Skocz do zawartości

Ankieta na temat karawaningu


Jakub Dudzik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja nie napisałem , żeby lustrować, tylko tak, z ciekawości bym się chciał dowiedzieć, a nawet jak dla organizacji turystycznej, no to co ?.

 

Pozdrawiam, po prostu ciekawy, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lucjan pytania 25-30 przy ankietach do prac mgr to standard :swieca: - wiem bo często wypełniam znajomym takie rzeczy.

 

Pozdrawiam i polecam troszkę dystansu do wszystkiego :jump:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lucjan - dziękuję za epopeję narodową i wypocony elaborat na temat ankiety, którym się tutaj popisujesz ale tak naprawdę nie pomagając proszę chociaż, żebyś nie przeszkadzał i domniemywał podstępu.

 

Wszystkim tym, którzy zdecydowali się mi pomóc jeszcze raz bardzo dziękuję i mam nadzieję ,że ankietą nie poczują się urażeni.

 

Temat mojej pracy: "Rozwój turystyki caravaningowej" - pracę będę bronił na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Moje imię i nazwisko już znacie :) Może te dane choć w niewielkim stopniu pozwolą potraktować ankietę jak ankietę a nie jako próbę inwigilacji;)

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich miłośników tematu!!:swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno kolego "lucjan" - gdybyś dobrze przeczytał mojego posta a nie powierzchownie go potraktował i oceniał, na pewno zauważyłbyś moje imię i nazwisko.

 

Proponuję "Chłopię" (cyt. lucjan) zmienić swój podpis, bo z całym szacunkiem chyba jeszcze psa nie spotkałeś...:swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) I jeszcze jedno kolego "lucjan" - gdybyś dobrze przeczytał mojego posta a nie powierzchownie go potraktował i oceniał, na pewno zauważyłbyś moje imię i nazwisko. Proponuję "Chłopię" (cyt. lucjan) zmienić swój podpis, bo z całym

szacunkiem chyba jeszcze psa nie spotkałeś...:swieca:

 

Otóż dobrze przeczytałem, nazwisko i imię dostrzegłem, ale również dostrzegłem niedawną rejestrację i ledwie 3 napisane posty.

 

W najmniejszym stopniu mnie to nieprzekonuje, bowiem gdyby zbieraniem ankiety i złożenim prośby poprzedzone zostało np. komunikatem admina, przedstawieniem się, wskazaniem tytułu pracy i uczelni (mógłbym sprawdzić czy to nie podstęp), wskazaniem przez admina forum na jaki adres należy ankiety składać, itp. to byłoby to w miarę wiarygodne i bezpieczne.

 

Nie dziw się, ale jestem ostrożny i przezorny, bo tego mnie życie wielokroć nauczyło, a w dobie powszechnej informatyzacji i możłiwości inwigilacyjnych szczególnie wyczuliło.

Zechciej zauważyć, że przy rejestracji na forum podanie jakichkolwiek wyimaginowanych danych jest prozaicznie proste i niekłopotliwe, podobnie jak i napisanie 3 postów by uśpić czujność potencjalnej ofiary.

Musimy pamiętać, że udzielenie odpowiedzi na wskazany adres, na jakiekolwiek pytanie może się wiązać z przekierowaniem np. na strony erotyczne lub inne niepożądane, rodzi potencjalne niebezpieczeństwo dla odpowiadajacego (jakie to się domyślcie, nie tylko zawirusowanie) łącznie z przechwyceniem mojego IP, danych o moim komputerze, systemie operacyjnym, zasobach i bazach danych, hasłach zgromadzonych na kompie. Wielu ludzi o tym nawet nie wie i bezwiednie/chętnie przystaje na wszelkie propozycje, byle tylko udzielić się, pomóc, nie mając świadomości jaki popełnili komputerowy ekshibicjonizm i jak szerokie wrota otworzyli w swoim komputerze na wszelkie zagrożenia.

A co będzie jak później zaczne otrzymywać niechciany spam o turystyce, oferty kart kredytowych lub kupna czegoś tam potrzebnego do turystyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucjan pytania 25-30 przy ankietach do prac mgr to standard :swieca: - wiem bo często wypełniam znajomym takie rzeczy.

 

Zgadza się, to standard, ale: przy budowaniu koncepcji przedsięwzięcia, działania marketingowego, wprowadzania na rynek nowego produktu, itp. itd., wywiadu gospodarczego o potencjalnych klientach, ich preferencjach, itp. sprzedawany później przez uczelnianych "naukowców" rozmaitym organizacjom, lub robiony pod konkretne zamówienie.

Coś niecoś o tym z racji wykonywanej pracy wiem. I dlatego jestem czuły na takie niewinne "okazje" i bezinteresownie o tym potencjalne ofiary uprzedzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wyłącz Ty lepiej komputer bo Cię zje. Najlepiej też nie wychodź z domu, bo Cię samochód przejedzie albo wróżka rzuci na Ciebie urok. Wybacz, że uśpiłem Twoją czujność - jestem agentem - przysyła mnie Kaczyński, żebym dowiedział się gdzie rozbijasz namiot.

 

Zamieszczenie postu zaproponował mi Tomii i na szczęście nie wszystko musi wyglądać jakbyś sam sobie tego życzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra spokojnie już :-]

Kuba rozmawiał ze mną na gg już jakiś czas temu i dostał ode mnie pozwolenie na przeprowadzenie ankiety na naszym HP :ok: - wiadomo studenci muszą sobie pomagać :jump:.

 

Lucjanie masz rację, że od razu powinienem napisać iż Kuba przeprowadza ankietę za moją zgodą :-]. Rozumiem też Twoje obawy dotyczące "sprzedaży" wyniku ankiety, ale do wypełnienia jej nikt Cię nie zmusza. Wydaje mi się, że zrobiłeś Jakubowi trochę antyreklamę :swieca: - więc jeśli następnym razem coś takiego Cię zaniepokoi to może daj znać privem Moderatorom czy Administratorom, że według Ciebie jest coś nie tak.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy... Piękna Octavia... Mam sentyment :)

Gdybyś coś potrzebował do niej to daj znać:jump:

Niestety zdjęcie już nieaktualne :swieca: , z drugim autkiem jeszcze nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...). Kuba rozmawiał ze mną na gg już jakiś czas temu i dostał ode mnie pozwolenie na przeprowadzenie ankiety na naszym HP :jump: - wiadomo studenci muszą sobie pomagać :swieca:. Lucjanie masz rację, że od razu powinienem napisać iż Kuba przeprowadza ankietę za moją zgodą :ok:. Rozumiem też Twoje obawy dotyczące "sprzedaży" wyniku ankiety, ale do wypełnienia jej nikt Cię nie zmusza.

 

No i teraz sprawa jest jasna.

 

Wiedziałeś i nie powiedziałeś o tym innym uczestnikom. Co stało na przeszkodzie nas uprzedzić?

Jako admin powinieneś być szczególnie zainteresowany chronieniem forumowiczów przed nieuprawnionym dostępem do naszych kompów i ochronę tę powinieneś nam zapewniać w maksymalnym stopniu. Nie tak dawno była dyskusja o niechcianym spamie, przecież wysyłajac odpowiedź na nieznany serwer, ujawniamy adres mailowy, IP i sami sie o ten spam prosimy. Spamboty tylko czychają na takich frajerów.

 

Sam przyznajesz, że nie obca jest Ci wiedza, jak groźne mogą być skutki przejęcia władzy nad naszymi komputerami przez hakerów, policję, śłużby specjalne, itp, itd. Kto tego sobie nie uświadamia i próbuje drwić z moich ostrzeżeń - a takich wypowiedzi padło tutaj kilka - ten jest lekkomyślny, żeby nie powiedzieć ..... Życzę takim ludziom nadal dobrego samopoczucia, bo widzę że mało wiedzą, jak mało wiedzą o niebezpieczeństwach czychających w otwartej sieci informatycznej.

 

A ankiety nie zamierzałem wypełniać, bo z natury rzeczy nie wypełniam - jeżeli nie muszę - elektronicznie jakichkolwiek kwestionariuszy, ankiet, druków. Sam wiesz, że im dłuższy plik źródłowy, tym więcej w nim można upakować spy`ów, pluskiew i innego dziadostwa.

Myśłę, że czas zakończyć wyjaśnianie dlaczego tak zareagowałem, nie w swoim interesie, tylko w interesie niczego nieświadomych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.