Skocz do zawartości

Krany - znormalizowane rozmiarowo??


RULAK

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten kran zainstalowany w mojej przyczepce i pisałem na forum o problemach mieszania wody. Powiem krótko, wyrzuciłem to badziewie i zainstalowałem normalną baterie kupioną w sklepie bez wyłącznika. Zamiast wyłącznika zainstalowałem elektrozawór hydroforowy. Działa super, a szczególnie super miesza wodę, bo jest regulacja typu góra dół - siła strumienia, lewo prawo - miesza.

Kran London to namiastka tego działania. Na wiosnę zainstaluję drugi taki sam w łazience.

 

JurekM

 

A zapomniałem, postaram jutro zrobić zdjęcia jak to wygląda u mnie i pokażę na naszym forum.

 

JurekM

 

ale Twoje rozwiązanie nie kosztuje chyba 65zł ?

za tę cenę cudów nie ma, kran działa jak działa, miesza dobrze,

wadą jest to że woda ciepła/letnia leje się pełnym strumieniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym to poznałeś ? :niewiem:

 

Na foto dostrzegłem połowę symbolu, jaki stosowano w sprzęcie audio przy gałce "BALANCE" , czyli dwa przeciwsobne rozciągnięte trójkąty.

Do góry ciepła, na dół zimna.

Środek to zero/wył. Nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto dostrzegłem połowę symbolu, jaki stosowano w sprzęcie audio przy gałce "BALANCE" , czyli dwa przeciwsobne rozciągnięte trójkąty.

Do góry ciepła, na dół zimna.

Środek to zero/wył. Nie tak?

 

nie tak :skromny: zero masz na dole i pokrecając w górę masz najpierw zimną wodę, później miesza i na samej górze jest full gorąca. Wadą jest to jak Konrad napisał, że siłę strumienia można regulować tylko na zimnej. Ciepła woda leci na full. Osobiście mnie to drażni, ale za taką kasę nie ma co więcej od kranu wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto dostrzegłem połowę symbolu, jaki stosowano w sprzęcie audio przy gałce "BALANCE" , czyli dwa przeciwsobne rozciągnięte trójkąty.

Do góry ciepła, na dół zimna.

Środek to zero/wył. Nie tak?

 

nie, leci zimna najpierw powoli, potem całym strumieniem, a dalej zaczyna mieszać

minus taki że ciepłej nie da się odkręcić trochę ... musi lecieć na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten znaczek/symbol sugeruje inne działanie a na foto wajcha jest po środku.

Jeśli stratujemy od dołu, to mamy taką kolejność:

pompa start>zimna mniej>zimna max>ciepła mniej>ciepła max.

Tak to postrzegam z Waszego opisu.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten znaczek, symbol sugeruje inne działanie a na foto wajcha jest po środku.

Jeśli stratujemy od dołu, to mamy taką kolejność:

pompa start>zimna mniej>zimna max>ciepła mniej>ciepła max.

Tak to postrzegam z Waszego opisu.

 

pompa start>zimna mniej>zimna max>letnia max>ciepła max.

 

max= ciśnienie, nie temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak jest w praktyce czy też jest to domysł?

Jeśli takie rozwiązania stosuje się do prysznica, to gdzie tu idea? Oszczędne umycie się w ciepłej wodzie

nie istnieje nawet w opcji.

Ja potrafię w dziczu z myciem głowy włącznie w kilku litrach się wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak jest w praktyce czy też jest to domysł?

Jeśli takie rozwiązania stosuje się do prysznica, to gdzie tu idea? Oszczędne umycie się w ciepłej wodzie

nie istnieje nawet w opcji.

Ja potrafię w dziczu z myciem głowy włącznie w kilku litrach się wyrobić.

 

ja mam podobny kran i tak to działa, sądzę że ten ma tak samo

 

chcesz oszczędnie ... pompka małej wydajności - 10L/min :skromny::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak jest w praktyce czy też jest to domysł?

Jeśli takie rozwiązania stosuje się do prysznica, to gdzie tu idea? Oszczędne umycie się w ciepłej wodzie

nie istnieje nawet w opcji.

Ja potrafię w dziczu z myciem głowy włącznie w kilku litrach się wyrobić.

 

a kto tu mówi o prysznicu :niewiem: to kran do umywalki. Fakt wodę można oszczędzać tylko zimną, bo ciepła na full :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad_b , a właśnie tyle kosztowało. Bateria chińska, bardzo fajna może nie najwyższej jakości ale w cepce naście razy mniej używana niż w domu. A wyłącznik hydroforowy niecałe 30zł. Mała jego regulacja, usuniecie małej sprężyny od histerezy i dużej na słabszą. To wszystko. Wstępne testy przeszedł układ super. Na wiosnę kupię sobie manometr na małe ciśnienie za 20zł i jeszcze bardziej precyzyjnie doreguluję. Faktem jest, że na allegro są takie baterie z wyłącznikiem a ich koszt to 200zł +-. A i baterie tez kosztują od tych 35zł w górę wielokrotnie.

Tu jest link do moich problemów jakie miałem z tym kranem.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/3824-bojler-gazowy-carver-cascade-2/page__st__45

 

i dlatego usilnie starałem się jego pozbyć.

 

A to podobny do mojego hydrostat

http://allegro.pl/wlacznik-cisnieniowy-wylacznik-hydrostat-1-4-fv-i1998403769.html

 

JurekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad_b , a właśnie tyle kosztowało. Bateria chińska, bardzo fajna może nie najwyższej jakości ale w cepce naście razy mniej używana niż w domu. A wyłącznik hydroforowy niecałe 30zł. Mała jego regulacja, usuniecie małej sprężyny od histerezy i dużej na słabszą. To wszystko. Wstępne testy przeszedł układ super. Na wiosnę kupię sobie manometr na małe ciśnienie za 20zł i jeszcze bardziej precyzyjnie doreguluję. Faktem jest, że na allegro są takie baterie z wyłącznikiem a ich koszt to 200zł +-. A i baterie tez kosztują od tych 35zł w górę wielokrotnie.

Tu jest link do moich problemów jakie miałem z tym kranem.

 

http://forum.karawan...-2/page__st__45

 

i dlatego usilnie starałem się jego pozbyć.

 

A to podobny do mojego hydrostat

http://allegro.pl/wl...1998403769.html

 

JurekM

 

:hmm:

a baterie masz takie domowe zwykłe ?

jak prysznic ?

 

kiedyś myślałem o przeróbce na ciśnieniową instalacje :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia.

Jak widać bateria w kuchni, normalna domowa. W łazience widać co mam, do wymiany. A prysznic chcę zrobić na zewnątrz wykorzystując zaślepione przewody ciepłej i zimnej wody do jej spuszczania na zimę. Nie jestem zwolennikiem prysznica wewnątrz cepki ze względu na wilgoć. I tak jeździmy na deski windsurfingowe to kąpieli mamy dużo.

Jak pisałem, układ przeszedł bardzo pomyślnie próby cały sezon 2011 około 2,5 miesiąca. Chcę jeszcze pobawić się w precyzyjne doregulowanie na manometr, choć mogłoby to już tak pozostać. Ponadto myślę zrobić sygnalizację, zabezpieczenie że zbiornik jest z wodą. Ale jak się lubi cepki to i majsterkować przy nich też. Koszt niewielkie.

post-3850-0-85459100-1324036310_thumb.jpg

post-3850-0-04980800-1324036352_thumb.jpg

post-3850-0-90437500-1324036399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JurekM,

rozumiem, że masz masz instalację ciśnieniową..? Jest tam jakiś zbiorniczek przeponowy (akumulator ciśnienia)? Duży on jest? Czy ktoś wie, czy da się kupić osobno taki zbiornik?

No chyba, że najmniejszy zbiornik przeponowy z CO.

EDIT:

najmniejszy zbiornik 2l Refix DE lub Refix DD membrana posiada atest PZH.

Średnica zbiornika 132mm, wysokość 260mm; Przyłącze na dole 3/4" .

JurekM, Twój zbiorniczek ma mniej więcej takie wymiary, czy może jest mniejszy?

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.