Skocz do zawartości

Alkomat


piaskowy

Rekomendowane odpowiedzi

mój prosty alkomat nawet działa , powiem szczerze ostatnio gdyby nie alko to jechałbym  "wczorajszy"

Dzień wcześniej kosztowałem cytrynówki ,rano czułem się bardzo dobrze ale alko pokazywał 0,7 , popołudniu 0,5 a dopiero wieczorem 0,2 .Zdziwiony postanowiłem zap co to zapytać cytrynówka , okazało się że 60V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mój prosty alkomat nawet działa , powiem szczerze ostatnio gdyby nie alko to jechałbym  "wczorajszy"

Dzień wcześniej kosztowałem cytrynówki ,rano czułem się bardzo dobrze ale alko pokazywał 0,7 , popołudniu 0,5 a dopiero wieczorem 0,2 .Zdziwiony postanowiłem zap co to zapytać cytrynówka , okazało się że 60V. 

No to musiało byc bardzo dokładne "kosztowanie"! Nawet uwzględniając moc cytrynóweczki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konfiskatą samochodu to bym się nie zgodził bo w przypadku małżeństwa jest to dobro wspólne małżonków i stanowi jakąś wartość.

Moje pytanie brzmi dlaczego rodzina ma tracić przez frajera ?, czy nie wystarczy jakaś przymusowa praca w więzieniu bo w przeciwnym razie nie dostanie jeść. W obecnej chwili pijany sprawca wypadku najpierw zabija lub okalecza później idzie na wczasy do zakładu karnego i dalej jest naszym obciążeniem bo kto robi na jego wyżywienie i pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konfiskatą samochodu to bym się nie zgodził bo w przypadku małżeństwa jest to dobro wspólne małżonków i stanowi jakąś wartość.

Moje pytanie brzmi dlaczego rodzina ma tracić przez frajera ?, czy nie wystarczy jakaś przymusowa praca w więzieniu bo w przeciwnym razie nie dostanie jeść. W obecnej chwili pijany sprawca wypadku najpierw zabija lub okalecza później idzie na wczasy do zakładu karnego i dalej jest naszym obciążeniem bo kto robi na jego wyżywienie i pobyt.

Na logikę  może i masz rację  . Niemniej jednak z tą  pracą  za jedzenie dla skazanych to raz że wbrew konstytucji i moralnie nie teges,  a druga sprawa że niestety pracy niema dla uczciwych i grzecznych  więc skąd dla skazanych ? ,a poza tym  dla skazanych praca nie  jest karą,  a wręcz urozmaiceniem codzienności . Nie jesteśmy krajem z obozami pracy i gdzie łamane są  "prawa człowieka" .

Z drugiej strony pijany za kierownicą  to jak potencjalny morderca z obrzynem w dłoni. Samochód jak narzędzie zbrodni. Co z tego że zostanie pozbawiony prawa do prowadzenie skoro na parkingu nadal pojazd stoi i czeka aż  w niego ponownie wsiądzie.  Przecież  zasiadając po pijaku to tak jak by godził się  na utratę  pojazdu w wyniku niechybnego rozbicia.

Może nie konfiskata od razu ale nakaz sprzedaży pojazdu , jak nie to dopiero konfiskata.

Tak na dobrą  sprawę  nie jest to wszystko takie proste. :(

 

Niemniej jednak ja osobiście jestem ostatnim wymysłom rządowym (obowiązkowe alkomaty dla wszystkich kierowców) przeciwny. " Polak potrafi" i zaraz znajdą  się  sprytne obejścia przez zainteresowanych . W  firmach gdzie pomontowali alkomaty jeden drugiemu w "rurę dmucha" i wyjeżdżają  na podwójnym gazie.

Jestem abstynentem ,a będę  przymuszony do dodatkowych nakładów w imię idiotycznego rozwiązania . Ja i 99% innych kierowców ,którzy nie prowadzą  pod wpływem.

A poza tym cosik mi mówi że ten pomysł bardziej ma pomóc w finansowym rozwoju pewnych grup.

Już  kiedyś  tak odgórnie wprowadzono odpowiednie ustawy by poniektórzy dobrze na tym zarobili , np . "sprawa żelatyny " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie kumam co te alkomaty niby mają dać i jak powstrzymają pijanego kierowce n010.gif

Tomek, pijanemu nic. ale takiemu co jest "wczorajszy" (a takich jest większość), wynik wskazujący może pobudzić wyobraźnię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......................a druga sprawa że niestety pracy niema dla uczciwych i grzecznych  więc skąd dla skazanych ? ,a poza tym  dla skazanych praca nie  jest karą,  a wręcz urozmaiceniem codzienności . Nie jesteśmy krajem z obozami pracy i gdzie łamane są  "prawa człowieka" ......

.......................................

O jakiej pracy mówisz?

Pamiętasz wydarzenie z przed dwóch/trzech lat w niedemokratycznych USA: gwiazda muzyki, pod okiem kamer maszeruje z wiaderkiem i drapakiem do publicznego szaletu.

Nie nie- nie po to aby się załatwić.

 

Albo: zabrakło miejsc w kryminałach, więc gubernator któregoś stanu stwierdził że jeżeli żołnierze mogą żyć w namiotach na pustyni: rozkazał postawić takie same u siebie, doprowadził rurami wodę i tak jest do dziś.

 

No ale to prymitywny i nie demokratyczny kraj  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego, który jest "wczorajszy", żaden alkomat nie powstrzyma, gdyż jak ma w planie jutro prowadzić pojazd, a świadomie dzisiaj pije to jak to się ma do Jego zdrowego rozsądku. Nigdy bezpiecznie nie będzie prowadził pojazdu żaden kierujący nie mający zdrowego rozsądku. Przestańmy się oszukiwać i szukać dziury w całym. Nie dotyczy to tylko jazdy po alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................................Nie dotyczy to tylko jazdy po alkoholu.

Mądrą uwagę to i przyjemnie poczytać :)

Bo jakby pijani zabijali najwięcej pieszych.

A to chyba trzeźwe kobitki na przejściach eliminują najwięcej takowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

rano czułem się bardzo dobrze ale alko pokazywał 0,7 , popołudniu 0,5 a dopiero wieczorem 0,2

...

Piotrek, masz bardzo powolny metabolizm, wręcz niebezpieczny.

Proponuje więcej ruchu sportowego lub po prostu zrób badania lekarskie. 

Nie złośliwie czy kpiąco, tylko poważnie piszę, albo... ten alkomat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wprowadzenia alkomatów referendum nie będzie-więc gdybanie nic nie da.

Jeżeli rząd wprowadzi rozporządzeniem ten pomysł-trzeba będzie się do niego zastosować i tyle lub zapłacić mandat,który np. we Francji  wynosił 11 Euro-nie wiem właśnie jak jest  we Francji teraz-czy alkomat jest  zalecany czy obligatoryjny-dla turysty też?

Jeżeli wejdą alkomaty to będą to jednorazówki -koszt do 10 zł ,nie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.