Skocz do zawartości
Tomii

Zabezpieczenie przyczepy na zimę

Rekomendowane odpowiedzi

Tomii

Dziś zajrzałem do przyczepki. Wszystko ekstra i super poza tym, że przy oknach nadmuchało mi trochę śnieżku :? . Dlaczego nadmuchało - bo okien nie domknąłem szczelnie tylko zostawiłem na tej mikro nieszczelności :? (szyba nie dociska uszczelki). Od dziś okienka są zamknięte szczelnie a przyczepka wietrzy się przez dziurę w podłodze zrobioną do "turbo" lodówki :?.

I jeszcze takie jedno zdjątko :?:?:?

album_pic.php?pic_id=154.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin T

Zly Tomii zly Tomii :? .....nawe folii na dach nie polozyles :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Żeby gniło pod folią :? ? Teraz przyczepka ma naturalną pierzynkę ze śniegu :?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin T
Teraz przyczepka ma naturalna pierzynke ze sniegu :?

a przy roztopach woda wejdzie tam gdzie moze wejsc, przyjdzie dobry mroz i bedzie rozpychal.

Zreszta bylo juz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii
a przy roztopach woda wejdzie tam gdzie może wejść, przyjdzie dobry mróz i będzie rozpychał

Nie bądź takim pesymistą - na następną zimę może będzie wiata :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin T

no :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawwl

Jak możesz to opuść trochę przód. Słoneczko przygrzeje ,śnieżek spłynie i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Tak właśnie jest, noskiem do dołu :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxpolalu

Tomii a może by trochę miotełką :? - konstrukcja mogłaby się odprężyć :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Hmm lubię robić przy przyczepie, ale w ciepłe i słoneczne dni :?.

Może jutro w przerwie między nauką wyskoczę i zdejmę z niej śnieg :?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
misiek16243

Ja w sobote ściągałem z naszej śnieg... :? Miotełka, drabina i po robocie :? No troche mi butrzy przemokły ale zawsze lepiej wyglada :? Lepiej tak zrobićniż na wiosne mieć problem z zaciekami :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kera766

Witam, odświeżam temacik-ja swoją tak przygotowalem na dłuższą drzemkę(niebieskim kawalkiem plandeki zabezpieczylem niedawnoa zamontowany napęd enduro 2) no i zakladam jak ja to nazywam kola zimowe co by letnie oponki odpoczywaly na strychu.

post-20557-0-89827400-1476990550_thumb.jpg

post-20557-0-75688000-1476990613_thumb.jpg

post-20557-0-60961600-1476990617_thumb.jpg

post-20557-0-13221600-1476990621_thumb.jpg

post-20557-0-69123300-1476990624_thumb.jpg

post-20557-0-05377500-1476990628_thumb.jpg

post-20557-0-60623900-1476990631_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

jako, że bywam upierdliwy to zapytam czy zabezpieczyłeś jakoś lakier na dachu, czy też na ścianach nad oknami przed tarciem tej plandeki ? bo ona teraz pół roku będzie powiewać na deszczu i matowić wszystko co dotknie.

dwa - nogi podporowe proponowałbym zluzować, chyba, że robisz tam dyskoteki. Niepotrzebne przenoszą obciążenia na podłogę. Wystarczy jedna tylna i to nie wysunięta do końca, tylko centymetr nad ziemią, jakby miał ktoś wejść i miała się na tył gibnąć.  Skoro masz zestaw kół na zimę, to daj im popracować, niech przenoszą 100% obciążenia + kółko manewrowe. Hamulec zwolniony ?

edit - a jakby to była moja przyczepa :) to podepchnąłbym ją 70cm do przodu aby podłoga na tyle nie zwisała 15cm nad mokrym trawnikiem, bo dyszel na trawniku może stać.

Edytowane przez maarec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

A jak zabezpieczyć lakier pod plandeka ? A jak to jest przy pokrowcach na przyczepy czy one też nie rysują ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kera766

jako, że bywam upierdliwy to zapytam czy zabezpieczyłeś jakoś lakier na dachu, czy też na ścianach nad oknami przed tarciem tej plandeki ? bo ona teraz pół roku będzie powiewać na deszczu i matowić wszystko co dotknie.

dwa - nogi podporowe proponowałbym zluzować, chyba, że robisz tam dyskoteki. Niepotrzebne przenoszą obciążenia na podłogę. Wystarczy jedna tylna i to nie wysunięta do końca, tylko centymetr nad ziemią, jakby miał ktoś wejść i miała się na tył gibnąć.  Skoro masz zestaw kół na zimę, to daj im popracować, niech przenoszą 100% obciążenia + kółko manewrowe. Hamulec zwolniony ?

edit - a jakby to była moja przyczepa :) to podepchnąłbym ją 70cm do przodu aby podłoga na tyle nie zwisała 15cm nad mokrym trawnikiem, bo dyszel na trawniku może stać.

Witam,nie jestes za bardzo upierdliwy i uwagi wszystkich forumowiczów biorę pod uwagę.4 podpory wysunięte ale tylko delikatnie podpierają chociaż biorę pod uwagę Twoją sugestię i może je zluzuję,hamulec ręczny zwolniony a lakir pod plandeką? nie wiem bo pokrowce też sie przesuwają a moja budka nie jest pierwszej młodości i chyba jej to nie zaszkodzi -4 sezon tak zimuje.Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi