Skocz do zawartości

Butla 11kG gazu a marnotrawstwo.


Rekomendowane odpowiedzi

Bodzio wie coś w tym temacie niewiem.gif.

 

 

tak w skrocie... wszyscy maja to samo...

 

a tak dokladniej - sa firmy/dystrybutorzy co zaopatruja np rozne koncerny - stacje paliw pod roznymi markowymi szyldami... czyli np. 2 roznych marek stacje paliw - jeden dostawca gazu z jeszcze innego zrodla... tzn np z Rosji ;)

 

a te wszystkie bajki o jakosci gazu na poszczegolnych stacjach... to loteria - w zaleznosci co posrednik przywiezie...

 

tak samo z paliwem - mamy rozne koncerny co zaopatruja sie u 2 polskich "producentow" tzn Lotos i Orlen

 

czy wierzycie ze zagraniczne koncerny importuja paliwo do pl? - kupuja gdzie taniej i blizej :)

 

Luk chyba jest wyjatkiem -ale tego do konca nie wiem - bo ma swoje tanie paliwo na wschodzie i je "sobie" wozi... ale czy 100% sprzedazy detalicznej pokrywa swoim paliwem to nie wiem

 

takie bajki zeby omijac tansze stacje paliw... to nagonka monopolistow - lepiej ogonic w detalu wiecej paliwa u siebie niz sprzedac posrednikom i konkurencji po mniejszej /hurtowej/ marzy

 

może gdzieś mają :niewiem:

na pewno w Sławkowie był ? jest terminal LPG BP

potwierdza to też strona BP http://www.bp.com/se...ntentId=7003767

 

 

Sławków, Cieśle, Kolonia, Maczki, Groniec i okolice...

tam dochodzi "ruski" tor i tam nie tylko BP ma swoje terminale... ;) bo i konkurencja od paliw i gazu tez...

terminale samochodowe itd... wsio co przyjezdza z ruskich i wyjezdza do ruskich tam sie spotyka

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak w skrocie... wszyscy maja to samo...

 

a tak dokladniej - sa firmy/dystrybutorzy co zaopatruja np rozne koncerny - stacje paliw pod roznymi markowymi szyldami... czyli np. 2 roznych marek stacje paliw - jeden dostawca gazu z jeszcze innego zrodla... tzn np z Rosji ;)

 

a te wszystkie bajki o jakosci gazu na poszczegolnych stacjach... to loteria - w zaleznosci co posrednik przywiezie...

 

ale jaki pośrednik ? wspomniane BP przywozi gaz ze wschodu, rozlewają z cystern kolejowych (Sławków ma szeroki tor)

potem swoimi cyternami wożą do swoich stacji ... tak to wygląda z tego co wiem w BP

 

orlen to samo

 

reszta nie wiem, wiadomo że większość gazu jedzie zza wschodniej granicy

 

 

tak samo z paliwem - mamy rozne koncerny co zaopatruja sie u 2 polskich "producentow" tzn Lotos i Orlen

dokładnie tak, gdzieś w necie krązy fotka z terminalu gdzie stoją w kolejce cysterny kilku koncernów :palacz:

 

 

takie bajki zeby omijac tansze stacje paliw... to nagonka monopolistow - lepiej ogonic w detalu wiecej paliwa u siebie niz sprzedac posrednikom i konkurencji po mniejszej /hurtowej/ marzy

tu się nie zgodzę, bo gdzieś lewe paliwo jednak ląduje, warto też popatrzeć na wyniki badań UOKiK, tam jednak dominują stacje no name

tanie stacje typu Neste są bezpieczne, bo tam paliwo jest dość dobrze kontrolowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orlen to samo

 

:look:

 

z tego co wiem to Orlenowi rozwozi np. firma z Krakowa... a jaki gaz to juz nie wiem

 

wiem tylko tyle ze "wlasnego" gazu to produkuja raczej malo... i nie sadze aby od 2010 roku cos sie zmienilo ;)

http://www.raportroc..._rafinerie_2010

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja zapytam inaczej. Poza wykorzystaniem gazu do budki, również wykorzystuję go w domu. Od wielu już lat. Nie znam się na gazie, dostawcach, itp. Wiem tylko tyle, że każdy z dostawców ma swoje własne butle. Jednak przez kilka lat kupowałem butle u różnych dostawców. Każdą wymianę butli żona odnotowuje w zeszyciku. Okazuje się, że butle nie markowe, czy z Orlenu, które były tańsze niż BP wytrzymywały w domu znacznie krócej (różnice rzędu tygodnia - dwóch) niż butle z BP. Za butlęz BP muszę zapłacić drożej, ale wytrzymuje mi dłużej. Zdarzało się również, że po zmianie butli nagle woda zaczęła mi się szybciej grzać. Czyli jakby kalorycznie gaz lepszy? Oczwyiście, w kalkulacjach były brane pod uwagę również takie danej, jak okres świąteczny. Kalkulacja porównawcza była w okresach porównywalnego zużycia. Nigdy nie identycznego - to jasne, ale przynajmniej porównywalnego. Od kilku już lat z tego powodu przestawiliśmy się na butle BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią,że gaz chrzczą tak jak paliwo w latach 90 , nie wiem kto z jakiej ma rozlewni i ile w tym prawdy ale wiele osób jeżdzących na LPG potwierdza rózną jakość.

 

wiesz co, ja jeżdżę od 10lat na LPG i nie potwierdzam ;)

bywa że się zatankuje gorszy gaz, ale nie jest to nagminne IMO

 

z gazem to jest właśnie różnie, przez to że jest to mieszanina propanu/butan, plus duża rozszerzalność cieplna

mnie np teraz wychodzi spalanie jak w lecie, nawet sporo mniej ok 1L, mimo tego że auto zostawiałem często odpalone

np przy -20'C miałem spalanie jak w lecie przy +20'C (bez klimy)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, tylko że pisaliśmy o gazie w butlach. Wydaje mi się, że zmiany jakościowe gazu przy tankowaniu będą mniej odczuwalne niż w wykorzystaniu domowym. Oczywiście - wydaje mi się, bo pewności 100% mieć nie mogę. Jednak w moim przypadku wielokrotne próby na różnych dostawcach potwierdziły stale wyższą jakość gazu w butlach BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czy zauwazyliscie ale kuchenki tez maja regulacje mieszanki gaz/powietrze ;)

i to ile spalaja gazu tez zalezy od regulacji - w zaleznosci od mieszaniny - na jednym gazie "lepiej" sie gotuje i butla starcza na dluzej a na innym mniej...

 

temat rzeka.. tak samo jak to ze auto powinno gazu spalic o 10% wiecej jak benzyny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.