Skocz do zawartości

Jazda na światłach - roczne podsumwanie


Rekomendowane odpowiedzi

Może macie rację, że po wymianie żarówki światła trzeba ustawiać, ale ja tego jakoś nie zauważyłem. Nie widzę też wielu samochodów ze źle ustawionymi światłami a jeżdżę naprawdę sporo, co prawda tylko po mieście (około 3 - 4 tys km/mies) Najgorsze dla mnie są samochody z jednym światłem bo niejednokrotnie mam wrażenie,że jedzie motocykl. Oczywiście zagrożenie jest wtedy gdy nie ma lewgo "oczka". Nie piszę tego jako argument przeciwko zapalaniu świateł, ale zwróćcie na to uwagę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A nie uważasz, że bezpieczeństwo staje się subiektywnym odczuciem? Wkońcu niczym się nie wyróżniasz, jesteś jak inni.

pojazd odróżnia się od punktów stałych, np. drzew, znaków, budynków

w większości przypadków i tak byś go zauważył, ale...

to jest prewencja, tak jak szczepionki na różne choroby. są uciążliwe, ale pozytywy większe niż uciążliwość z nimi związana :bukiet:

 

Jak wspomniałem wyżej po przepaleniu żarówki należałoby dokonać regulacji. Regulujesz po przepaleniu?

nie pamiętam kiedy musiałem wymieniać żarówkę...

zapewniam Cię jednak, że stary prl-owski sposób na podjechanie do ściany i sprawdzenie świateł wystarczy, by nie świeciły "po oczach", dokładna regulacja to już z przyrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd odróżnia się od punktów stałych, np. drzew, znaków, budynków

 

... pieszych... nie wiem czy zwróciłeś uwagę na wzrost liczby poszkodowanych ludzi potrąconych. Również motorów, które niby mają światła, ale zlewają się. Czasem też napewno jesteś pieszym i czy nie chciałbyś być bezpieczniejszy? Samochód zawsze jest pewną ochroną.

 

 

to jest prewencja

 

Mam wątpliwości czy skuteczna - nikt tego namacalnie nie udowodnił :bukiet:

 

zapewniam Cię jednak, że stary prl-owski sposób na podjechanie do ściany i sprawdzenie świateł wystarczy, by nie świeciły "po oczach",

 

prawda :) Posiłkuje się tym jak coś czuję, że ze światłami mam coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem poruszania się z przyczepą obowiązek jazdy na światłach mijania przez całą dobę jest jednak niekorzystny !

Pobór prądu przy jeżdzie dziennej z włączoną lodówką na 12v - około 120 wat , światła około 100 wat , do tego klimatyzacja w aucie w dzień ok. 200 wat. do tego dochodzą pozycyjne przyczepy , oświetlenie tablicy itp.

Czasami brakuje............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten przepis jest beznadziejny. Wiele argumentow wymieniono, dodam jeszcze jeden - o wiele precyzyjniej potrafie ocenic odleglosc przy wyprzedzaniu gdy samochod nie ma swiatle, niz gdy sa wlaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Moim zdaniem ten przepis jest beznadziejny. Wiele argumentow wymieniono, dodam jeszcze jeden - o wiele precyzyjniej potrafie ocenic odleglosc przy wyprzedzaniu gdy samochod nie ma swiatle, niz gdy sa wlaczone

 

Może nie o precyzje chodzi, tylko bardziej o to, że włączone światła bardziej "straszą" i gdy stwierdzimy, że jednak można wyprzedzać, jest już czasami za późno i rezygnujemy. Przynajmniej ja mam takie odczucia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wiele precyzyjniej potrafie ocenic odleglosc przy wyprzedzaniu gdy samochod nie ma swiatle, niz gdy sa wlaczone

 

a doktor o tym wie? facet nie pisz banialuk, że jak coś widać z dalszej odległości to trudniej odległość ustalić. uwielbiam kierowców, którzy na drodze myślą tylko o jednym: wyprzedzaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przez te cale zamieszanie ze swiatlami to jedni maja wlaczone, drudzy nie i generalnie jest tak ze przyzwyczailismy sie nie zauwazac tych bez swiatel. Sam bylem przypadkiem kiedy to jechalem bez swiatel pierwszego dnia kiedy to nie trzeba bylo i kolezka pieknie sie rozejzal na boki i bez zadnych skrupolow wyjchal sobie z parkingu, tylko cud ze nic nie jechalo z naprzeciwka to udalo mi sie jakos uniknac kontaktu.

 

W trasie to jak najbardziej swiatla :swieca: , ale w miastach... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

o wiele precyzyjniej potrafie ocenic odleglosc przy wyprzedzaniu gdy samochod nie ma swiatle, niz gdy sa wlaczone

 

a doktor o tym wie? facet nie pisz banialuk, że jak coś widać z dalszej odległości to trudniej odległość ustalić. uwielbiam kierowców, którzy na drodze myślą tylko o jednym: wyprzedzaniu...

 

Osobiście bardzo dużo poruszam się samochodami i oczywiście zapalone światła samochodu z naprzeciwka, a także w lusterku wstecznym są lepiej widoczne, ale z punktu widzenia moich oczu wydaje mi się (moje odczucie), że znajdują się bliżej niż rzeczywiście.

 

Pozdrawiam

 

PS Nie piszę tego jako wady zapalonych świateł, tylko jako odnoszone wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprzedzania nie można opierać na wrażeniu. musisz być pewien.

jak masz wątpliwości - nie wyprzedzaj :niewiem:

generalnie wyprzedzanie jest ostatecznością, no bo powiedzmy szczerze ile procent wymuszają pojazdy jadące wolniej niż dopuszczalna prędkość, a ile to nieobce żadnemu z nas wrażenie, że "jest dobra droga i tutaj można jechać znacznie szybciej" czy "przecież nie będę się wlókł" ?

 

a co do niepotrzebnego używania świateł w mieście: miasto miastu nie równe, czasami może i nie byłyby potrzebne, ale bezpieczeństwa nie można pozostawić w kwestii zaleceń, bo Polacy (być może inne nacje również) tak mają, że jak coś nie jest obowiązkowe to po co się zmuszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam że jeździłem z włączonymi światłami, jeszcze zanim wszedł obowiązek jazdy na światłach. jakos tak mam wpojone że wsiadam zapalam auto i włączam światła :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wiele precyzyjniej potrafie ocenic odleglosc przy wyprzedzaniu gdy samochod nie ma swiatle, niz gdy sa wlaczone

 

a doktor o tym wie? facet nie pisz banialuk, że jak coś widać z dalszej odległości to trudniej odległość ustalić. uwielbiam kierowców, którzy na drodze myślą tylko o jednym: wyprzedzaniu...

 

affa nie atakuj mnie, bo nie o to chodzi, tak nawiasem mowiac z doktorem jest OK skoro przeszedlem badania na pilota.

 

Pisalem ci o moich odczuciach i nie powiesz mi ze w nocy jest ci prosciej okreslic odleglosc przy wyprzdzanieu, niz w dzien.

 

Moim zdaniem dyskusja jest bez sensu. Ci co chca swiatel nie zostana przekonani do jazdy bez i odwrotnie. Prawo jest jakie jest i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wyżej po przepaleniu żarówki należałoby dokonać regulacji. Regulujesz po przepaleniu?

o ile pamietam to w mondeo trzeba wyciagac reflektory, zeby byl leprzy dostep do zarowki (przynajmniej u mnie) i dlatego konieczne jest potem ustawienie wiazki swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko nadmienię iz w Tico musiałem demontować błotnik zeby można było zmienić postojówkę.... :niewiem: juz widzę jak trzech koreańców stoi :swieca: i wymienia żarówke :swieca:

 

no to taki ambitny typ z tego żelazk...ale kiedys sobie jeszcze kupie( miłe wspomnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.