Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Duster 2014 2x4 1.6 16V 105KM + Hobby 450 DMC 1200 kg to mój zestaw, ...

 

To się nie dziwie że szału nie było ;)  budke bardzo łatwo przeładować i ciekaw jestem czy ja ważyłeś? i jaką miała realną mase :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z Katalogów:

post-5201-0-48907700-1486992794_thumb.jpg

 

po lifcie 2016, trochę się uprościło, ale wcześniej było mniej więcej 1500kg dla 4x4 i 1400kg dla 4x2.

 

Moim zdaniem najważniejsze jest, aby wybór był w miarę świadomy (zarówno przyczepy jak i auta), warto nie pozostawiać tych kwestii przypadkowi, ani domysłom.

 

Ja akurat, zakupiłem Dustera 4x4, "świadom praw i obowiązków" dla przyczepki DMC1100kg (w realu poniżej). Kilka konfiguracji auto+przyczepa już przerobiłem, więc wiedziałem czego się spodziewać. Wiadomo, mała benzyna-szału nie ma, ale nie ma też tragedii. Prędkości prawnie dopuszczalne, bez problemu osiągam (np. 80 na autostradzie plus 10 tolerancji).

Generalnie większość czasu podróżuję po bieszczadzkich drogach gminnych, a bardzo rzadko widuję autostradę, więc u mnie wybór był prosty.

Auto jest dobre do codziennej jazdy, ale jako długodystansowy holownik, wymaga odrobinę cierpliwości.

 

pozdr

 

Duster_2014-2016.pdf

Duster_2016-.pdf

Duster_2014-2016.pdf

Duster_2016-.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duster z 2011 r. 1,5dCi110 przebieg na dzisiaj 155.000 km. właśnie skończyła się gwarancja , badanie techniczne super zero luzów , wycieków , analiza spalin  bez zastrzeżeń.Zadowolenie super co ważne to mało zużywa paliwa nie przekracza normy fabrycznej.Z przyczepą przejechałem 30.000 km.po różnych drogach (autostrady,tereny górskie cała Kotlina Kłodzka , Bieszczady, Podhale) spisywał się dobrze. W tamtym roku wjechałem na wagę i przyczepa ważyła 1325 kg.z pełnym wyposażeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ważne to mało zużywa paliwa nie przekracza normy fabrycznej.

 

Co oznacza norma fabryczna? Bo jeśli mówisz o danych producenta o zużyciu, to znaczy że nie mówisz prawdy. Bo nie ma możliwości przy normalnym użytkowaniu osiągnąć wyników testowych robionych w laboratorium.

 

Moje według danych fabrycznych w mieście pali 6,1 a w rzeczywistości 11,7 i wcale nie wydaje mi się że jest to zbyt dużo, bo jak jedzie to musi palić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak tylko że ona jedzie z górki a nie po górkach :D

Posiadam Lodgy 7 os 110km dci marka Dacia nadaję się tylko do holowania ziemniaków . Te samchody to totalna porażka 7 osób na pokładzie górka pod Kielcami i gdzie te 110 kuni? nima !! poszły chyba na pastwisko.Wsadziłem do niej specjalnie hak na 13pin westfalii  1900 zyta poszłooo , mam rodzinę 6 os i co ja teraz mam ciągać ? . Zmieniam na holownika Chrysler grand voyager 3.3 litra  :]  i teraz można jechać do cro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Dacia to trzeci sort Renault. Jak porównam renówki z 1995r do Daci to niewiele się różnią, poza silnikami ktore muszą być współczesne i wyglądem. Są tanie i na tym koniec, żeby nie być gołosłownym: pracuję w firmie która sprzedaje i serwisuje Renault, Dacia, Nissan i Kia. Tylko Kia ma moje poplecznictwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie są tanie bo mają tak gołe wersje, że inne marki by się wstydziły je sprzedawać (szyby na korbkę, ręczne zamki na kluczyk bez synchronizacji, manualny nawiew bez klimatyzacji i tym podobne wynalazki które porzucono z 15 lat temu.

Jak się w konfiguratorze pododaje wszystke możliwe wyposażenia dodatkowe, które u konkurencji są w standardzie w wersjach podstawowych i uzyskuje się wersje zbliżone parametrami do podstawowych wersji konkurencji, to .. ceny są wyższe niż u konkurencji. Do tego dochodzą bardzo kiepskie wyniki w testach zderzeniowych - dacie wypadają fatalnie, są daleko w tyle w tej dziedzinie. To nie są bezpieczne samochody.

Dlatego odpuściłem dacię.

Ale jak komuś nie przeszkadza korbotronic i nie boi się zginąć w przypadku kolizji z kotem, to nic więcej daci nie potrafię zarzucić. 


gdzie te 110 kuni? nima !! 

Trzeba było patrzeć na moment a nie na qnie. Te silniki mają słabawy moment, bardzo słabawy. Qnie to jest jednostka potoczna, którą marketingowcy wykoprzystują do mamienia jelonków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeehh Panowie, ciekawie się robi

 

Dacię Lodgy za ok 60 tys (nowa) porównywać do Grand Voyagera, który nowy w salonie kosztował ile ? pod 200tys ?

4-ro cylindrowy diesel 1,5 do benzynowej V-szóstki.

Przecież wystarczy tylko jedno oko otworzyć, żeby zauważyć że to dwa różne światy.

 

A co do testów, to nie od dziś wiadomo, że wynik zależy od tego, kto ten test przeprowadza, i kto został już wybrany jako zwycięzca.

W testach EuroNCAP, sztywność, wytrzymałość konstrukcji ma takie same znaczenie jak tzw. "dodatkowe wyposażenie". W roku 2011 Duster otrzymał 3 gwiazdki. Do 4 zabrakło dosłownie kilku punktów, m.in. za brak czujnika niezapiętych pasów na tylnej kanapie ! No ludzie ! Naprawdę nie da się bez tego bezpiecznie podróżować ? Po lifcie 2014 te "dodatki" zostały zamontowane, i teraz powinno być 4gw, ale o tym już nikt nie napisze ?

 

Co do spotkania ze zwierzakiem, to akurat znajomy Dusterem zapoznał się z sarną. I wiecie co ? NIC, prawie nic - zderzak wyskoczył z zawiasów i halogen wypadł z mocowań. Zwierzak po prosto wpadł pod spód.

 

 

Do poczytania: http://francuskie.pl/renault-duster-0-gwiazdek-w-testach/

na koniec artykułu lista: Renault, Hyundai, Ford, Chevrolet, Suzuki, i nawet VW.

 

BTW: Pamiętam, że jak byłem w podstawówce to "Polonez" był lepszy od "Dużego Fiata", a ten od "Malucha". Tylko czemu wtedy wszyscy nie jeździli "Polonezami"? Dlatego apeluje, jeżeli porównujecie Dacię z innymi autami, to chociaż z podobnej półki cenowej (ceny nowych egzemplarzy oczywiście)-Fabia, Yaris, Polo, Tipo.

 

pozdr

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jakiś model daci został poprawiony pod względem bezpieczeństwa producent wysłał by go na ponowne testy. Dacia jednak boi się tego zrobić. Tam głównym problemem jest cienka blacha używana do produckji tych aut, przez co prują się jak stare prześcieradło. Inne samocody się składają w harmonijkę a dacie pękają. Filmy z testów wszystkich marek są dostępne - akurat NCAP ma bardzo transparentne metody testowania - można sobie wszystko zobaczyć, zasady są jadne i nic nie jest ukrywane.

Polecam forum daci, tam jest mnóstwo ciekawych wątków na ten temat, nawet sam w nich uczestniczyłem ;)

Jeśli chodzi o cenę - tak jak pisałem wyżej - jeśli doposażysz dacię do takiego poziomu jak w podstawowych modelach konkurencji, to dacia zaczyna kosztować tyle samo, a często i drożej niż te modele. Przechodziłem to 2 lata temu jak kupowałem auto. Max wypasiona Lodgy kosztowała wtedy 65000, a w tej cenie można było mieć spory wachlarz aut w podstawowej wersji od konkurencji. Z tym że te podstawowe wersje poziomem wyposażenia były zbliżone do takiej max wypasionej daci.

Na forum daci też przewiajały się takie wątki, że ludzie rezygnowali z daci na rzecz innych marek bo cana była albo wyższa u daci albo niższa o ledwo kilka tysięcy zł, ale za te kilka tysięcy dostawało się autko z 5-gwiazdkowym bezpieczeństwem i o lepszym wykończeniu wnętrza, lepszym komforcie podróżowania.

Wtedy (być może tak jest do dziś) dacia nie udziela rabatów przy zakupie aut, a większość innych marek udzielała i to czasami naprawdę spore. porównywałem wtedy ceny z salonów a nie z cenników. 

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lza

Ja to "niewierny Tomasz" jestem, jak nie zobaczę to nie uwierzę. Powiedz mi jakiego 7-mio osobowego vana kupisz za 65tys, albo terenówkę 4x4 - bo ja za te pieniądze to widziałem tylko Nivę, albo SX4 (choć faktycznie ostatnio przeglądałem jakieś 3 lata temu).

Jest jeszcze Logan MCV - kombi z bagażnikiem 573 !! litry, za mniej niż 50 tys. (44tys baza)

 

Rozmawiamy oczywiście o wartościach cennikowych, bez rabatów - bo te można uzyskać u każdego dilera. U innych sprzedawców zdarzają się duże rabaty, bo im auta po prostu zalegają na placu i trzeba się ich pozbyć (wyprzedaż poprzedniego rocznika). Nie wiem jak teraz, ale na Dustera czeka się zwykle 2-3 miesiące.

 

pozdr

 

edit: załącznik

van.pdf

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lza

Ja to "niewierny Tomasz" jestem, jak nie zobaczę to nie uwierzę. Powiedz mi jakiego 7-mio osobowego vana kupisz za 65tys, albo terenówkę 4x4 - bo ja za te pieniądze to widziałem tylko Nivę, albo SX4 (choć faktycznie ostatnio przeglądałem jakieś 3 lata temu).

Jest jeszcze Logan MCV - kombi z bagażnikiem 573 !! litry, za mniej niż 50 tys. (44tys baza)

 

Rozmawiamy oczywiście o wartościach cennikowych, bez rabatów - bo te można uzyskać u każdego dilera. U innych sprzedawców zdarzają się duże rabaty, bo im auta po prostu zalegają na placu i trzeba się ich pozbyć (wyprzedaż poprzedniego rocznika). Nie wiem jak teraz, ale na Dustera czeka się zwykle 2-3 miesiące.

 

pozdr

 

edit: załącznik

 

no to nie wiem gdzie te rabaty dają na dacię ale na pewno nie we Wrocławiu :hmm:

na początku zeszłego roku chciałem kupić Dokera do firmy, byłem u dwóch różnych dilerów w tym u jednego u którego kupiłem wcześniej dwa nowe mastery na które dał mi 25% rabatu od cen katalogowych, i powiedział że na Dacię nie może mi dać praktycznie żadnego rabatu , przeszukałem również cały internet i nie znalazłem nic w lepszej cenie niż on mi zaoferował.

 

Skończyło się że poszedłem po salonu Peugeota gdzie nigdy wcześniej nic nie kupowałem i za cenę o 1000 zł większą kupiłem Partnera z mocniejszym silnikiem i lepszym wyposażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Dacia Duster

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.