Skocz do zawartości

Alkomat


piaskowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadanie przez kierowce alkomatu jest obowiazkowe m.in.na terenie francji,za jego brak mozna "zarobic"mandacik.

No tak ale to są jakieś jednorazowe, a tak naprawdę aby mieć dobry alkomat to trzeba wydać kilkaset złotych.

I tak naprawdę dobre alkomaty to te z sensorami elektrochemicznymi.

http://www.alko-test.pl/i3,jak-dziala-alkomat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam o godz 7.00 jechać  w drogę a alkomat za xxxxxx zł pokaże mi ze nie mogę to co ? Mam zatelefonować do umówionych ludzi że nie przyjadę bo jestem nawalony? O 7.00 jest za późno! Trzeba o problemie myśleć wcześniej - pomaga :  http://www.alkoholoweliczydelko.pl/.

wsiadłbyś do auta gdyby z tej internetowej stronki wyszło ze możesz a alkomat (nawet taki za 50zł) pokazał by że nie możesz??

 

boże, w innym dziale ludzi sie od "morderców" wyzywa bo przekroczyli z cepą 100 na autostradzie

a tu jakiś "wyliczanki na styk" ...

zasada jest (POWINNA BYĆ) ze nie jedziesz jeśli nie upłynęło conajmniej 24 godz po ostatnim piciu

i nie chodzi tylko o promile! ale - a moze przede wszystkim - o możliwosci motoryczne (spostrzegawczość, podejmowanie racjonalnych decyzji itp itd ...)

a jak nie możesz/cie dać sobie 24 godz przerwy z piciem przed jazdą tylko trzba noc wcześniej ładować w palnik

to czas sie nad tym zastanowić ... na trzeźwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może esperal zamiast alkomatu?

Ludzie nauczcie się raz na zawsze.

 

Pijesz nie jedziesz!!!!

 

Rozumiem, że wszystko jest dla ludzi i szwagrowi nie wolno odmówić. Ciekawe jak się później wytłumaczysz jak coś się stanie a twój super alkotest pozwolił na jazdę. Takie alkotesty za kilka stówek wskazują przybliżony wynik. Gdzieś czytałem test kilkunastu egzemplarzy od 50 do 1000zł i każdy nie wskazywał poprawnej wartości. Myślę, że to strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie bardzo "fajny" alkomat. Np. po weselu i przyjęciu ok. 0,5 jestem trzeźwy, a po zjedzeniu pomidorówki mam 1,5 promila :) Tyle są warte gadżety. Działają przez pierwsze kilka dmuchnięć, ale czy poprawnie - trudno powiedzieć :niewiem: 

Piszę powyżej o modelu za ok. 100zł, teraz tańszy

http://allegro.pl/bal1c-alkomat-cyfrowy-bezustnikowy-podswietlany-i5208249996.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia alkoholoweliczydelko.xls

wsiadłbyś do auta gdyby z tej internetowej stronki wyszło ze możesz a alkomat (nawet taki za 50zł) pokazał by że nie możesz??

 

boże, w innym dziale ludzi sie od "morderców" wyzywa bo przekroczyli z cepą 100 na autostradzie

a tu jakiś "wyliczanki na styk" ...

zasada jest (POWINNA BYĆ) ze nie jedziesz jeśli nie upłynęło conajmniej 24 godz po ostatnim piciu

i nie chodzi tylko o promile! ale - a moze przede wszystkim - o możliwosci motoryczne (spostrzegawczość, podejmowanie racjonalnych decyzji itp itd ...)

a jak nie możesz/cie dać sobie 24 godz przerwy z piciem przed jazdą tylko trzba noc wcześniej ładować w palnik

to czas sie nad tym zastanowić ... na trzeźwo.

Nie mam żadnego alkomatu no to nie mam takiego dylematu ale gdyby co do czego to wziąłbym to wskazanie pod uwagę. Poleciłem wam ten kalkulator bo biorę jego wyliczanki po uwagę ale nie rano ( można nie pamietać dokładnie ile czego sie wypiło) tylko przed decyzją ile i czego wypiję w odniesieniu do czasu planowanego użycia samochodu.

Miałem takie wesołe nocne imprezowanie (z forumowiczem) że poranna próba oszacowania zdolności do jazdy wskazała godzine 16. No i trudno - odczekałem.

Teraz już pamiętam - Piwo 0,5l /4 godz, piwo 0,33l/3 godz, piwo tzw niskoalkoholowe 0,33l/1 godz.

Takie to moje picie przy kolacji, przy obiedzie. 

 

Czy takie picie masz na myśli ?

 

Dlaczego miałbym czekać 24 godz?

 

Czy ktoś po 0,5 l piwa czeka 4 godz zanim pojedzie ?

 

 

 

Uważam ze ciekawsza jest starsza wersja liczydełka :

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może esperal zamiast alkomatu?

Ludzie nauczcie się raz na zawsze.

 

Pijesz nie jedziesz!!!!

 

Ha to już grubo pojechałeś :]   przecież nikt nie pisze o tym że pije i jedzie tylko ile po piciu trzeba czekać aby jechać :smirk:

A czekanie 24h po wypiciu 2 czy 3 piw to też przesada, ale już po osiągnięciu konkretnego K.O to 24h wskazane :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz już pamiętam - Piwo 0,5l /4 godz, piwo 0,33l/3 godz, piwo tzw niskoalkoholowe 0,33l/1 godz.

 

 

Te pauzy po wypiciu piany :piwko:   to chyba dla dżokeja - tak ? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to moje picie przy kolacji, przy obiedzie. 

 

Czy takie picie masz na myśli ?

 

Dlaczego miałbym czekać 24 godz?

 

Czy ktoś po 0,5 l piwa czeka 4 godz zanim pojedzie ?

 

oczywiście że nie o takim piciu pisałem w kontekście tych 24 godz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przetestowałem kilka i śmiało mogę polecić AL-8000 - bardzo powtarzalne, wiarygodne pomiary, licznik pomiarów (zakończonych pozytywnie/negatywnie), wysuwany ustnik + dodatkowe dokładane. Dobry czujnik elektrochemiczny.

 

http://alkopatrol.pl/pl/p/Alkomat-AL-8000-grafitowy-2-lata-kalibracji-uchwyt-do-telefonu/113

 

pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przetestowałem kilka i śmiało mogę polecić AL-8000 - bardzo powtarzalne, wiarygodne pomiary, licznik pomiarów (zakończonych pozytywnie/negatywnie), wysuwany ustnik + dodatkowe dokładane. Dobry czujnik elektrochemiczny.

 

http://alkopatrol.pl/pl/p/Alkomat-AL-8000-grafitowy-2-lata-kalibracji-uchwyt-do-telefonu/113

 

pozdr

Łukasz

A porównywałeś dokładność z urządzeniem mającym legalizację, czy ma takie same wskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie powtarzać

 

swego czasu testowałem kilka urządzeń do pomiaru zawartości alkoholu w organiźmie
otrzymywane wyniki były porównywane z wynikami na policyjnym alkosensorze z legalizacją
wyniki z tych urządzeń miały sie nijak do stanu faktycznego.
każde dmuchnięcie dawało inny wynik.
i nie było tak że któryś zawyżał a któryś zaniżał
wskazwyały jak chciały raz więcej raz mniej

wnioski:
- jeżeli chce się mnieć miarodajne wyniki to muszą być urządzenia z legalizacją
- jak już taka zabawka wskaże choć 0,01mg/l lub 0,01 promila to nie ma co wsiadać z kółko
- wyniki takich zabawek traktować tylko i wyłącznie jako rozrywka w trakcie zakrapianej imprezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się nie powtarzać

 

Mowa o alkomatach elekrtochemiczych. Sensory są te same. Policyjne alkomaty ( ich wskazania ) służą jako np.dowód przewinienia lub też nie, więc dodatkowo mają kwity na to z urzędu miar itp. że "wskazują dobrze". Czasy się zmieniły i nie poruwnujemy już jak kiedyś "balonika" z alkomatem policji, tylko alkomat z alkomatem o tych samych parametrach. Prawdopodobnie miałeś zabawkę półprzewodnkową co po zapaleniu fajki, wypiciu kawy wskazuje inne wyniki - zresztą i tak tego nikt nie zwreyfikuje...

Ostatecznie używając prywatnie wiadomo że nie należy ślepo w 100% wierzyć pomiarom i dzień wcześniej lepiej udpiścić z urżnięciem się na max, to wiadomo, ale też nie piszcie że ogólnie alkomaty to badziewie i kasa wywalona w błoto bo i tak źle wskazują.

 

napisz BJoe proszę co to były za urządzenia które testowałeś i tak wariowały..?

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.