Skocz do zawartości

Alkomat


piaskowy

Rekomendowane odpowiedzi

Każdego, który jest "wczorajszy", żaden alkomat nie powstrzyma, gdyż jak ma w planie jutro prowadzić pojazd, a świadomie dzisiaj pije to jak to się ma do Jego zdrowego rozsądku. Nigdy bezpiecznie nie będzie prowadził pojazdu żaden kierujący nie mający zdrowego rozsądku. Przestańmy się oszukiwać i szukać dziury w całym. Nie dotyczy to tylko jazdy po alkoholu.

 

tyle że wczorajszy (taki powiedzmy do 0.5) nie stanowi większego zagrożenia niż ten co ma anginę/migrenę czy jedzie 12h bez przerwy

większość europy, tej cywilzowanej ma takie limity i jakoś u nich problemu nie ma

a u nas, zróbmy 0,0 i w statystykach będzie jeszcze lepiej ... a na drogach dalej to samo

 

co do konfiskaty pojazdu, już pisałem wcześniej, co zrobicie z motorniczym ? kierowcą PKSa ? TIRa

czy nawet zwykłej służbówki ?

jakią masz (jako pracodawca) gwarancję że idiota nie będzie chlał "w trasie" jak ten z łodzi ?

i co wtedy ?

a jak ktoś sobie kupi złoma za 300zł to tez mu zabrać ? przecie odholowanie i parking będą więcej kosztować

kary powinny być dotkliwe, ale muszą być sprawiedliwe i dotkliwe dla wszystkich

 

i tak jak ktoś pisał wcześniej, pijani powodują mały procent wszystkich wypadków

myślę że więcej jest spowodowanych przez takich co wyprzedzają na trzeciego ... a o tym się jakoś nie mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak to u nas bywa wszystko robi się pod publiczkę .Tragiczny wypadek mikrobusu chyba w 2010r gdzie ludzie jechali do pracy

(chyba zbior owoców) gdzie zginęło 18 osob i co-wielkie akcje , kontrole przewozów,itp działania no  i jak wygląda to dzisiaj?Ludzie w chwili takiej tragedii myslą bardzo impulsywnie ale po jakim czasie przychodzi opamiętanie i jak to jest u nas zostaje po staremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie niedomagam , bo pije sporadycznie a owa cytrynówka była bardzo mocna oraz jak dla mnie w dużej ilości. Niemniej jednak alkomat się sprawdził ;)

Ten prosty alkomat testuje od prawie roku i myślę,że jako tako działa a sprawdzam na różne sposoby.

 

Kara powinna być nieuchronna a jej wysokość zależna od zeznania podatkowego , nie może być tak ze ja płacę 500 zł i prezes banku również bo znam takich którzy mogą płacić kilak takich mandatów dziennie i nawet za bardzo saldo konta się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem byłby telefon komórkowy z wbudowanym alkomatem ale z drugiej strony jest sporo innych substancji równie niebezpiecznych , a nie wykrywalnych przez alkomat.

 

Są osoby lepiej prowadzące na bani, niż inne trzeźwe i tylko pech sprawia, że zostają odłowione podczas kontroli lub wypadku i to jest dla nich niebezpieczne.

Nie jestem przekonany, czy można polegać na oszronionym lub ugotowanym alkomacie wyciągniętym ze schowka w samochodzie.

 

Każdy kierowca powinien więc zatrudnić licencjonowanego laboranta z walizkowym spektrometrem i ciągnąć przyczepę z odczynnikami do diagnozowania rodzaju zatrucia, oraz monitorowania aktualnego stanu zdrowia u np. cukrzyków.

Bezpieczeństwo jest bezcenne, dla tego nie żałujmy na ZUS i wynagrodzenie dla wożonego w trasę laboranta.

Jeżeli się to komu wydaje wariactwem, to niech wie, że ponoć na każdym stoku narciarskim musi być zatrudniony „ratownik” i co to za problem przegłosować posłom taką ustawę ?

No właśnie, a  gdzie „ratownik” z wyposażeniem, kiedy jednak zdarzy się wypadek – może niech siedzi obok laboranta ?

No ale podczas wypadku, ratownik też może ucierpieć więc lepiej niech jedzie za nami osobnym samochodem ?

Może inaczej : wsiadamy do samochodu wyposażonego w automatyczny system diagnostyczny i zestaw koniecznych czujników w postaci rurki do tchawicy, igły z wężykiem do wkłucia w żyłę itd. ?

Paradoksalnie te wszystkie środki mają służyć bezpieczeństwu, którego skala jest niewielka – ile raptem może zginąć ludzi w katastrofie drogowej ?

W Polsce rekord to 32 osoby w autobusie.

Facet z niezbyt inteligentną miną może rozpętać wojnę konwencjonalną lub poprosić noszącego za nim walizkę z kodami rakiet balistycznych, by ją otworzył – gdzie on ma ten alkomat i resztę sprzętu diagnostycznego i kto odważy się go powstrzymać i na podstawie jakich uprawnień ?

Kto więc rządzi prezydentem – laborant ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak szczęśliwy z dbania o mnie, obywatela w roli kierowcy że chciałbym się tym szczęściem podzielić z innymi. Z wdzięczności za gaśnicę, zestaw głośnomówiący i alkomat, proponuję nałożyć na pasażerów samolotów obowiązek posiadania przy wejściu na pokład samolotu własnego jednorazowego spadochronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czytałem że jeżeli posiadasz alkomat, jakikolwiek nawet taki który się kalibruje a takie kosztuja

nawet 300zł w górę to wynik uzyskany na nim i tak nic nie daje :no:

Bo jeżeli pokaże on 0 promila a podczas kontroli (policyjny) np.0.25 promila to nie ma tłumaczenia prawko zabrane. :pad:

To jaki jest sens posiadania w aucie alkomatu za 5zł jeżeli i tak nie można na nim polegać bo policja

i tak podważy jego wynik. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba oczywiste ,gdyby było inaczej to każdy kalibrował by pod siebie ;) równie dobrze można odmówić mandatu bo nasz licznik wskazuje inaczej 

Nawiasem mówiąc jeśli policyjny to również nie wyrocznia i jest tłumaczenie , można podjechać na krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś po imprezie firmowej szefuncio dnia następnego wyciągnął alkomaciki dwa i zaordynował dmuchanie, żeby wtopy nie było. nie pamiętam marek ani modeli bo to kilka lat temu było, ale pamiętam że jeden kosztował wtedy koło 300 drugi koło 600 zł. dmuchaliśmy najpierw w tańszy i on na trzecim zawodniku odmówił posłuszeństwa, choć dwa pierwsze pomiary okazały się miarodajne. później dmuchaliśmy w droższy kalibrowany co pół roku, on wytrzymał 10 testów w odstępach kilkuminutowych zgodnie z instrukcją. ponieważ mnie wskazał 0.00 postanowiłem dla pewności podreptać sobie na komendę miejską drogówki i dmuchnąć kontrolnie. po wykłóceniu się z dyżurną bo oczywiście nie miała zamiaru wykonać nieludzkiego wysiłku włączenia alkomatu i podania mi rureczki, wydmuchałem znów 0.00. po tym wyniku przywiozłem całą ferajnę z firmy do tejże komendy żeby ich przetestować i okazało się ze wyniki były niemalże identyczne na alkomacie policyjnym (podejrzewam że różnice mogły wynikać z upływu czasu pomiędzy badaniami). oczywiście jako jedyny trzeźwy musiałem załatwić sam wszystkie sprawy związane z wyjazdami. wniosek z tego porównania jest taki, że w pewnych przypadkach lepiej następnego dnia mieć trochę w czubie bo się nie napracujesz :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sprawdzałem się na alkomacie za 800 wykazał 0,00 a na policji 0,25 w wydychanym powietrzu czyli 0,5 promila... Szkoda inwestować. Lepiej niech ktoś podwiezie Cie pod komisariat i dyżurny niech zrobi wpis do książki. Te na komisariatach są bo muszą mieć atesty i legalizacje.

Szkoda kasy, ale to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżę troszkę wątek.

polecam profesjonalnego sprzedawcę http://alkopatrol.pl/pl/index/2   i co bardzo ważne, który daje również kompleksową usługę serwisową w naprawdę dobrych cenach - a nie wiem, czy nie najlepszych biorąc pod uwagę zakup alkomatu + kalibrację.

 

na stronie jest wszystko o czym trzeba wiedzieć. z ostatecznym wyborem to już kwestia indywidualna, ale proponuję brać pod uwagę tylko elektrochemiczne...telefon do sklepu powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

wbrew temu co napisane jest w tym temacie warto jednak kupić to urządzenie ( o ile ktoś lubi  :drink:  %  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,117915,15257146,Alkotest_ze_stacji_pokazuje__Mozesz_jechac__A_profesjonalny.html?t=1389626670266&v=1&pId=25933645&send-a=1
Bawiliśmy się takimi urzadzeniami szukając trzeźwego kierowcy. 2 "alkomaty" oba kalibrowane z nalepką o kalibracji. Kalibracja ważna rok lub do 200 dmuchnięc. Różnica 0,15! Po 2 piwkach i 25g wódki alko 1 0,55, alko 2 0,6. Zapytaj sprzedawcę co dzieje się jak dmuchniesz do 60 sek po wypiciu. Rozkalibrowywuje się! Ciekawostka następna jesli wskarze err (error-błąd) musi przedmuchać go ktoś trzeźwy!!!!!
Twoja wola Panie, ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, noszę się z zamiarem kupna alkomatu ale jest tego tyle na rynku że nie mam pojęcia jaki wybrać i czym się kierować przy zakupie (półprzewodnikowe czy elektroniczne)? Znalazłem taki oto  http://allegro.pl/alkomaty-alkomat-alcosafe-s4-ustniki-kalibracja-i4821649899.htmlobjęty darmowym programem kalibracji. Co Wy na to?  Warto? Napiszcie jakie macie, jakie używacie, jakie możecie polecić? Zaznaczam że alkomat potrzebuję tylko na użytek własny nie na firmę. Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam o godz 7.00 jechać  w drogę a alkomat za xxxxxx zł pokaże mi ze nie mogę to co ? Mam zatelefonować do umówionych ludzi że nie przyjadę bo jestem nawalony? O 7.00 jest za późno! Trzeba o problemie myśleć wcześniej - pomaga :  http://www.alkoholoweliczydelko.pl/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.