Skocz do zawartości

Skoda Karoq


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Przy niskich obrotach, z przyczepą obrywa też silnik cały - korbowody itd. Nie jechałbym na stałe ponizej ok 2000 obrotów z cepą np na pojazdach. 

Tomek poczytaj wyłączenia gwarancji a tym bardziej na dwumasę czy tarcze sprzęgła w dsg. Na 90% jest to wyłączone albo udział własny 50% od cen napraw Aso. 

Niestety chcesz kilka lat bez awarii to trzeba jednak za samochód czasem pomyśleć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytałem. Powiedzieli żeby się nie martwić. Szczerze to mam to w d. Najwyżej będę się z nimi sądzić. Nie po to kupuję samochód z automatem żeby zajmować się zmianą biegów. Zrobili takie oprogramowanie to niech konsekwencje biorą na klatę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Przy niskich obrotach, z przyczepą obrywa też silnik cały - korbowody itd. Nie jechałbym na stałe ponizej ok 2000 obrotów z cepą np na pojazdach. 

Taka jest niestety prawda. Elementy wyposażenia silnika i skrzyni są coraz mniej żywotne a serwisy mają pracę.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Gwarancji 4 lata bez limitu kilometrów. Nie mam zamiaru się martwić na zapas. Budę targa fantastycznie i to się liczy.

Tyle dostałeś w standardzie czy wykupiłeś jakiś kontrakt serwisowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 19:01, dudek_t napisał:

Suzu, w jakim to aucie? U mnie DSG pracuje identycznie jak bez przyczepy i o jeździe w trybie D trzeba zapomnieć. Tylko S z przyczepą.

w skodzie ze skrzynią DQ250 w trybie S z przyczepą wyraźnie dłużej trzyma biegi niż solo

ja praktycznie nie używam D cały czas jeżdżę na S (bez przyczepy) jak mi za długo trzyma bieg to zmieniam sobie na wyższy łopatkami po chwili nieużywania łopatek skrzynia sama wraca do trybu auto i nie trzeba wajchować

mówcie co chcecie ale ja uważam że jazda w granicach 1200 rpm nie służy trwałości układu napędowego i przeniesienia napędu, w końcu to nie ciężarówka

za to moja żona ma już drugie auto z DSG i cały czas jeździ na D i póki co nic się nie dzieje ( mi osobiście wkurza jak jedzie na 7 biegu 65 km/h ona nie zwraca na to uwagi)

jako ciekawostkę  powiem że z takich krótkich testów wychodzi mi że po mieście w trybie S pali mi ok 1 litra więcej na 100km (wg wskazań komputera)  od trybu D

ogólnie ja nie jestem zwolennikiem jazdy na niskich obrotach, w zeszłym roku na urlopie z budą (3.5kkm) Honda CRV 2.2 iCDTI skrzynia manualna 6

6-go biegu użyłem ze dwa razy (pomimo że mogłem jechać praktycznie całą drogę na 6)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z budką 6 tki nie używam. Realnie musiałbym mieć 120kmh aby to miało sens. Poprzedni holownik od 105kmh. To ma chyba tylko sens przy benzynie lub automacie. 

 

U mnie manewry w mieście typu skręt w prawo robię na 1 biegu, na dwójce bardzo męczy silnik i blisko zgaszenia.dlugie biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Też chętnie się dowiem bo rozważam ten model. Niedawno byłem na jeździe próbnej i jedyne co mi się nie podobało to, że zbyt długo myśli przed ruszeniem ale to kwestia przyzwyczajenia. Skodę dają na weekend i chyba się zdecyduję to zapnę sobie budkę i przetestuję. W tym przedziale cenowym i patrząc w stosunku na wyposażenie jakie otrzymujemy skoda wygrywa. Trochę drażnią plastiki ale to nic w porównaniu do t-roca tam to dopiero jest mydelniczka w środku. Wkrótce w karoqu ma być dostępny wirtualny kokpit. Mi by starczyło 1,6 tdi 2wd ale ponoć tam automat jest słaby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.