Skocz do zawartości

Hobby - Przewodnik po modelach


konrad_b

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Planuję kupić dzisiaj Hobby 440 z 1999r. Szukam wszelkich informacji na jej temat, czy możecie coś powiedzieć o tej przyczepie? Mam pewne wątpliwości czy moje Audi 1.6 (benzyna...) 102 KM pociągnie taki ciężar.  Z dowodu rejestracyjnego wynika, że masa własna tej przyczepy jest taka sama jak DMC czyli 1200 kg. Nie wiem czy to błąd w papierach czy rzeczywiście tyle waży?

 

Dziękuję Wam z góry za rzeczowe i pomocne informacje.

 

Pozdrawiam!

 

Witaj Daniel.

Czasami Hobby robiło tak, że MW i DMC podawało tą samą wartość.

Zważenie próżnej przyczepy poda ci prawidłową wartość.

Jeżeli chodzi o twój samochód - miałem swego czasu Hobby 420 i 100 konny diesel wystarczał, potem kupiłem właśnie 440-stkę i już było za mało. Zamieniłem na diesla 150 konnego.

Obawiam się, że twoja benzyna będzie się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, ja swoją 420 (DMC = 1350kg, masa realna podczas wyjazdu = 1240kg) ciągałem Passatem B5fl w benzynie 2.0l/136KM.

Było na granicy i auta się pozbyłem zanim zajechałbym silnik.

Według mnie 1,6 z tej stajni nie da rady z budą 1200kg, niestety. Bardzo szybko zajedziesz silnik a w góry nawet nie myśl aby jechać (ja się passatem nie odważyłem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy może ktoś ze znawców marki podpowiedzieć mi jaki to jest model Hobby i z którego może być rocznika?

 

post-24819-0-63942300-1498816647_thumb.jpg

 

post-24819-0-21001800-1498816687_thumb.jpg

 

 

Jakie ma mocne/słabe strony (chodzi mi głównie o trwałość)

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś ze znawców marki podpowiedzieć mi jaki to jest model Hobby i z którego może być rocznika?

 

attachicon.gifWP_20141026_002.jpg

 

attachicon.gifWP_20141026_003.jpg

 

 

Jakie ma mocne/słabe strony (chodzi mi głównie o trwałość)

 

Z góry dziękuję

Mi to wygląda na 460UFe z DMC1350kg bo mam podobną ale La Vita Veneto- http://forum.karawaning.pl/topic/8731-lista-członków-hobby-club/?p=481519 i http://forum.karawaning.pl/topic/22633-kilka-pytań-kupującego/?p=538757

Moja jest z 2010 r. więc ta też będzie coś w tych okolicach.

Mam ją od roku i do słabych stron mogę zaliczyć bakistę, która popękała już u poprzedniego właściciela. Po zakupie wywaliłem podnośnik od klapy bo pewnie ja albo moja rodzinka wcześniej czy później by ją rozwaliła. Prowadzą ją 2 holowniki (Chevy Orlando i Mitsu L200) i za obydwoma idzie jak po sznurku. Poprzedni właściciel targał ją VW Touaregiem i też sobie chwalił jej prowadzenie więc to jej mocna strona. Do słabostek należy zaliczyć niską ładowność- ja mam w DR 900kg MW ale w rzeczywistości waży coś koło 1100-1150kg- strzelam z wagą bo moja waży więcej z powodu solarów, klimy, itp. Jednakże na pierwszy nią wyjazd zapakowaliśmy zdecydowanie za dużo i też dała radę ale już teraz bardziej szczegółowo dobieram kilogramy :]

Ostatnio przy zakupie markizy workowej wyszło na jaw, że kedra jest bardzo ciasna i nie dało się ją tam wcisnąć ale jak widzę na fotkach tu już markiza jest więc nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Który rocznik ma wg Was ta hobby 470? Sądząc po zderzaku i wg informacji z 1 strony tego wątku jest nieco starsza niż 1996 tak jak w opisie na olx, albo źle czytam opisy, ale mi pasują tutaj lata 93-95:

f4iVWmG.jpg

Zastanawiam się nad jej zakupem... 

Ten rok czy dwa różnicy nie są jakimś problemem, ale wolałbym wiedzieć.

 

Edytowane przez typ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam '95 i już nowsze światła z tyłu. Tutaj rozbierzność może być spowodowana błędem wydxiału komunikacji. Kiedyś wpisywali w polski DR jako datę produkcji datę pierwszej rejestracji za granicą. Ta potrafila odbiegać czasem 1-2 lata od daty produkcji. 

W każdym razie ten model to model do '95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Co myslicie o tej przyczepie, z tego co widzialem na innej aukcji tego sprzedajacego to w łazience brakuje mebli, oryginalnej toalety, jest tylko prysznic. Mysle ze ktos sobie przerobil na duzy prysznic bo watpie ze tak bylo oryginalnie bez szafek i wc. No i do tego kuchenne okno uszkodzone. https://www.otomoto.pl/oferta/fendt-hobby-excelent-elektryczny-podgrzewacz-wody-przenosne-wc-klimatyzacja-oplacona-ID6C5AaT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ta przyczepka jest po Romach. Chociaż nie ma dużych okien to toaletę przenośną ktoś wsadził do bakisty żeby po prostu była. Przyjechała z Francji i to też wiele tłumaczy na temat jej pochodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich, jestem tu nowy.
Zamierzam kupić przyczepę, dotychczas miałem Adrie z 1979 i TEC z 1988 rok.
Podobają mi się Hobby z odstającym zderzakiem a więc 92-94 rok
Już się z orientowałem że hierarchia to Clasic, de Lux i Prestige ale są też excellent
Co do numeracji to 420, 425, 440 itd to czy to są wielkości , rozmiary ?
Mam na oku taką właśnie 425 i ma MW i DMC po 1000 i tak jest na tabliczce, to co nic nie mogę załadować ?  A do tego jest różnica czy ciągnę 1000 kg czy 690 (bo może taka jest MW)
Wiem że wolę de Lux lub Prestige bo lubimy z żoną drewno, te biaeł czy szare jakoś nam ne leżą, ale co z resztą oznaczenia czyli numeracją ?
Mam taką na oku, do wymiany jest okno to przy drzwiach, jest pęknięte i ktoś wkrętami przykręcił je na stałe do ramy okna, niestety mam 150 km w jedną stronę, sądzicie że warto się nie zainteresować ?

Sprzedający odpowiada na wszystkie pytanie i robi zdjęcia tego co chcę, ale co na żywo to na żywo, może ktoś z Was jest z tej okolicy i mógłby zerknąć na tą przyczepę ?

Największe obawy mam że kupił ją 2 miesiące temu i już sprzedaje, powody zawsze ktoś wymyśli, ale jednak zastanawiające ?
https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-hobby-425-CID5-IDKWy83.html?reason=observed_ad

chatAttachment - 6

image

image

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.