Skocz do zawartości

Troche o holownikach, czyli czym ciągamy swoje przyczepki?


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

CO DO SPALANIA, TO NIE WAŻNE, MOJA KIESZEŃ.

NIE MOGĘ JEDNAK UWIERZYC JAK SZYBKO MOŻNA OCENIC ŻE KŁAMIĘ , NIE ZNAJĄC PARAMETRÓW SILNIKA. A MOŻE TO NIE MA ZNACZENIA?

 

 

Cudów nie ma, a o takich pisałeś :hop1: I nie ważne jaki byłby to silnik. A chyba była mowa o TDI, nie mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A mój modeo 1,8TD pali 2 litry rzepakowego,ladnie pachnie,czasami dolewam oliwy z oliwek ,a dla zapachu i koloru olelelum z orzechów nerkowca :hop1: ,a do tego 5 litrów ropy ruskiej,oczywiście "joke" ,bez przyczepy 6-7 trasa z przyczepą coś około 10l.-przyczepa 870 kg.W mieście nie liczę i nie sprawdzam.Słaba pamięć,twardy dysk chyba lekko się skurcza,albo po prostu lenistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak troszkę żartujemy to kiedyś jak jeździłem peugeotem to liczyłem spalanie i oleju napędowego i silnikowego. BYło 55litrów ON na 1000km i 8litrów silnikowego na 1000km :hop1: Remont silnika był nieopłacalny więc kupiłem motorek z C15 i było już normalnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam więc za te wielkie litery. Nie będę więc pisał wcale.

Nie obrażam się oczywiście, poprostu będzie ładniej na forum.

Pozdrawiam wszystkich. Miłych i pogodnych wakacji. :hop1:

 

sorry, ale to nie ma nic wspolnego z tym forum, tylko ogolnie z "netykieta" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam więc za te wielkie litery. Nie będę więc pisał wcale.

Nie obrażam się oczywiście, poprostu będzie ładniej na forum.

Pozdrawiam wszystkich. Miłych i pogodnych wakacji. :hop1:

 

A jednak potrafisz pisac bez CapsLocka :):]:D:):]

Od razu lepiej się czyta :ok:

Tak trzymaj :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja za dw atygodnie jade do polski, posiadam auto Opla Vevtre B 2.0 Di 82 km , bede ciągnoł ABI ACE RALLYMAN 690 kg masy wlasnej trasa okolo 1600km ,dam znac jak mi palil, bo mam tylko przejechane ok 70km i spalil mi chyba cos okolo 6 litrow (sporo wzniesien i troche miasta), mam pytanie do znawcow, czy mozecie mi powiedziec co mam sprawdzic przed taka podróżą w mojej przyczepce ? jestem poczatkujacym caravniazykiem :) gg7539165

http://img411.imageshack.us/my.php?image=20080707649mediumqn3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokałdnie całe oświetlenie zewnetrzne

 

sprawdź czy działa poprawnie hamulec przyczepy

 

a zanim odjedziesz sprawdź czy wszystko jest dobrze zamocowane w środku i pozamykane,

 

i czy koło manewrowe przednie jest dobrze podniesione i porzadnie zablokowane

 

ja tego nie sprawdziłem - dziecko moje lekko je poluzowało i jak dojechałem to się okazało że kołą już nie ma bo się stopiło - jechałem nocą

 

a i jeszcze jedno ciśnienie w oponach przyczepy

 

jak już sprawdzisz wszystko to po przejechaniu około 50 km sprawdź czy się nie grzeją piasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znac jak mi palil, bo mam tylko przejechane ok 70km i spalil mi chyba cos okolo 6 litrow (sporo wzniesien i troche miasta),

 

Kolega ma taką vectre to z budką około 600kg pali około 7l ON nie przekraczając 80km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sharan 140KM + Knaus 530 (max 1200 kg) do 10l/100km ON. Na piątym biegu normalnie 80-90 bez zająknięcia. W zeszłym roku Volvo V40 Di 95KM tylko 4 bieg i spalanie do 10//100km.

 

pozdrawiam

ps. W sobotę na Węgry. ogień na tłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam więc za te wielkie litery. Nie będę więc pisał wcale.

Nie obrażam się oczywiście, poprostu będzie ładniej na forum.

Pozdrawiam wszystkich. Miłych i pogodnych wakacji.

Tak sprawy nie stawiaj bo nie oto chodzi.

Niechce się wymądrzać ale w netykiecie pisanie dużumi literami oznacza krzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się powtórzę to przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

dla mnie najważniejsze jest to aby dobrać odpowiedniej mocy holownik do odpowiedniej przyczepy.

a teraz humorek:

http://pl.youtube.com/watch?v=cqLxsSc1k4s

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtórzyłeś sie. To kultowy film. Ale nieszkodzi. Zawsze z taki sam mam ubaw jak to oglądam, Ale na miejscu tego gościa to bym niechciał być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mondeo 1.8td, przyczepa kip 800 kg pusta, dmc 1000 kg... trasa 750 km, średnie spalanie 9,3 l ropy.

Prędkość - nie będę mówił, że 70 km/h przez całą drogę... bo i 100 km/h się jechało czasem... powiedzmy, że połowę przejechałem przepisowo, drugą połowę ciutek szybciej.

Normalnie na trasie pali 6,9l-7,2l - nie jest więc źle. 2,1l więcej to nie tak dużo, jak się spodziewałem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.