Skocz do zawartości

Uszczelka przy klapie do szamba


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z zaciekawieniem Twojej opowieści i muszę powiedzieć z perspektywy czasu, że masz niebywałe szczęście. Ja też pierwszy w życiu wypad odbyłem z pełną toaletą. Pomyślałem , że opróżnię ją po powrocie do domu (300 km). Już na pierwszym postoju, gdy chciałem umyć ręce w przyczepie okazało się, że większość zawartości zbiornika na fekalia znajduje się w przyczepie. Jednym słowem nie próbuj tego więcej bez względu na fakt czy będziesz miał uszczelkę, czy nie. Taka jest moja rada, bo wylanie tego świnstwa zajmie Ci chwilę, a sprzątanie i wietrzenie znacznie więcej czasu. Cała wiksa polega również na przycisku odpowietrzającym. W czasie jazdy zmienia się w zbiorniku ciśnienie gdy fekalia się przelewają i to było miejsce dość sporego wycieku. Poza tym oring tam się znajdujący może być przybrudzony, bądź uszkodzony. Natomiast w czasie jazdy mam pełen rezerwuar wody w górnym zbiorniku i nie mam obawy o jakiekolwiek wycieki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba coś nie tak!. Ja mam C2 model dokładnie, i:

- mam identyczną uszczęlkę na klapie jak Ty (TY JA MASZ) i służy ona wyłącznie do zabezoieczenia przed deszczem, żeby woda czy podczas postoju czy jazdy do srodka się nie nalała,

- kaseta jest sama w sobie uszczelniona, i w C2 GDYBY się coś wylało to i tak nie wycieknie przez tą klape tylko na podłogę, kaseta jest w takiej plastikowej obudowie i to na dodatek delikatnej, nieszczelnej itp itd

- przejechałem z pełnym, pustym, do połowy pełnym kibelkiem kilkanaście tysięcy km i nigdy nie uzależniałem czyszczenia kibla od jazdy (a raczej mało siedze w miejscu) i w mojej Hobby (99r), więc jeśli komuś coś cieknie w trakcie jazdy to ma problemy na uszczelnieniu samej kasety.

Pozdr

Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:hop1:

ale dałem plame.

pomocy!

podczas wylewania z kasety od wc nakrętka wpadła mi w kanalize.

gdzie można coś takiego kupić? używane , nowe

oprócz tego musze zmienić uszczelkę gumową prz klapce górnej. bo przy robieniu wiadomo co - przecieka co nieco i śmierdzi :bukiet:

no i najciekawsze nie mam takiel zasłonki jak na foto.

i jeszcze jedno mam na obudowie wc wskażnik ilości ale w kasecie nie ma czy coś się urwało? wiecie jak to zrobić bo bo przepełnieniu kasety to dopiero bajzel.

raz miałem coś takiego i w trakcie jazdy cię wylewało odpowietrznikiem

może ktoś zna temat

co prawda śmierdzący

 

Marek

post-20578-imported-56d0c221-1580-4a31-a73f-1e0cca54f506_thumb.jpg

post-20578-imported-fcb7e853-1ad1-4475-b9f9-9e40c4869860_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zagladales tutaj? http://www.miriad-products.com/

i jeszcze jedno mam na obudowie wc wskaznik ilosci ale w kasecie nie ma czy cos sie urwalo?

sprawdz czy w kasecie jest plywak i czy nie jest przerzucony na druga strone badz uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.