Skocz do zawartości

Polonizacja przyczepy z za granicy


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opłate skarbową trzeba wnieść do 2 tygodni po zakupie.
I ja właśnie tak myślałem i właśnie od tego zaczął sie mój koszmar. Na własnej skórze przekonałem się, że to błędne podejście do sprawy, bo ... przyczepa nie ma silnika ... jak to zauważyła pani ze skarbówki ;);) Na pewno dotyczy to samochodów, ale nie przyczep, bo ... nie mają silników ;)

 

Zwróćcie uwagę na datę rozpoczęcia tego tematu. Wczoraj byłem w wydziale komunikacji, kazano mi zapłacić 114 zł za tablice i coś tam jeszcze i dodatkowo 10 zł opłaty skarbowej i nikt nawet nie zapytał o daty na dokumentach. Wywnioskowałem, że mają to gdzieś, bo ... przecież przyczepa nie ma silnika ;);)

A co do OC ... niebawem Wam napisze jak to będzie w moim przypadku ;);) Na razie nie mam czasu za tym latać i pewnie zejdzie mi z tym do kwietnia ;) Będzie to pełny przegląd sprawy ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten termin to na 100%

 

powiedz mi gdzie zaplaciles 26 zl

moze zrobic ranking ubiezpieczalni - ile, gdzie, jakie znizki?

 

ja w Gdansku, Samopomoc HDI, 84 zeta, nie zastosowali zadnych znizek, zwyzka ze wlasciciel nie ma prawa jazdy. a w linku w ktorym mam 2 auta ubezpieczone oc kosztowaloby 200 zeta !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximum zniżek - w Warszawie w PZU

Nie wiem jak to wygląda - co do takich rzeczy załatwia to mój broker który zajmuje się ubezpieczaniem wszystkiego - od mieszkania poprzez własne OC na przyczepie i samochodzie kończąc....

Z tego co wiem - dali mi max zniżek za jazdę, kategorię prawka, ponad 20 lat prawo jazdy itd....

Zastanawiałem się nad AC na "budę" ale to wyszło koło 1000zł ;)

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak - co oddział i co ubezpieczyciel to własna polityka...

Powiem Ci, ze zdziwiłem się tym linkiem - bo niby taniej a mają najdrożej...

Ja nie wiem jak to było dokładnie załatwiane - podejrzewam, że to sprawa agenta - każdy może utargować zniżki tyle, że wtedy schodzi sobie z prowizji, więc nie są skorzy...

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do link 4 - oc na samochody mam znacznie taniej niz firmy obecne w 3miescie, ale do przyczepy mnie sami zniechecali, ze bedzie drogo "cos okolo 200 zl" wiec ich posluchalem

 

ze znizkami "utargowanymi" - jakie znizki moze Ci agent utargowac? po prostu zna oferte towarzystwa i wie jakie znizki da sie pod Ciebie "podciagnac", moim zdaniem. czasami moze dac znizke w nadziei, ze nikogo nie stukniesz i nikt tego nie zweryfikuje. i to w sumie jest najlepsza opcja. najwyzej doplacisz roznice w skladce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - agent dużo może - generalnie śpiewka jest taka że nic nie może ale....

Mówię Ci - dobry agent może dużo załatwić. I nie chodzi o jakieś "przekręty" ze zniżkami - po prostu towarzystwa ubezpieczeniowe a szczególnie agenci chcą żeby to wyglądało na "sztywne" ramy (jak za dawnych lat) ale tak nie jest... Kwestia czy im zależy na kliencie czy nie...

Jak danemu agentowi zależy na swoich klientach to się stara.

Powiem Ci, że miałem kiedyś taką panią od ubezpieczeń samochodu - upierała ba zarzekała się , że nic się nie da...poszedłem do drugiej i z mety dostałem lepszą ofertę (w tym samym towarzystwie..). Tak jak Ci mówiłem - wszystko zależy wręcz od oddziału danego ubezpieczyciela...

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z przyczepą to skarbówki chyba nie odwiedzasz ?

 

 

Ja miałem umowę spisaną na 900zł a skarbówka do 1000zł.Tylko trzeba wpisać ewentualne wady przyczepy przy umowie kupna -sprzedaży.Powyżej 1000zł już skarbówke odwiedzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.