Skocz do zawartości

Czy wielkość ma znaczenie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O ile się orientuję w przepisach:

 

par. 11 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

7. Pojazd nie może być wyposażony, z zastrzeżeniem ust. 5:

1) w opony różnej konstrukcji, w tym o różnej rzeźbie bieżnika, na kołach jednej osi, z zastrzeżeniem pkt 3;

2) w przypadku pojazdu samochodowego o dwóch osiach z kołami pojedynczymi:

a) w opony diagonalne lub diagonalne z opasaniem na kołach tylnej osi, jeżeli na kołach przedniej osi znajdują się opony radialne,

B) w opony diagonalne na kołach tylnej osi, jeżeli na kołach przedniej osi znajdują się opony diagonalne z opasaniem;

3) w opony różnej konstrukcji na osiach składowych;

4) w opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie bieżnika, a w odniesieniu do opon niezaopatrzonych w takie wskaźniki - o głębokości rzeźby bieżnika mniejszej niż 1,6 mm, z zastrzeżeniem § 23 ust. 4 pkt 3;

5) w opony o widocznych pęknięciach odsłaniających lub naruszających ich osnowę;

6) w opony z umieszczonymi trwale, wystającymi na zewnątrz elementami przeciwślizgowymi.

 

Tyle mowa co do opon i nie ma żadnego dodatkowego zastrzeżenia dla samochodów 4x4. Natomiast wymagania takie może mieć producent i zwykła logika. Bałbym się zakładać różne opony do samochodu ze STAŁYM napędem 4x4. Aczkolwiek w tych (co jest ich zdecydowana większość teraz), gdzie decyduje o tym elektronika, może dla niej też nie jest to korzystne.

Generalnie - niezależnie od przepisów - zdrowy rozsądek  mówi NIE.

No chyba, że jest jakiś przepis szczególny, który mi umknął, a który to reguluje...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisałem dotyczyło poprzedniego holownika a był nim R. ESPACE. 

Natomiast auta 4x4 to zupełnie inna bajka;

- Klasyczne terenówki ( HILLUX, JEEP, D-MAX, NAWARRA ) bez międzyosiowego mech. różnicowego mogą jeżdzić na różnych oponach bo napęd 4x4 załączamy na błocie.

- auta z dopędzaną tylną osią ( KOLEOS, X-TRIAL, OUTLANDER,) muszą mieć te same gumy bo elektronika będzie ciągle wrzeszczeć.

- 4x4 ze stałym napędem te same gumy bo mech różnicowy będzie stale pracować - ewentualnie krótki dojazd do gumiarza przy wyłączonych funkcjach stabilizacji toru jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prosił aby w miarę możliwośći dać odpowiedź tutaj. Sam jestem ciekawy opinii

W sumie to dobry pomysł, bo S-cross to całkiem fajne wodzidło i ciekawe jak się sprawuje z przyczepą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już różne samochody w tym audice, passaty i inne 4-napędowce, ale nie wiedzieć czemu to jest tak sympatyczny samochód i rzeczywiście do wszystkiego (poza ciągnięciem przyczepy;-), no ale ten nowy silnik 1,4 boosterjet (tak go chyba zwą) to nadrabia turbiną, oby nie zbyt dużym kosztem niezawodności...

Ja jestem hepi i dlatego następny będzie właśnie ten - zobaczymy jak sprawdzi się "w praniu" u Madixa.

Obiecali relację z dziewiczego rejsu w Boże Ciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę nieco ten temat, dotyczący wielkości gdyż niedawno na YT natrafiłem na filmik 

Sami musicie sobie odpowiedzieć czy długa przyczepa sprawdzi się, szczególnie przy wyjazdach na dziko.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już wolałbym w kamerkę zainwestować, bo jak czasami kobieta naprowadza - to klękajcie narody  :]

 

a widzę to tak :)

 

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.