Skocz do zawartości

Brudna woda - odpływ


Tombr

Rekomendowane odpowiedzi

ja pod cepka mam zbiornik na szara wode do ktorego ow woda scieka - w zbiorniku jest zanuzona pompka 12V z wezem...

wode wypompowuje jak juz widze ze zbiornik sie napelnia lub pompka pracuje w czasie brania prysznica...

 

waz ma srednice 1/2 cala- taki zwykly najtanszy ogrodowy ... i zawsze ten waz moge przedluzyc bo mam 2x50m do brudnej wody i 2x50m do czystej

 

 

zaleta jest taka ze wypompuje wode na duze odleglosci bez wzgledu na uksztaltowanie terenu biezaca wode podlaczam na szybkozlaczce - zawsze mam pare koncowek z na rozne srednice kranow/rur, dodatkowy rozgaleznik z zaworkami - wiec do wody sie podepne aby tylko byl jakis kran lub rura z woda ;)

 

do tej pory nie mialem problemu na kempingach - zawsze znalazlo sie miejsce gdzie mozna bylo sie podpiac do wody i ja odprowadzic gdzies do kratki

 

na kempingach Pod Brzozami w Ustroniu, Klifie w Rewalu, Trampie w Świetoujściu testowalem swoje rozwiazanie i sprawdzalo sie bdb

 

pamietalem tylko aby nie ustawiac sie dalej niz 100 m od przylacza czy odplywu

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wode wypompowuje jak juz widze ze zbiornik sie napelnia ...

 

a jak widzisz że się napełnia? :niewiem: ja mam specjalnie do tego urządzonko stworzone by wiedzieć jaki jest stan w zbiorniku bo bez tego to chyba na czute :hehe: Największy bajer tego urządzonka jest taki że gdy jest pełno to odcina zasilanie pompki :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do tej pory nie mialem problemu na kempingach - zawsze znalazlo sie miejsce gdzie mozna bylo sie podpiac do wody ...

 

a na jakiej zasadzie się podpinasz tzn podłączasz wąż i co dalej, dopuszczasz tylko wode do zwykłego zbiornika czy pobieranie jest samoczynne przez np pływak+zawór i jesteś pod ciśnienie podpiety? bo ja jak kupiłem obecną budke to miałem przystosowany zbiornik do podłączenia i samoistnie się uzupełniającym ale jakos mi się nie widziło to roziąwanie i całość leży w garażu i czeka na zmiane poglądów i potrzeb :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej zasadzie się podpinasz tzn podłączasz wąż i co dalej, dopuszczasz tylko wode do zwykłego zbiornika czy pobieranie jest samoczynne przez np pływak+zawór i jesteś pod ciśnienie podpiety? bo ja jak kupiłem obecną budke to miałem przystosowany zbiornik do podłączenia i samoistnie się uzupełniającym ale jakos mi się nie widziło to roziąwanie i całość leży w garażu i czeka na zmiane poglądów i potrzeb :-]

 

zawor z plywakiem...

jak jestem podpiety pob biezaca wode to mam plywak skrecony na minimum tak aby nonstop dolewalo i mieszalo nieduza ilosc wody...

jesli kranik musze wspoldzielic z innymi to plywak mam podkrecony tak aby nalewalo zbiornik prawie po brzegi - wchodzi prawie 70 litrow

 

takie cos mam w zbiorniku - prymitywnie proste a spisuje sie na medal :)

post-728-0-23351400-1327012596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.