Skocz do zawartości

budowa nadstawki campingowej do pickupa


hugh_h

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mam pickupa a jego remont pochłonął mnóstwo czasu i pieniędzy (http://hcd-customdevices.pl/index.php/how-to/75-remont-pickupa-do-golej-ramy) to czemu go nie wykorzystać jeszcze jakoś …. znalazłem że istnieje coś takiego jak slide-in camper taki domek ładowany na pakę i heja. Przyczepa niestety mnie nie cieszy bo ciężko w terenie się z przyczepa poruszać no i nie bardzo można ciągnąc dwie przyczepy....

 

Skoro już wiem - tak to jest to.

I tak przez jakieś dwa lata przeglądałem sobie obrazki w necie, szczególnie na expedition portal, trochę miotając się z myślami co dokładnie bym chciał. Małe lekkie to oczywiste.

Myślałem o wersji minimalnej mieszczącej się tylko na pace z dachem składanym do wysokości dachu kabiny … o tak.

1607103_1562559777300976_140638701172250

10645098_1562559957300958_44877164855844

 

Ale to jednak małe by było, najlepsze na weekendowy wypad na ryby .. ale ja mam aspiracje na dłuższe wycieczki więc musi być coś bardziej komfortowego. Więc czas na wersję z „nadkabiniem”.

10471235_1612557345634552_60864027038949

 

Żeby ustalić co mi jest potrzebne a raczej niezbędne z wyposażenia to zastanawiałem się jak bym sobie wyobrażał wycieczkę. Dochodzę do wniosku że to nie ma być camper typu że jedziemy gdzieś i siedzimy tam przez miesiąc, ale że wyznaczamy sobie cel i zmierzamy do niego bocznymi drogami - codziennie inne miejsce. Biwak raczej w środku nigdzie niż na zorganizowanych polach campingowych.

 

Inne wymagania które sobie postawiłem.

  • dla 2 osób dorosłych + 1 na doczepkę :) - samochód jest generalnie 4 osobowy ale tak naprawdę to wygodnie jada 3 osoby, ewentualnie 2 + 2x0,5 osoby

  • dach składany – po złożeniu nie powinien wystawać za bardzo ponad moje lampki czyli 20-30cm

  • cały kamping nie może wystawać za mocno ani na boki ani do góry bo to jednak samochód terenowy i nie chciałbym z tego rezygnować.

  • masa skupiona na dole i na środku pojazdu

  • możliwość awaryjnego spania ze złożonym dachem – może być mało wygodne i upierdliwe ale musi być możliwe jakoś, żeby się czasem nie ujawniać, czy jakby była jakaś ogromna wichura.

  • możliwość skorzystania z kuchenki, stolika, siedzenia, przy rozłożonym łóżku – czyli nie muszę zwijać wyra żeby sobie herbatę zrobić, albo posiedzieć przy kompie jak ktoś chce już spać.

  • Chwiałbym żeby mimo to że ma to być zestaw na 2 osoby to chciałbym żeby przy stoliku w środku dało się awaryjnie upchnąć powiedzmy 4.

 

Planowane wyposażenie chyba typowe minimalne:

  • kuchenka gazowa

  • zlew

  • malutka lodówka

  • kibelek

  • stolik z siedzeniami

  • grzejnik

 

Niestety lub stety mój pickup jest malutki w porównaniu do tych na które typowo ładują takie campingi w stanach i trudno to będzie upchnąć no ale ok jakoś to będzie.

 

Konstrukcja będzie drewniana głównie sklejka z listwami poszycie z blachy aluminiowej.

 

10986439_1612557295634557_19347402972402

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj. Tak się przyglądam i myślę, że Twój plan jest niestety nierealny. Jeśli wysokość ma być 20-30 cm ponad lampy to poruszać w takim pomieszczeniu będzie się można tylko na czworaka, chyba że będzie to pojazd dla niziołków. Jeśli dodatkowo chcesz zamontować:
kuchenka gazowa
zlew
malutka lodówka
kibelek
stolik z siedzeniami
grzejnik,

to już pozostanie Ci niestety tylko podziwiać to wnętrze z zewnątrz :) Jeśli zrobisz spanie nad dachem o tak małej wysokości to w gorącą noc usmażysz się jak nic. Dodatkowo ciekawa byłaby metoda korzystania z kibelka w takiej budce :) Przepraszam, że Cie nie utwierdzam i nie przyklaskuję pomysłowi, ale dla mnie to byłaby męczarnia. Realnym wydaje się tylko miejsce do wygodnego spania dla 2 osób, a działalność dzienna w jakiejś formie przyczepianego namiotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pesymiści ...

Całość ma 1,6x3m

Cześć nad paką 1,6x1,9

a dach ma być podnoszony, w środku będzie minimum 1,8

łóżko rozłożone ma 1,6x2 i zostaje jeszcze 1m czyli miejsce na kuchenkę i siedzenie

dobrze będzie wszystko testowałem :) na modelu 1:1 i jest realne, poza tym takie kampingi już są i jeżdżą, projekt własny ale idea to jest już stara.


a to filmik z zakładania zawieszenia gotowego na większy ciężar na pace

a tu jak powstawały http://hcd-customdevices.pl/jalbum/Pickup/air%20ride/index.html

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibelek będzie typu turystycznego kaseta kubeł czy jak go tam zwał -  schowany do szafeczki gdy nie potrzebny i raczej będziemy go traktowali jako "do sytuacji awaryjnych" ale na wyposażeniu musi być bo czasem jak trzeba to trzeba i nic nie poradzisz .... no ale na pewno korzystanie z tego do komfortowego nie będzie należało ... tak samo jak jego opróżnianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Jednak jeśli bym miał na coś przerabiać "złoma" to wybrałbym coś co będzie fajne, przyjemne i wyjątkowe. 

A do spania bym sobie rozkładał namiot :)

post-3476-0-49111300-1429226435_thumb.jpg

post-3476-0-42198400-1429226444_thumb.jpg

post-3476-0-46872400-1429226452_thumb.jpg

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pesymiści ...

Całość ma 1,6x3m

Cześć nad paką 1,6x1,9

a dach ma być podnoszony, w środku będzie minimum 1,8

łóżko rozłożone ma 1,6x2 i zostaje jeszcze 1m czyli miejsce na kuchenkę i siedzenie

dobrze będzie wszystko testowałem :) na modelu 1:1 i jest realne, poza tym takie kampingi już są i jeżdżą, projekt własny ale idea to jest już stara.

...

 

Mam malutkie doświadczenia z mini campervanem i patrząc na Twoje wymiary nie mam obaw że się da :ok:  Bede temat odserwował z zainteresowaniem i kibicował :ok:  powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiot w zdecydowanie mi sie nie podoba .. tu mam wszystko gotowe i na miejscu, nie trzeba rozstawiać i co w zimę na śniegu jest ciężkie.

 

nie wiem jak to znaleźć moderatora, pewnie tu zajrzy i takie wyjaśnienie bo została mi zmieniona sygnatura,

 

hcd custom devices nie jest firmą. To logo, nazwa pod którym zbieram wykonywane przeze mnie prace. Dlaczego nie mogę mieć linka do fb gdzie jest więcej fotek i innych ciekawych rzeczy?

hcd357x150.jpg

a wracając do głównego tematu

 

Na ta chwile szukam:

  1. Potrzebuje zamocować kranik do opróżniania zbiornika wody szarej w ścianie, poszukiwana klapka pod którą mogę schować króciec do podłączenia węża.
  2. Potrzebuje podłączyć wydech trumatica s3002 w ścianę i mam problem ze znalezieniem kominka.

 

mP1080533.jpg

 

mP1080541.jpg

 

mP1080632.jpg

 

mP1080717.jpg

Edytowane przez hugh_h (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z pierwszej przymiarki, to taka chwila prawdy czy na pweno dobrze wszystko pomierzyłem i czy sie zmieści .....

mP1080731.jpg

mP1080741.jpg

mP1080743.jpg

mP1080779.jpg

 

hura jednak pasuje !! a na sucho wyglądało na takie duże że się nie zmieści :P

następny etap spawanie wózka pod kampera żebym mógł tym wyjechać z garażu a potem sklejanie ścian ze sobą.

 

Na ta chwile szukam:

  1. Potrzebuje zamocować kranik do opróżniania zbiornika wody szarej w ścianie, poszukiwana klapka pod którą mogę schować króciec do podłączenia węża.
  2. Potrzebuje podłączyć wydech trumatica s3002 w ścianę i mam problem ze znalezieniem kominka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

1. kranik wody szarej to może być i zwykły zawór kulowy wkręcony w zbiornik przez ściankę, tam już ciśnienia nie ma a będziesz mógł założyć kawałek węża ogrodowego na szybkozłączce i przy opróżnianiu nie ubrudzisz auta ;). Taki mój pomysł na szybko.

 

2. Klapka do podłączenia wody - sa nawet gotowe przyłącza do wody miejskiej, można je połączyć po stronie zbiornika z zaadaptowanym zaworem z domowego dolnopłuka WC. Sam odetnie wodę jak się zbiornik uzupełni.

A przyłącze jest np tu: 

 

http://www.go-market.pl/Woda__Pompki__Zbiorniki__Chemia/Przylacza_do_wody/FR300/580,Wo24,Przylacze_do_wody_Heos_5234,wo,products.xml

http://center-camp.pl/pl/p/Przylacze-wody-miejskiej-do-przyczepy-Colorado/364

 

3. Kominek Trumy montowany w bok jest spotykany ale rzadko :(, pytanie czy Twoje Truma może być tak podłączona czy jednak nie musi mieć kominka na dachu? Według opisu do jakiego pieca one są, do twojego nie pasują :(.

 

http://bhlew.info/sklep/product.php?id_product=1844

http://fulmen.pl/pl/p/Kominek-Ogrzewania-Piecyka-Truma-Combi/2221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

ad.1.2.

tak planuje zawór kulowy, nawet może być w środku, natomiast chciałbym jakoś schować sam króciec do którego właśnie będę podłączał waż i tu mam problem,

nie chce aby wystawał po prostu króciec ze ściany na stałe.

Baniak do wody szarej będzie na stale zamontowany bo mam na niego akurat takie miejsce że dostęp będzie utrudniony, natomiast jako takiego przyłącza wody czystej nie przewidywałem bo i tak w większości przypadków trzeba będzie dymać z bańką po nią.

Właśnie jest odwrotna sytuacja niż w większości przypadków, potrzebny mi spust wody pod klapką a nie przyłącze do wody czystej.

 

ad.3.

właśnie dla tego jest problem, ale wydaje mi się że widziałem w jakimś katalogu, wymagania dotyczące wydechu z tych piecy są na tyle małe że chyba można podłączyć cokolwiek i pewnie się tak skończy,

dach jest podnoszony dlatego nie mam możliwości zrobienia typowego komina.


a tymczasem powoli przymierzam 

mP1090407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hmm: a jak by spróbować zaadaptować standardowy wlew wody poprzez umieszczenie w nim prostego krócca szybkozłączki jako wyjście

http://www.allcamp.pl/wlew-wody-z-klapka-bez-korka-p-1191.html

 

tylko sam zawór musiałby być w środku zabudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.