Skocz do zawartości

Brudna woda - odpływ


Tombr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie : czy ktoś z Was spotkał się już z kampingami , na których jest miejsce w pobliżu przyczepy do "podłączenia" odpływu z przyczepy ?

Jeśli tak to prosiłbym o informację jak rozwiązaliście samą instalację odpływu tzn. na rurę odpływu w przyczepie (bodajże fi 50) nałożyliście grubszy wąż i nim do kratki ?

Pytam , ponieważ zamontowałem taką szybkozłączkę od węża ogrodowego żeby w razie potrzeby podłączyć wąż i nim pokierować odpowiednio odpływ , lecz szybkozłączka ma za małą średnicę wewnątrz , co wiązało się z cofaniem brudnej wody (najnormalniej się zatykała) . Jeśli ktoś ma pomysł jak to rozwiązać i jak to na kampach wygląda proszę o podpowiedź .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozważyć użycie tych cieńkich węży strażacki ... takich własnie o fi50mm

 

Na campingu w Primosten były na parcelach przyłącza do kanalizacji ale jakoś nie wpadłem na to żeby się przyjżeć jak to jest rozegrane ...

 

Metodą domorosłą zrobiłbym to tak ... zbiornik/bańka pod ujściem z przyczepy i od niej wąż do odpływu kanalizacji ...

tym sposobem nie cofa Ci się brudna woda w brodziku ale musisz sprawdzić jaką przepustowość będzie to miało na zewnątrz ... zawsze pozostaja jakaś bezwładność 5-10l w zależności od wielkości zbiornika ...

 

Reasumując

- w przypepie instalacja bez zmian

- pod przypczeą banika/baniak z odpływem

- woda spływa klasycznie do baniaka z którego od razu odpływa wężem do studzienki :)

 

Szybkie i tanie rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybko złączka to niezbyt trafiony pomysł, jak sam zauważyłeś zatyka się. Najlepiej dopasować redukcję do rury spustowej z wężem. Taką krótką karbowaną rurkę kupisz w casto czy w obi. Fotek nie mam ale : rura spustowa - redukcja- wąż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już podłączałem na Kozaricy w Chorwacji. Jako rurę spustową zastosowałem peszel budowlany o średnicy mniej więcej fi 50 który dodatkowo na końcu zawiązałem na niezaciągnięty węzeł co zrobiło takie prowizoryczne kolanko i nie śmierdziało w przyczepie z kanalizacji.

Połączenie tego peszla z przyczepą zrobiłem dość prowizorycznie ale działało mianowicie wziąłem taką złączkę do łącznia węży ogrodowych, wyrzuciłem z niej nakrętki po obu stronach i w tym momencie pasowała tak że można ją było włożyć do rury w przyczepie i do peszla. Ponieważ tak jak pisałeś ma to za mały przekrój, rozwierciłem ją całkowicie tak że zostały tylko boczne ścianki. Wszystko to poskładałem i skleiłem na kempingu macgajwerką czyli srebrnym powertape-em. Patent prosty i tani w wykonaniu. Najdroższy tutaj jest peszel bo sprzedają go tylko w rolkach 25m ale z drugiej strony nie musisz się przejmować że Ci go zabraknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność . Dziękuję za rady .

 

Pytam jak to rozwiązać ponieważ koło czerwca wybieramy się na Chorwację . Podobno można spotkać kampy z odpływami dlatego chcę się doinformować co i jak .

Edytowane przez Tombr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój patent na ścieki:

-kształtka kanalizacyjna fi32(idealnie pasuje na wyjście pod przyczepą)

-wąż spustowy od pralki(pasuje z drugiej strony kształtki

- redukcja gumowa z fi32 na fi50

-redukcję gumową wciskamy fi50 wciskamy w otwór baniaka lub w fi 50 na kempingu(mało jest takich miejsc)

wszystko razem idealnie pasuje,nic nie trzeba uszczelniać dodatkowo.

jak korzystam z baniaka to zawijam wąż w pętelkę(syfon) i wciskam w w redukcję koło węża cienką rurkę (odpowietrzenie).

post-2094-0-62662800-1326975438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytam jak to rozwiązać ponieważ koło czerwca wybieramy się na Chorwację . Podobno można spotkać kampy z odpływami dlatego chcę się doinformować co i jak .

 

Takie małe OT nie wybierasz się może na początku czerwca? My jedziemy 6 właśnie na CRO i zjeżdżamy na Peljesac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe OT nie wybierasz się może na początku czerwca? My jedziemy 6 właśnie na CRO i zjeżdżamy na Peljesac

 

Witam , prawdopodobnie tak . Piszę prawdopodobnie ponieważ będzie Nas między 2 a 7 ekip (przyczepy i namioty zależy komu się uda w jakim terminie) więc termin wyjazdu jest jeszcze nie ustalony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy na na kempingu AMBRE w Łebie nie mają takiej możliwości,

coś mi kiedyś kuzyn mówił, bo oni tam przyczepkę cały rok trzymają.

Ale jak to wygląda i czy tak jest to nie mam pojęcia. :niewiem:

 

W niektórych sektorach mają takie rozwiązanie. Stanowiska z odprowadzeniem wody i przyłączem wody bieżącej są droższe od standardowych parceli.

Przyłączeniem zajmuje się obsługa kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszelakich odpływów polecam wąż ssacy, ssawny, do pomp itd - jak zwał tak zwał :bzik: Dostępny w wielu średnicach a do tego nie załamuje sie i nie zdusza Zrobiłem z niego całą instalacje odpływową wraz z syfonami do podwieszonego zbiornika pod budką i przez sezon użytkowania spisywało sie wszystko świetnie :ok: Dostepny jest np w Castoramie a tu przykład z Allego http://allegro.pl/wa...2055543635.html

 

.....Pytam jak to rozwiązać ponieważ koło czerwca wybieramy się na Chorwację . Podobno można spotkać kampy z odpływami dlatego chcę się doinformować co i jak .

 

 

to możesz trafić na takie słupki :-] jest to lampa z podłączeniami prądu, wody i odpływem Końcówki 3/4" i 1"Jeden słupek na 2-4 parcele więc węża potrzebujesz ok 5-6m Niestety na fotce przyłączy nie widać bo są z drugiej strony na ściance a nie pomyślałem żeby zrobic foto :mlot:

post-1137-0-30901300-1326985257_thumb.jpg

post-1137-0-42477800-1326985776_thumb.jpg

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Twoja rura odpływowa ma mniejszą średnicę. U mnie jest mniej niż 30 mm. Gumowy wąż od pralki ( ten wewnętrzny przy silniku ) wchodzi na rurę bezproblemowo. Z drugiej strony dałem szybkozłączkę. Działało doskonale. Teraz mam zbiornik na brudną wodę i pompę. Wąż odprowadzający ma 19 mm.

AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.