Skocz do zawartości

Krany - znormalizowane rozmiarowo??


RULAK

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie. Otóż nie. A mianowicie w moim bojlerze Carver Cascade padł zawór zwrotny. Takie małe i się rozsypało. Dlatego też zamiast to naprawić, co byłoby niezmiernie kłopotliwe, zastosowałem na wejściu wody do cepki zawór zwrotny. Przypuszczam, że tak wyszło, że zbiornik a trochę przewody wody pełnią rolę takiego zbiornika przeponowego. Myślę, że bardziej przewody. Widać je trochę na 3 zdjęciu. Cała instalacja wymieniona na takie przezroczyste, zbrojone kupione w sklepie ogrodniczym. Być może wrócę do tematu zbiornika gdy pobawię się w regulację z manometrem.

Powiem tak, że na warunki przyczepkowe takie rozwiązanie już działa mi bardzo dobrze, a i żona jest bardzo zadowolona, to najważniejsze.

Hydrostat działa pewnie i da się regulować. Tylko przez krótką chwilę, zanim spadnie ciśnienie, woda leci deczko wolniej by po chwili jak się włączy lecieć normalnie ja przy wyłącznikach kranowych.

Dla mnie to rozwiązanie ma też tą zaletę że hydrostat załatwia sprawę raz a dobrze, a następne baterie i krany mogą być normalne domowe, ogólnie dostępne.

Spróbuję jutro zdemontować hydrostat to zrobię zdjęcie jego wnętrza i podam wymiary sprężyny.

 

A jeszcze jedno. Ciśnienie maksymalne jakie daje pompka jest stosunkowo nie duże, mniej niż 1atm. , chyba waha się to gdzieś między 0,5 a 07 atm.. Zawór bezpieczeństwa ja mam w bojlerze.

Taki zbiornik przeponowy przypuszczam, że lekko poprawiłby przepływ wody po włączeniu wody, ale czy aż tak, że warto go zastosować. Tu potrzebne byłyby próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również myślę o przeróbce kranów - ze względu na to że w kuchni i prysznicu oba są na 2 kurki a ja i reszta rodziny lubimy z wajchą - poza tym uważam, że to oszczędza wodę.

 

mam instalację wodną bez mikrowyłączników - jak ciśnienie spada to odpala się pompka - płynnie nie zauważalnie - mam bojler cascade II gazowo elektryczny.

 

mam nawet dwie wolne baterie - zmieniałem w mieszkaniu - jedna jest nowa. Nie wiem tylko czy będzie w miarę dobre ciśnienie - kran o wiele szerszy - średnica strumienia + perlator?

 

2 pytanie - chcę wykonać przyłącze wody "miejskiej" na szybkozłączkach - nie chcę płacić 250zł za dedykowane gniazdo montowane w ścianie przyczepy - z reduktorem. Skoro krany itak wymieniam na nowe zwykłe - nie będzie problemu z ich kapaniem - tylko mam pytanie czy np bojler wytrzyma ciśnienie wody sieciowej ? czy lepiej założyć redukcję ? - zakładam poprawienie wszystkich łączek / rozgałęzień wody w przyczepie - tak aby nie zrobić sobie w środku powodzi.

 

martwią mnie tylko ceny baterii prysznicowych - z wyciąganą słuchawką - bez 250pln nie ma o czym myśleć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - znalazłem taki wynalazek,

 

wygląda jak zwykła bateria z mieszaczem ale ma mikrowłącznik !

 

http://www.ebay.de/i...=item1c21fab833

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec,

 

Carver Cascade ma bezpiecznik ustawiony na 3 bary ( 44 psi). Tak doczytałem z dokumentacji.

 

O o fragment tłumaczenia translatora Googla:

 

Podgrzewacz wody Cascade został zbudowany do użytku w kempingowy lub przyczepa kempingowa. Sieci ciśnienie wody zasilającej jest zbyt duża, tak nie może być bezpośrednio podłączony.

 

Został on opracowany do użytku z pompami przyczepy, przy ciśnieniu nie przekracza 20psi [1.4 Bar.] Większość pomp używać 10psi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec,

 

Carver Cascade ma bezpiecznik ustawiony na 3 bary ( 44 psi). Tak doczytałem z dokumentacji.

 

O o fragment tłumaczenia translatora Googla:

 

Podgrzewacz wody Cascade został zbudowany do użytku w kempingowy lub przyczepa kempingowa. Sieci ciśnienie wody zasilającej jest zbyt duża, tak nie może być bezpośrednio podłączony.

 

Został on opracowany do użytku z pompami przyczepy, przy ciśnieniu nie przekracza 20psi [1.4 Bar.] Większość pomp używać 10psi.

 

 

 

dzięki za odpowiedź, w takim wypadku trzeba reduktor, widział Ktoś gdzieś tańszy niż 200zł? nie musi być z gniazdem montażowym, może być na węża..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - znalazłem taki wynalazek,

 

wygląda jak zwykła bateria z mieszaczem ale ma mikrowłącznik !

 

http://www.ebay.de/i...=item1c21fab833

 

a te krany są u nas, niestety cena od 200zł

http://allegro.pl/kran-z-mikrowlacznikiem-florenz-star-okazja-duni-i1985500229.html

 

takie coś chciałem założyc u siebie, jako prysznic i kran do umywalki

http://allegro.pl/zawor-z-wylewka-prysznicowa-kran-bateria-z-wyl-i1960040895.html

tylko cena trochę zaporowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jest tak jak mówił Konrad ,mam otwór w zlewie i ma fi ok18mm więc będę musiał rozwiercić ,ale niestety mój rozwiertak ma 24.7 mm wiec ciut przy mało :(:niewiem: Skoczę jutro do OBI może znajdę tanszy niz pokazał Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.