliną do rur. Na czas podróży wc jest jeszcze zabezpieczone gumą transportową w otulinie wkładaną w oczka kątowników po obu stronach. Montaż zabezpieczenia trwa 30 sekund.

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ładnie i pięknie :] pozytywna odmiana.

 

mam jedno zastrzeżenie - zasilacz - prostownik, wyciągnięty z kompa masz bezpośrednio pod zlewem - wiem że odpływ nowy, wiem że wszystko fajne - ale w takim miejscu bardzo łatwo o zalanie go wodą i spięcie a to w przypadku przyczepy nie jest już takie zdrowe :/ i jak dla mnie może grozić :swieca: czyli przeniósłbym go gdzieś na ścianę boczną szafki albo coś w ten deseń.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian , a nie odchyla się Tobie zasłonka? Bo na to jest dobry patent z wszyciem magnesów z lodówki. W dolnej krawędzi zasłonki natomiast śruciny ciężarków wędkarskich . Wtedy lepiej się układa i nie podwija.

 

Bardzo dobrą robotę odwaliłeś . Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.