Skocz do zawartości

cieknąca spłuczka


Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam problem z cieknącą spłuczką w toalecie Thetford(spłuczka mechaniczna), kupiłem przyczepę w lutym, poprzedni właściciel nie spuścił wody ze spłuczki i prawdopodobnie zamarznięcie uszkodziło spłuczkę i cieknie(wewnątrz).Pytanie , jak dobrać się do spłuczki w celu uszczelnienia, czy należy demontować od strony toalety czy kasety(na zewnątrz), może ktoś miał podobny problem, będę wdzięczny za pomoc, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ale jak wyciągnąć zbiornik spłuczki, na razie spuściłem wodę ale i tak cieknie, pewnie pozostałość, mam zamiar zasylikonować łączenie z podłogą chociaż przydałoby się uszczelnić spłuczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecik, takie "prowizoryczne" zasilikonowanie spłuczki z podłogą nie jest dobrym rozwiązaniem.Może się okazać ,że woda będzie kapać pod brodzik (pewnie go masz) i nie będziesz tego widział a to jest już niestety początek końca przyczepy -zgniła podłoga.

Koniecznie zlokalizuj na 100% miejsce wycieku i podejdz do tego profesjonalnie.Plastykowe elementy najlepiej naprawić u speców naprawiajacych zderzaki samochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecik, poniżej podam Ci instrukcje instalacji toalet Thetforda -C2,C3,C4 a w niej rysunki 12,13,14,15 które powinny Ci wszystko wyjaśnić.

 

 

 

http://www.thetford.nl/web/show/file?id=84549&langid=44189&contentid=145&filename=Installation_manual_C2C3C4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

dzisiaj zauważyłem że mam (podobnie jak krecik) problem ze spłuczką :ok:

zaczęło się od poszukiwań skąd się wzięła woda w schowku z kasetą wc.

okazało się, że cieknie w miejscu zaznaczonym strzałką (F.01) :)

Wymontowałem kasetę, ciekło z połączenia zbiornika spłuczki z rurką pokazującą poziom wody w spłuczce.

Cały ten element dał się wyjąć dość łatwo, był mocowany na jakąś masę plastyczną podobną z wyglądu i konsystencji do .... gumy do żucia (F.02)

Mam pytanie do doświadczonych KOLEGÓW czym to wkleić z powrotem żeby było szczelne?

czy brakowało tam jakiejś uszczelki i poprzedni właściciel zastosował "patent", czy połączenie na tą masę jest prawidłowe. A jeżeli tak - jaki to uszczelniacz?

 

pozdrawiam serdecznie Pan Kleks

post-143953-imported-a08337f9-9903-4c71-a07a-c1aba1b7c456_thumb.jpg

post-143953-imported-d346d6d5-0627-499b-82ce-3899e074f991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie był podobny problem - ciekło na uszczelnieniu rurek. Ja do uszczelnienia wykorzystałem tą oryginalną masę - "gume do żucia" - troszkę ją urobiłem w dłoniach i ponownie uszczelniłem rurki - jest ok.

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy,

może jeszcze znajdę chwilę czasu w tygodniu to wejdę zapytać w jakimś serwisie ... i tak muszę przed "wakacjami" kupić tuleję do "łapy" bo już była zerwana :ok: przez poprzedniego właściciela

 

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.