Skocz do zawartości

W drodze do Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz w tym roku bedzie to moja pierwsza wyprawa z przyczepka i chce jechac na Chorwacje mam kilka pytan:

 

1. Czy po drodze np. w Austrii albo na Wegrzech (nie wiem jeszcze ktoredy pojade) moge stanac np. na stacji benzynowej i isc spac do przyczepki, czy jest to zakazane?

2. Pytanie w ogole bardzo prozaiczne - czy w ogole moge spac w przyczepce podpietej do samochodu bez rozkladania nozek przyczepki?

2. Co powinienem miec ze soba, co moze mi sie przydac i zeby nie miec problemow w trasie i na kempingach?

 

Dzieki bardzo za odpowiedz i prosze o wyrozumialosc i choc wiem, ze te pytania sa bardzo prozaiczne i wrecz moga smieszyc doswiadczonych karawaningowcow to dla mnie "prawiczka" stanowia pewna niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Propozycja wg mnie bardzo trafna poszukaj/poczytaj w relacjach wypraw jest tam pięknie poopisywane jak wyglądają podróże i noclegi po drodze, co należy zabrać ze sobą na wyprawę. jeżeli tam nie znajdziesz odpowiedzi to śmiało ponów pytanie.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/6033-wakacje-2011-chorwacja/page__view__findpost__p__204916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na stronach PZMot były kiedyś takie tabelki dozwolonych szybkości / noclegów w krajach Europy

2. Możesz nie odpinać z haka, ale lepiej (przynajmniej z tyłu) nóżki opuścić

3. http://forum.karawan...page__hl__lista

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze i drugie pytanie odpowiedź brzmi tak.:przyczepa: Ja do Chorwacji z Opola jeżdżę najczęściej przez Głubczyce,Bruntal, Ołomuniec, Brno, Mikulov,Wiedeń,Graz, Maribor, Ljubljana, Koper, ISTRIA . Alternatywna znacznie ciekawsza i trudniejsza droga na ISTRIĘ ( ale bez przyczepy) to z Grazu dalej do Klagenfurtu i przez Lubejl (przejscie graniczne wysoko w górach) do Ljubljany i dalej jak poprzednio.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jako ciekawostka ze strony PZMot w Austrii:

Przyczepy campingowe

Zakaz pozostawiania przyczep campingowych (bez pojazdu ciągnącego) na parkingach publicznych np. na parkingu przy autostradzie. Zasady parkowania i korzystania z camperów są różne w poszczególnych regionach. Ze względu na ochroę przyrody np. w Tyrolu, Górnej Austrii i Salzburgu zabrania sie parkowania w odległości mniejszej niż 500 m od jeziora lub mniej niż 200 m od drogi wysokoalpejskiej.

 

a to na Slowacji:

*) Ważne dla podróżujących z przyczepą przez Słowację - dodatkowe winiety na Słowacji

Dla samochodów osobowych z przyczepami kat.01 i 02 (nie towarowymi), których całkowita masa zespołu przekracza 3,5 tony obowiązuje dodatkowa winieta (naklejana na samochód ciągnący przyczepę).

 

Informujemy, że samochody kempingowe-kampery do 3,5 tony podlegają opłacie - winieta tak jak samochody osobowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszak opis gdzie i jakie winiety obowiązują masz na naszym portalu http://www.karawaning.pl/.

Co do Austrii to jest wyraźnie napisane pozostawianie przyczep, a nie spanie w drodze. Chodzi o to abyś z parkingu nie robił kempingu tylko przespał się i pojechał zestawem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slowenia:

Wyposażenie pojazdu

 

- pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, o ile pojazd jest w nie wyposażony

 

- trójkąt ostrzegawczy; w przypadku pojazdu z przyczepą - 2 trójkąty

 

- apteczka pierwszej pomocy

 

- komplet żarówek zapasowych

 

- min. głębokość rzeźby bieżnika opon dla samochodu osobowego - 1,6 mm; dla autokaru

i samochodu ciężarowego - 2 mm

 

- gaśnica (autokary i samochody ciężarowe)

 

- kask ochronny dla motocyklisty i pasażera

 

- zaleca się posiadanie zabezpieczenia antywłamaniowego. - a mowia, ze Polacy to zlodzieje

- zakaz używania telefonu komórkowego w czasie jazdy bez urządzenia

 

 

Koszak opis gdzie i jakie winiety obowiązują masz na naszym portalu http://www.karawaning.pl/.

Co do Austrii to jest wyraźnie napisane pozostawianie przyczep, a nie spanie w drodze. Chodzi o to abyś z parkingu nie robił kempingu tylko przespał się i pojechał zestawem dalej.

 

MIODZIO tak, tak ja to czytalem i rozumiem, wyslalem tylko jako ciekawostke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszak, nie jest tak dokładnie jak piszesz.

Ciebie w Europie, gdziekolwiek byś nie pojechał obowiązuje wyposażenie obowiązkowe pojazdu takie jak masz w Polsce. I nie musisz mieć żadnych żarówek, bezpieczników czy innych pierdół. Musisz mieć natomiast to co jest zgodne z polskimi przepisami, jeśli masz auto na polskich tablicach.

Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to prawda, czytalem wiele na roznych forach o tym, ale czytalem takze ze zarowno czesi jak i slowacy wiecznie robia kontrole polakow i ich karaja za brak jakis pierdol typu nozyczek w apteczce (na slowacji).

 

I choc wiem za tak jest, to i tak przynajmniej tego co moge wyposazyc to wole miec ze soba, zeby nie wchodzic z nimi w polemike tymbardziej, ze z jezykiem obcym u mnie cieniutko.

 

A tak a propos wyposazenia w Polsce to slyszalem, ze przyczepka musi miec osobny trojkat ostrzegawczy - to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można w Austrii opuścić pojazd bez kamizelki odblaskowej ?

 

 

A tak a propos wyposazenia w Polsce to slyszalem, ze przyczepka musi miec osobny trojkat ostrzegawczy - to prawda?

 

Oczywiście i to nawet jest logiczne.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.